İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean İşlemi

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Cihan Tiftik
(düzenlendi)

"Yakıt tüketimi yükselen kompresyon değerleri nedeniyle yükselecektir. Daha doğrusu gaza aynı miktarda basınca değerler artacak ancak performans da artacaktır. Aynı miktar hızlanma için daha az gaz gereği göz önüne alınarak kullanılırsa araba,yakıt tüketimindeki bu artış tolare edilebilir." gibilerden bişeyler demişti Bosch car service'deki eleman. Bir de ben dün gidip tekrar konuştum,önce ve sonra dyno istiyorum,kompresyon ölçümü istiyorum diye. Hay hay dediler. Adamlar yaptıkları işe ve sonucuna güveniyorlar. Yağ değişimine gerek yokmuş,ancak eğer yağ değişimiyle aynı zaman zarfı içinde yapılacaksa,önce CC,sonra yağ değişimi teorik olarak daha mantıklı imiş. Ancak pratikte bi fark söz konusu değil. Tek başına CC için 70 lira,çift dyno ve kompresyon ölçümüyle 100 lira. Araba çıksın bi,ilk işim bu olacak.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Yakıt sarfiyatında bir değişiklik varmı ?

cc den sonraki ilk benzin ölüçümüm 100km/10,7lt de fakat araç olmuşmu diye arasıra oldukça zorladım . Önceden 100km/12lt gibi bir değerde idi.

Sanırım araç fabrika değerlerinde 100km/10 lt benim içinde uygun. Fark ettiğim bir saptama ise aracın vites son hızlarında bir değişim yok örneğin 2. vites 100km max. hızı iken halen öle, ama düşük devirden bir anda hızlanması daha rahat oldu gibi.

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

carbon clean yaptırırken cc cihazının marka önemi varmı?

mesela ben yaptıracaktım buradaki bosh servisine aracı götürdüm bir baktım makine würth ekipmanlar falanda aynı

şimdilik yaptırmaktan vazgeçtim. kia serviside almış ama markasını bilmiyorum orada tanıdık olduğundan oraya götüreceğim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu sıkıştırma basıncı ölçümü yanlış hatırlamıyorsam bujiler sökülüp yerine manometre benzeri bir alet takarak yaptıkları ölçüm müdür? Aracı alırken yapmışlardı ve 4 silindir de 140-150 civarı çıkmıştı. Araç 199000 km'deydi.. Bu değerin sıfır motorda normalde kaç olması gerekir? Eğer işlem buysa bir sorun yok gibi gözüküyor. Ancak aldıktan sonra lpg taktırmıştım. Şu an 204000 oldu. Ne kadar daha cc yaptırmadan kullanabilirim (yani lpg için belli bir period var mı)?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
carbon clean yaptırırken cc cihazının marka önemi varmı?

mesela ben yaptıracaktım buradaki bosh servisine aracı götürdüm bir baktım makine würth ekipmanlar falanda aynı

şimdilik yaptırmaktan vazgeçtim. kia serviside almış ama markasını bilmiyorum orada tanıdık olduğundan oraya götüreceğim.

würth de hiç küçümsenecek bir marka değildir genel itibari ile.Sonuçta alman malı ve bence alman yaptıysa doğrudur. :hiaa:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...