İçeriğe Yönlendir

Bor Power Yağ Katkı Maddesi

Kaan Kara

Recommended Posts

Ayşegül Çakmak

Tam bir bilgi almak için aracınızın kilometresini de paylaşırsanız daha iyi olacaktır.

aracım tam olarak 45 bin küsür falan.

Arkadaşlarla konuşurken bankada öyle konusu acıldı bende merak ettim açıkcası kullanan var hatta ilk konulduğunda motordan acayip sesler geliyomuş daha sonrasında düzeliyomuş ve daha iyi olduğunuz iddaa etti bende merak ettim açıkcası ondan dolayı ama aracım bakımdan yeni çıktı hem bilemedim açıkcası araç malzemeleri satan bir yerdende aslında speedol ekonomizer motor yağ katkısı aldım ama dökmeden yani denemeden bilgi almak istedim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

aracım tam olarak 45 bin küsür falan.

Arkadaşlarla konuşurken bankada öyle konusu acıldı bende merak ettim açıkcası kullanan var hatta ilk konulduğunda motordan acayip sesler geliyomuş daha sonrasında düzeliyomuş ve daha iyi olduğunuz iddaa etti bende merak ettim açıkcası ondan dolayı ama aracım bakımdan yeni çıktı hem bilemedim açıkcası araç malzemeleri satan bir yerdende aslında speedol ekonomizer motor yağ katkısı aldım ama dökmeden yani denemeden bilgi almak istedim

Siz o yağ katkısını başkasına hediye edin :)  ekonomizer falan filan uzak durun :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yağ katkısı ne zaman kullanılır?

Cevap:  Motor ölmek üzreyken bitkisel hayattaaz daha yaşatmak için :)

Yani motor rektefe istemeye yakınsa, ömrünü uzatmak için kullanılır, başkada kullanılmaz:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kullanırken sanki arabamın çekiş gücünde gitmediğini düşünüyorum sizce yağ katkısı kullanmalımıyım? Kullanırsam gerçekten faydası olurmu?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ayşegül Çakmak

kullanırken sanki arabamın çekiş gücünde gitmediğini düşünüyorum sizce yağ katkısı kullanmalımıyım? Kullanırsam gerçekten faydası olurmu?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhlis Yeniçerioğlu

selamlar.arkadaslareski mondeomda  motorundan  fincan subap sesi geliyordu.lpg nin marifeti.masraftan kaçarak katkıyla çözeyim dedim.yeni 5.30 yağa önce likui moli [reklamında kesin fincanları yağlr ses gider diyordu.] en ufak faydası olmadı....yağ eksiltince 2 lt yağ koyup bu sefer borpower koydum.üzerinde yeni yağa ve filtreye gerek yok.diyordu..sese fayda vermedi.yağ eksiltmeyede henüz kontrol etmedim.ben anladımki bu yağlar.ses kesmiyor.subaplar değişecek .arkadaşlar ..bu ürünlere dikkat etmenizi tavsiye ederim.lpg mondeoya ciddi zarar veriyormuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Muhlis bey forumda bu konuda çok yazıldı çizildi. İşe yaraMadığı hakkında.

LPG Mondeo nasıl ciddi zarar veriyor? Sadece belli bir km sonra belki subap yakar. Başka ne gibi zarar verdi sizin araca?

Yorum bağlantısı
Muhlis Yeniçerioğlu

Muhlis bey forumda bu konuda çok yazıldı çizildi. İşe yaraMadığı hakkında.

LPG Mondeo nasıl ciddi zarar veriyor? Sadece belli bir km sonra belki subap yakar. Başka ne gibi zarar verdi sizin araca?serviste bu araçlar lpg de

serviste bu araçlar lpg de çok sıkıntı veriyor diyor.birde Mehmet bey tüm bakımlarını yaptırdığım halde 400 krş altına inemedim.[otomatik].lpg servisine kaç kere gittiğimi unuttum.kaçakların tespiti vb.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

serviste bu araçlar lpg de çok sıkıntı veriyor diyor.birde Mehmet bey tüm bakımlarını yaptırdığım halde 400 krş altına inemedim.[otomatik].lpg servisine kaç kere gittiğimi unuttum.kaçakların tespiti vb.

1- servisin dediği değil sizin ne gibi sorunlarınız var.

2- araç Manuelmi otomatik mi?

3- 40 kuruşu nasıl hesaplıyorsunuz ve bu değer şehir içi mi? Şehir içi ise uzun yolda ne kadar?

4- LPG litresi kaç liradan alıyorsunuz.

5- Bakım olarak neler yaptırdınız. Buji buji kablosu değişimi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg kitinin kalitesi önemlidir.. enjektörü, enjektör gibi olmalıdır.. fakir yada zengin karışımda kullanılmamalıdır.

Hep en iyi kiti kullandım, hiç bir aracımda sorun yaşamadım.

Katkının bir işe yaramadığını test etmeyenimiz kalmadı,

Ve önemli dip not, katkı sorunu çözmüyor, yani onarıcı bişey değildir, belki sürekli kullanımda sorun olışumunu önler ancak, buna da ancak belki diyebiliyorum.

Diğer yorumlar için Mehmet Kayanın sorularının cevabına ihtiyacım var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhlis Yeniçerioğlu

1- servisin dediği değil sizin ne gibi sorunlarınız var.

2- araç Manuelmi otomatik mi?

3- 40 kuruşu nasıl hesaplıyorsunuz ve bu değer şehir içi mi? Şehir içi ise uzun yolda ne kadar?

4- LPG litresi kaç liradan alıyorsunuz.

5- Bakım olarak neler yaptırdınız. Buji buji kablosu değişimi mi?

1-çekiş gücü...benzinliyle arasında ciddi fark var.emme manifoltundan lokur lokur ses geliyordu.gittiğim her motorcu lpg ise normal .olur böyle. devam et dediler.2-otomatik 3-depo küçük 28 lt alıyor.170 km gidiyor ş.içi....3-lt si genelde 2.100 lira  4-bakımlar full.ama buji kablosu değişmedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1-çekiş gücü...benzinliyle arasında ciddi fark var.emme manifoltundan lokur lokur ses geliyordu.gittiğim her motorcu lpg ise normal .olur böyle. devam et dediler.

2-otomatik

3-depo küçük 28 lt alıyor.170 km gidiyor ş.içi....

3-lt si genelde 2.100 lira

4-bakımlar full.ama buji kablosu değişmedi

1- benzinle LPG Arasında fark hissetmiyorum. LPG ayarı LPG kalitesi LPG kiti atiker ise meme genişliğinden olabilir. Lokurtuya normal diye usta mondeodan anlamıyor. Subaplarda sorun olabilir.

2-3 : Ov ise şehir içi yoğun trafik rampa da kullanıyorsanız 28litre 170 km =16.5litre/100 Km bence bu havalarda normal olabilir. Ben bazen 15 litre bazen 18 litre yaktırıyorum şehiriçinde.

4- bujiler 20-25 bin kablolar 40-50 bin km değiştiririm.

LPG bakımı ve iyi bir ustada iyi bir ayar yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yunus Güllüce

177 bindeki aracımın motoruna daha önce bor katkısı vs konmamış. Acaba piyasada "bor power" yada "motorsilk" diye satılan katkılardan koydursam faydası olur mu?

Bide 90 ps lık aracımın düz yolda max hızı 155-160-165 arasında değişiyor sizce bu hız değeri normal mi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

177 bindeki aracımın motoruna daha önce bor katkısı vs konmamış. Acaba piyasada "bor power" yada "motorsilk" diye satılan katkılardan koydursam faydası olur mu?

Bide 90 ps lık aracımın düz yolda max hızı 155-160-165 arasında değişiyor sizce bu hız değeri normal mi ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vatan Çelikgün

Herkese Merhabalar,

Bugüne kadar aracında motor katkısı kullanan var mı ? varsa ne tür bir katkı kullanıldı ve ya faydası mı oldu zararı mı oldu  . Kullanmamızı Tavsiye ederimsiniz.  ve ya hangi durumda kullanmalıyız  / kullanmamalıyız. Tecrübe eden  varsa değerli yorumlarını bekliyorum .

Yorum bağlantısı

Herkese Merhabalar,

Bugüne kadar aracında motor katkısı kullanan var mı ? varsa ne tür bir katkı kullanıldı ve ya faydası mı oldu zararı mı oldu  . Kullanmamızı Tavsiye ederimsiniz.  ve ya hangi durumda kullanmalıyız  / kullanmamalıyız. Tecrübe eden  varsa değerli yorumlarını bekliyorum .

Merhaba Vatan Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serhad İncedere

1. Kendi aracımda üst kapak açıldığından ufak duman atma olayı vardı. Yağ değişiminde "Energy Release" diye bir markanın katkısını kullandım 5 oz'luk şişe. Dumanı komple çözdü. Satıcıyla konuşmamda ise söylediğine göre motorda aşınan kısımlara yapışarak oralardaki boşlukları dolduruyormuş. (Araç 2.0L benzin&lpg) Ürünü kullanalı 25bin km oldu.

2. Babamın aracında çok fazla kara duman atma ve çekmeme gibi problemler oluştu. Aynı firmaya yönlendirdim. 2 farklı ürün almış. 1 bakımda birini öteki bakımda diğer ürünü kullanmış. Araç performansı şuan iyi gibi. Duman atma neredeyse yok. (Araç 1.6L benzin&lpg) 40bin km önce kullanıldı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yunus Çağlayık

size başımdan geçen olayı anlatayım dostlar. 2 yıl önce 2007 model focus2 aracımı aldığımda yaz ayı idi .her ihtimale karşı tatile çıkmadan yağını suyunu değiştireyim dedim ve yaptım tertemiz yağ ile gidip gelmek istedim ve sadece gittim ve 1 hafta sonra evime geri döndüğümde kapının önüne yanaştım ve motordan tıkırtı sesi gelmeye başladı hava filtresini söküp turboya baktım bıçaklarının uçları kopmuştu onu tamir ettirdim ve arkasında tamircime gittim motor bloğunu söktü ve araca daha önce bor koyulmuş boşlukları kapatmış sen yeni yağ koyunca onu sesini alıyorsun dedi.. barız belliydi.. evet bor çok faydalı bir ürün herkese tavsiye ederim.. saygılar.. bana arabayı satanada ssss saygılar...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...