İçeriğe Yönlendir

Kadran aydınlatması

Yasin Çelik

Recommended Posts

Sadettin Çelik

Yasin Hocam benimde bu digital km ışığı diğerlerine göre daha az yanıyor, ne yapmam gerekir (dğertaraflar tam yeşil, km az karartılı)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yasin Hocam benimde bu digital km ışığı diğerlerine göre daha az yanıyor, ne yapmam gerekir (dğertaraflar tam yeşil, km az karartılı)

digital sayacın ampulü daha ufak diye hatırlıyorum. tam watt neydi hatırlamıyorum ama sanırım 3w dır siz onu 5 w ile değiştirin sorun hallolur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
digital sayacın ampulü daha ufak diye hatırlıyorum. tam watt neydi hatırlamıyorum ama sanırım 3w dır siz onu 5 w ile değiştirin sorun hallolur diye düşünüyorum

Yasin Hocam bunu kendim söküp yapabilirmiyim, yoksa elektrikçiye 20 tl bayılacağım mı.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yasin Hocam bunu kendim söküp yapabilirmiyim, yoksa elektrikçiye 20 tl bayılacağım mı.

yapılmayacak bişi yok ama bulaşmıyim derseniz en temizi 20 tl bayılmak .Ayrıca nolur nolmaz bişi olursa sonra keşke 20 tl verip yaptırsaydım demektense ;)

Yorum bağlantısı
Hakan İşeri
aracım Hb. arka 3. stop lambasının içindeki ampulü kullandım bi sorun yaşamadım. araçlar arası farklılık olacağını sanmıyorum. bi yanlış anlaşılma olmasın ?

Yanlış anlaşılma bile olsa bir sorun teşkil etmedi aldığım sonuç çok güzel oldu benim için. Mehmet abinin sitesinde incelediğim gösterge tablosu ile aynı değil benim araba. Bende toplam beş tane mini dipsiz ampul var hepsini değiştirdim bide temizledim içini şimdi harika. Ve benm araçta dijital ekran ışığını bulamadım ben galiba o ışık led olarak kullanılmış.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yanlış anlaşılma bile olsa bir sorun teşkil etmedi aldığım sonuç çok güzel oldu benim için. Mehmet abinin sitesinde incelediğim gösterge tablosu ile aynı değil benim araba. Bende toplam beş tane mini dipsiz ampul var hepsini değiştirdim bide temizledim içini şimdi harika. Ve benm araçta dijital ekran ışığını bulamadım ben galiba o ışık led olarak kullanılmış.

güle güle kullanın o halde :) hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Balıkçı

Ben yıllardan beri 5W dipsiz ampul kullanıyorum gösterge tablosunda, hiçbir zararını görmedim. Aydınatma konusunda epey yardımcı oldu ve homojen aydınatmayı bozmadı. Ama patlasa da patlamasa da yılda bir değiştiriyorum (ki hiç patlamadı).

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Küçük büyük dipsizler karışmış biraz,

Göstergedeki ve 3.stop lambasındaki ampuller küçük dipsiz ampullerdir.

Park lambalarındakiler ise normal büyük dipsiz ampullerdir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin
nasıl olur bilmemki yani bi yerlerde basit bir anlatımı vs varsa yapabilirim elbette ama bildiğim kadarıyla direkt 12v çalışan led yok :dil:

ama neden olmasın led de olur

www.ozyurek.org incelemenizde fayda var. ayrıca piyasada bol miktarda değişik işler için yapılmış ledli aydınlatmalar mevcut. özellikle kadran aydınlatmsında kullanılmak üzere ampülün yerini alabilecek şekilde üretilmiş led aydınlatmalar mevcut. forumda resmini görmüştüm. oto elektrik malzemesi satan yerlerde de bolca ratlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bayram Korkmaz

Ben geçen hafta içinde degiştirmiştim gösterge ampüllerini. digital ekran dahil 4 adet ampül kullanılmış. standart park ampülleri var, özel bi tip duy degil. osram'da 2,3,4,5 ve 6 watt olanları mevcut. ben 5 watt olanlardan kullandım ve çok güzel bir sonuç aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Küçük büyük dipsizler karışmış biraz,

Göstergedeki ve 3.stop lambasındaki ampuller küçük dipsiz ampullerdir.

Park lambalarındakiler ise normal büyük dipsiz ampullerdir.

3. Stoptaki standart dipsiz Tansel... Göstergedeki küçük dipsiz..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Doğru. Büyük dipsizler T10, küçük dipsizler T5'tir. :bravo:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Doğru. Büyük dipsizler T10, küçük dipsizler T5'tir. ;)

Bu t5 lerin renklileri var mı Türkiye'de?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bu t5 lerin renklileri var mı Türkiye'de?

Aramadım, ihtiyacım olmadı. Ama yoksa bile, ısıya dayanıklı şeffaf cam boyaları var. Onlarla istenilen renge boyanabilir. Hatta rengarenk bir panel geldi şimdi gözümün önüne. ;)

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Doğru. Büyük dipsizler T10, küçük dipsizler T5'tir. ;)

Mayıs ayında Göstergeyi LED ile değiştireceğini söylemiştin yaptınmı, yaptıysan linkini alabilirmiyim incelemek istiyorumda:)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Aramadım, ihtiyacım olmadı. Ama yoksa bile, ısıya dayanıklı şeffaf cam boyaları var. Onlarla istenilen renge boyanabilir. Hatta rengarenk bir panel geldi şimdi gözümün önüne. ;)

Valla stopları şeffaf yaptığımda ampulleri turuncuya, kırmızıya hatta beyaza bile boyamıştım...Şimdi bana mavi renk lazım...Eve baktım o boyaları bulamadım...Hangi marka olduğunu ve nereden aldığımı bile unuttum...Üstelik o zamanlar bazı markalar dandikti...Isıya da dayanmıyordu...Önereceğiniz boya markası var mı?Nette bulabileceğim bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Ben geçen hafta içinde degiştirmiştim gösterge ampüllerini. digital ekran dahil 4 adet ampül kullanılmış. standart park ampülleri var, özel bi tip duy degil. osram'da 2,3,4,5 ve 6 watt olanları mevcut. ben 5 watt olanlardan kullandım ve çok güzel bir sonuç aldım.

Park ampulleri ile aynımı yani gösterge ampulleri,göstergedekiler küçük olması lazım değilmi.

3. stop T10 yani.

Herkes farklı diyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Park ampulleri ile aynımı yani gösterge ampulleri,göstergedekiler küçük olması lazım değilmi.

3. stop T10 yani.

Herkes farklı diyor. :rolleyes:

Hayır parklar ve gösterge ampulleri farklı. Parklar T10, gösterge T5. Ve evet, 3. stop ampulleri T10. :) Evet, herkes farklı diyor da sen "herkes"e mi inanacaksın yoksa öğretmene mi? Yerine otur, kendi kağıdınla ilgilen, sağa-sola bakma. (kaptırdım biraz galiba ;))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaptıklarımın hepsi burada Vedat'çım; http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...st&p=827401 Senin aradığın 7 numara. :D

Allah Allah...

http://www.muratdere.com.tr 'den link vermemişsin... Şaşırdım... :D

3. stop T10 yani.

Herkes farklı diyor. :)

Park ve 3. fren lambası aynı yani standart T10

Gösterge küçük

Boyaya gerek kalmadı...Buralarda renkli t5 ledler var...Renkli t10 lar var...

http://www.hepsiburada.com/productDetails....otso10200187021

Hımm.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Allah Allah...

http://www.muratdere.com.tr 'den link vermemişsin... Şaşırdım... :D

Park ve 3. fren lambası aynı yani standart T10

Gösterge küçük

Hımm.. :)

Om bak, benlen uğraşma. ozyurek.org'dan verecektim ama böyle bir çalışma yok. :D Yapmışsın 3-5 bıdı bıdı, birisi de koymuş oraya. :D Ne o, benim sitem var. Sana sitem ediyorum Memet. :)

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan

LED li kadran aydınlatması ile ilgili göndermede bulunmuştum, cevabını aldım, güzel olmuş.

O yazıyı aslında okumuştum, Ama arkaya LED koyduğunu unutmuşum, şimdi hatırladım:))

Yorum bağlantısı
Murat Dere

LED li kadran aydınlatması ile ilgili göndermede bulunmuştum, cevabını aldım, güzel olmuş.

O yazıyı aslında okumuştum, Ama arkaya LED koyduğunu unutmuşum, şimdi hatırladım:))

Bana bir şey söylersen alırsın işte öyle cevabını. Bak Memet'e, hiç boş bırakmış mıyım? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...