İçeriğe Yönlendir

2000 model mondeo ghia hakkında Acil Yardım

Volkan Özenç

Recommended Posts

Volkan Özenç

Arkadaşlar, kısmetse 2000 model mondeo ghia alacağım. araçta 4 airbag, asr, otomatik klima, 4 disk fren, alarm sistemi gibi standart ghia donanımları var. fakat araçta ghialarda olan benzin yakışını gösteren yol bilgisayarı varken, "kapı açık-kapalı, far kontrolleri, sıcaklık alarmı gibi detay bilgileri gösteren ekran yok. 97 model ghia aracım var, bu araçta bu söylediğim ekran var fakat 2000 modelinde yok. bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz? bugün yarın alacağım için acil yazdım kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
Arkadaşlar, kısmetse 2000 model mondeo ghia alacağım. araçta 4 airbag, asr, otomatik klima, 4 disk fren, alarm sistemi gibi standart ghia donanımları var. fakat araçta ghialarda olan benzin yakışını gösteren yol bilgisayarı varken, "kapı açık-kapalı, far kontrolleri, sıcaklık alarmı gibi detay bilgileri gösteren ekran yok. 97 model ghia aracım var, bu araçta bu söylediğim ekran var fakat 2000 modelinde yok. bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz? bugün yarın alacağım için acil yazdım kusura bakmayın.

Maalesef belirttiğiniz özellikler sadece 1997-1999 arası ghia larda var.2000 modellerde bilgi ekranı yok.Sadece tek satırlık yol bilgisayarı ekranı var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Almayı düşündüğünüz araçta;

Otomatik klima yok, Hız sabitleyici yok, Bilgi ekranı yok.. Sis farı yok, Sis farı anahtarıda yoktur...

Gördüğüm kadarıyla lastiklerin durumu da iyi değil...

10 bine verirlerse alın bunu...

Yorum bağlantısı
Volkan Özenç
Almayı düşündüğünüz araçta;

Otomatik klima yok, Hız sabitleyici yok, Bilgi ekranı yok.. Sis farı yok, Sis farı anahtarıda yoktur...

Gördüğüm kadarıyla lastiklerin durumu da iyi değil...

10 bine verirlerse alın bunu...

lastiklerin durumu fena değil, 1 senelik gibi... otomatik klima var, 4 airbag,asr,elektrikayna ve camlar,dreksiyondan kumandalı teyp ve alarm sistemi var. diğer ghialardan eksik olarak hız sabitleyici ve bilgi ekranı yok. hız sabitleyici güzel özellik ama çok da aramam. fakat bilgi ekranı kafama takıldı 50-100 tl gibi bi rakama çıkarsa süper olur. fiyat konusunda da kasko değeri 10.200 gibi bi rakam çıkıyor. çok fark var 12000 ama nette 1 yıldır mondeolara bakıyorum bu kilometrede bu yaşta bu paraya bulamadım hiç. sizce uygun değil mi fiyat?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kilometre doğrumu bakalım... ?

Aracın plakasını ve şasi numarasını öğrenin, bakım ve hasar geçmişini inceleyin..

Klima otomatik ise.. kilometre doğru ise..

Koltukların ve diğer donanımların durumları iyi ise..

Alınır ve eksikleri zamanla tamamlanır..

Bilgi ekranı sadece ekrandna ibaret bişey değildir.. Bir sürü verden veri geliyor oraya...

Tesisat varsa, sorun sadece ekran ise. ekran ucuz bulunur...

Bir bilene sormak lazım..

Yorum bağlantısı
Volkan Özenç

Aracın plakasını ve şasi numarasını öğrenin, bakım ve hasar geçmişini inceleyin..

Klima otomatik ise.. kilometre doğru ise..

Koltukların ve diğer donanımların durumları iyi ise..

Alınır ve eksikleri zamanla tamamlanır..

Bilgi ekranı sadece ekrandna ibaret bişey değildir.. Bir sürü verden veri geliyor oraya...

Tesisat varsa, sorun sadece ekran ise. ekran ucuz bulunur...

Bir bilene sormak lazım..

öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. aracın kilometresi konusunda çok fazla şüphem yok çünkü koltuklar, deri direksiyon simidi, göğüslük, cam kaldırma tuşları vb. yıpranmaya açık olan yerleri dikkatle inceledim, 9 yaşında 100.000 km civarında bir arabayı yansıtıyor. arabanın moturunu bilgisayara bağlattıktan ve sağlam bir iki kaporta ustasına gösterdikten sonra(gerekirse izmir otokoç'a gösterebilirim) almayı düşünüyorum kesinlikle. biliyorum satışı ağır olan, meraklısına ve ilgilisine giden bir araç mondeo(eski kasaları için). şuanda babamda 97 hb ghia var ve kilometresi daha fazla. onunla kıyas yapabiliyorum fakat satışı ağır oluşu nedeniyle fiyat konusnda emin olamıyorum, her ne kadar bulabildiğim en uygun mondeo olmasına rağmen. o yüzden yorumlarınızı almak isterim fiyat konusunda,sakıncası yoksa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araba içinize sindiyse, ağır ve maliyetli bakım ihtiyacı yoksa... üçüne beşine bakılmaz... Alınır..

Bir arkadaşım (Mertol) demiştiki bana: 2. el araba alırken araba temiz ise parayı satıcıya ödersin, araba dökük ise sanayiye harcarsın.. Sonuç 3 aşağı 5 yukarı aynı değere ulaşırsın...

Bu arabanın, ağır bakıma ihtiyacı olmadığından eminseniz, alın...

Yorum bağlantısı
Volkan Özenç

Aracı şasi nosu ile sorgulattım. aracın kilometresi sildirilmiş. o yüzden temizlik yada bakımına bakmadan vazgeçtim, alışverişe bir kere hinlik düştü çünkü.

Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim, halen mondeo bakmaya devam edeceğim sonuçta.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Aracı şasi nosu ile sorgulattım. aracın kilometresi sildirilmiş. o yüzden temizlik yada bakımına bakmadan vazgeçtim, alışverişe bir kere hinlik düştü çünkü.

Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim, halen mondeo bakmaya devam edeceğim sonuçta.

kaç km düşürmüşler tahminen ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İçime bir kurt düşmüş demekki :)

Hayırlısı olsun... Durmak yok, aramaya devam...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...