İçeriğe Yönlendir

Alpine Hoparl&#246r

Cihan Yetişken2

Recommended Posts

Cihan Yetişken2

Arkadaşlar F1 kapı içlerine linkteki hoparlörleri taksak nasıl olur?Fikirleriniz neler?

http://www.alpine-electronics.com.tr/home/...ductcatalog_pi1[show]=features#ridercontent

Özellikleri :

Tweeter

* İpek yumuşaklığı tavan Tweeter w/Swivel kabiliyeti

Woofer

* Kare ses kablo

Güç

* Power Handling Capacity (RMS): 50W

* Power Handling Capacity (Peak): 250W

Genel

* Monteli derinlik (mm): 63.5mm

* Monteli çap (mm): 183mm x 126mm

* Zirve güç oranı: 200W

* RMS güç oranı: 40W

* Ağırlık (bir tanesi): 2.64kg

* Frekans cevabı: 35Hz - 30kHz

* Empedance (Nominal): 4 Ohm

* Hassasiyet: 92 dB/W/m

Ebatlar

* Woofer derinlik (mm): 63.5mm

* Woofer derinlik (in): 2.5

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence bu paraya değmez.

1. Rms si 50 W (normal-düşük)

2. Anfi kullanmadıkça bu tip hoparlörler fazla

Ama dediğim gibi 70-80 Tl olsa değer diyebilirdik.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Peki abicim bunlara + rms'si 80watt olan pioneer 6911 ovalleri beslemek için nasıl bir anfi kullanmak lazım? Bu arada ana ünite pioneer 3900 4x50w çıkışı var..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ana ünite bu ise iş değişir, anfiye gerek yok 4 hoparlörü değişmemen kabahat :D ama çiftine 70-80 TL yi aşacağın her meblağ bence yararsız olacaktır.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ana ünite sıkı biraz :D Benim anlamadığım bu ana üniteye şu anda 4 tane f1 orjinal hoparlör,2 tane tweeter,2 'de 6911 (80W Rms) bağlı. Bu kombinasyonda evet çok kaliteli ses var ama sanki 6911'ler esas gücünü sergileyemiyor gibi. Onun için sormuştum anfiyi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

6911 ler pandizodda takılı olmalı, muhtemelen de arka kapı hoparlörleri ile paralel bağlanmıştır, kapı hoparlör direnci daha az olacağından (ses arttıkça), akım bu yoldan gitmeyi tercih eder, yani 6911 lere akım az gidiyordur, +/- lerin doğru bağlandığına eminmiyiz?

Harward incelenmeli derim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bağlantılar doğru sorun yok. Ses aslında gayet iyi dinleyenler de bilir :) Benim düşüncem, 6911'ler 80W rms ise ana ünite de 50w verebiliyorsa 6911 için az değil mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Normal desek daha doğru olacaktır, hoparlör her zaman bir üst güce dayanmalı ki, ses bozulmasın, hoparlör yanmasın.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Peki F1'in kapı içindeki uyduruk hoparlörler de gücü harcıyor. Bu durumda acaba arkadakileri iptal mi etsem?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Arka kapılardakileri iptal edip gelen gücü direk ovallere yaslamak gerek. +/- ye dikkat etmek gerek. 150-200 liralık 4 yollu orta seviye bi amfi ile de beslemek gerek.Sonra süper sonucu bi çiftlik gecesi onaylamak gerek. :) Mediamarkt'daki 6921 leri amfili ve amfisiz test etmiştim,uçurum vardı arada.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Hertz al alıcaksan kapıya dsk 165 komponent...Fena çalıyor teyp çıkışı ile birebir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arka kapılardakileri iptal edip gelen gücü direk ovallere yaslamak gerek. +/- ye dikkat etmek gerek. 150-200 liralık 4 yollu orta seviye bi amfi ile de beslemek gerek.Sonra süper sonucu bi çiftlik gecesi onaylamak gerek. :) Mediamarkt'daki 6921 leri amfili ve amfisiz test etmiştim,uçurum vardı arada.

Aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

6x9ları amfi almadan monte ettiğime pişmanım...Tizleri jbl tweeterla besledimde birazcık kendine geldi...460w kolonu teyp çıkışıyla beslemek kötü...4 kanal amfi aldım montajı bekliyor :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İyi bir şey alsaydın, nasıl olsa sıkılınca satarsın :) , enişteye de hürmetler.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
İyi bir şey alsaydın, nasıl olsa sıkılınca satarsın :) , enişteye de hürmetler.

Pioneer 75.4 aldım abi kesin satıcam sıkılınca...Eniştemin sıkılıp satıcağı bi coaxiel bide komponent hertz 16cmler bekliyor teyp çıkışı için :D :D

Hürmetler bizden abi... :blush::blush:

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Benim düşüncem, 6911'ler 80W rms ise ana ünite de 50w verebiliyorsa 6911 için az değil mi?

6911 80 wrms,ana ünite 50 w gerçek güç değil,gerçek gücü max. 22 wrms verir ki çok düşük bir değerdir,pioneer da Alpine da olsa beslenmez iyi ses vermez,her şartda ampli gerekli.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Plaka çerçeveye çift taraflı bant ile yapıştırılırsa ses yapmaz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yine de sisteme bağlıdır. Çift taraflı banta rağmen ses yapabilen sistemler var. :unsure: O zaman araya süngerli bantlardan(çift taraflı bandın daha kalını ama iki yapışkan yüzey arasında yarım santimlik bi sünger var)yapıştılabilir.

Yorum bağlantısı
İlker Basmacı

bence kesinlikle marka olarak ( cadense ) ........ben taktım sesi dinlediniz nasıldı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...