İçeriğe Yönlendir

2008 Focus Titanium X Benzinli Kasko Fiyat-Bedel

Adem Cengiz

Recommended Posts

Adem Cengiz

2 Gün önce 2008 Focus Titanium X Benzinli Aracımın Kaskosunu aracı satın aldığım Ford Bayiinden yeniledim. Bu dönem ikinci yılım ve %30 hasarsızlık indirimim var. Ancak Kasko Bedelini incelediğimde 27.000 TL üzerinden sigortalandığını gördüm, Ücret olarak 10 taksit halinde 677 TL Prim ödeyeceğim.

Bu 27.000 TL bana çok düşük geldi, geçtiğimiz yıl 45.000 TL üzerinden sigortalanmıştı, 1 yılda bu kadar değer kaybı gösterilir mi?

Allah korusun Arabam Perte ayrılsa (ki artık küçük kazalarda bile Perte ayırıyorlar) 27.000 TL üzerinden yıpranma payıydı, şuydu buydu derken belki de elime en fazla 25.000 TL geçecek.

Sigortam.Net üzerinden sorgulama yaptığımda da bu civarda fiyatlar çıkıyor.

Sigorta görevlisine 27.000 TL'ye aynı aracı bana bulabilir misiniz diye sordum tabii ki ses yok. Zira hemen alt katta ikinci el 2008 Focus Otomatik Titanium Benzinli (X Paket değil ) 34.400 TL fiyat biçmişlerdi.

Yani maalesef Kasko Bedelleri ile gerçek bedeller arası uçurum var.

Bir arkadaşın 1 yaşındaki Aurisi kaza sonucu pert olduğunda Kasko Bedelinin 5.000 TL altında ödeme yaptı Sigorta Şirketi.

Sanırım bu Sigorta Şirketleri dürüst olmayan tamirci-vatandaş-eksper üçlüsünün yolaçtığı zararları biz sade vatandaştan çıkarıyorlar.

Bu konuda nasıl hakkımızı arayabiliriz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaskonuz hani sigorta şirketinden? Bana da 677 TL oldukça düşük geldi? Bu aralar herşeye devamlı fazla mı ödüyorum ben?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tür konulara cevap vermek istemiyorum aslında...

Ama bazende mecbur kalıyorum...

1- Bence doğrusu, araç kasko yapıldığı gün kaç liraysa o bedelden sigorta yaptırmak..

2- Sigorta şirketinin önemi burda da devreye girer.. Bazı şirketler, % 20 farka kadar önemli değil diyor.. Bazıları TEFE, bazıları TÜFE diyor.. Bazı şirketler ise TSRSB ne açıkladıysa ondan yapın, hasar gününde piyasada ne ederse onu öderiz diyor..

Yukardaki 2. maddedeki karmaşadan dolayı, Bu sorunun cevabını Acenteniz verecek Adem Bey..

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)
Kaskonuz hani sigorta şirketinden? Bana da 677 TL oldukça düşük geldi? Bu aralar herşeye devamlı fazla mı ödüyorum ben?

Şirket AKSİGORTA. Hemen hemen aynı şartlarda AXA OYAK 780 TL idi.

http://www.tsrsb.org.tr adresinden de Güncel Kasko değerleri öğrenilebiliyor.

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ne kadar yersen mi yaani emmim???

Ben bilmem onu.. "Rakamın ne önemi var, canın sağolsun" diyen benim şirket... :spiteful:

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Sen yedek bi acentelik daha al o zaman emmiiim :spiteful: Çok gitmez o şirket! Şaka bi yana bu konuyu detaylı görüşelim bi ara...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...