İçeriğe Yönlendir

Focus II Motor Koruma Kapağı

Adem Cengiz

Recommended Posts

Adem Cengiz

Aracımı 15.000 km bakımından aldıktan sonra farkettim ki bizim Focuslarda Motor koruma kapağı yok, sanırım dizel olanlarda vardı, pek önemli değil ama artık pek çok yeni nesil araç bu kapaklardan kullanıyor.

Benzinli Focusun motoruna dikkatle bakıldığında aslında Motor kapağı montajı için yerleri var, sanırım Türkiye'ye bu şekilde getiriyorlar...

Yorum bağlantısı
Semih Nigri

bu motorun kaza anında aşağı düşmesi muhabbeti var doğrudur fakat bunun bi plastik parçanın engel olucağınıda düşnmüşyorum açıkçası... koca motoru 2 vida ile tuttrulşmuş bi plastik parça tutamaz zaten.. bide dizelin ne farkı var onu anlamadım.. o da motor değil mi? olası kaza anında düşmez mi?

Yorum bağlantısı
Semih Nigri

motor koruma kapağından kasıt aracın alt kısmındaki plastik koruyucu ise dizellerde var diye biliyorum nerdeyse hepsindede gördüm serviste...

şu focusların modelleri arasında ne çok karışıklık var yahu anlamak mümkün değil... 05 model benzinli f2 de direksiyon modu olan varmış 07 08 model vs lerde olmuyor... dizellerde alt motor koruması varmış benzinlilerde olmuyor... şimdide 09 model dizel arabada yok deniliyor.. 06 07 model f2 lerde şöfür koltuğu elektirikli ayarlanıyor 09 titanium modellerde manuel deniliyor.... bunlar nasıl iştir anlamdım...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2000 model fiesta fun da vardı, 2009 fiesta da yok. Ama vida yerleri var. Kapak sanırım sesi biraz azaltırdı. Pederdeki getz dizel de kapak koruması, karter koruması ve kaput izalasyonu da var. Bir kere 80le giderken futbol topu büyüklüğündeki taşın üstünden geçtim bir şey olmadı o kadar sağlam :) Ki çok daha ucuz bir araba.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

servisler de satılıyor üst kapak opsiyon olarak var ama standart donanımda yok malesef ne dizelde nede benzinlide. sonradan takılıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Yakup

makyajlı dizel titnmlrda var diye biliyorum benzinlilerde yok.

semih bey de yanlş anlmş soruyu galiba

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt

Yani bu Fordcuların kafası karışmış hülasa... :D

Bir önceki modele koydukları donanımı unutuyor galiba garibanlar...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

08 Titanium X tdci de motor üst kapak ve kaput altı izalasyon var :D

Yorum bağlantısı
Guest Yakup

abi zaten bu motor üstündeki kapak çok kayda değer birşey değil...izalasyona faydası olacak cinsten değil..kaput altı dizelde olsun artık yoksa yanında durulmaz :p

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Mesut arkadaşım, diğer başlıkta yazdıklarını da okudum da.

Benim anlamadığım, şu focusu sana zorla mı sattılar? Almazsan döveriz, bacaktan kurşunlarız falan mı dediler? :p

:D +1000

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrah Talay

ben de servisteki kaporta ustasına sordum dizellerde karter muhafazası, alt koruma standart geliyormuş. benzinlide yok. taktırmayı önermiyorlar ama kararsızım

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

07 TDCi Ghia.. benim motorda var üst kapak.. sökünce ses artıyor.. kanımca yalıtım için olabilir.. bu sebeple dizellerde var gibi geliyor bana.. tabi sadece bi fikir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

ghia ve titanyum tdcı larda motor kapağı var.trend tdcı da yok.benzinlilerin hiçbirinde kapak yok

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Ahmet Arslan

Merhaba Focus kullanıcıları...

Bende bir kaç ay önce aldım arabamı. 2004 Focus 1.6 Ghia

İki gün önce uzun yola çıkacakken genel bir kontrol için arabanın altına batığımda motor korumasını (bizde kartel de diyorlar) göremeyince şok oldum. Nasıl olmaz dedim acaba arabanın ilk sahibi bakımını yaptırırken söküldüğünün farkında mı değil diye düşünmedim değil doğrusu. Sonra forumda arama yapınca olmadığına emin oldum. İlginç geldi doğrusu...

Toyota kullanıcısı olarak açıkçası sırf temiz olduğunu düşündüğüm bir araç olduğundan bu aracı aldım ama açıkçası memnun değilim neden mi?

1-Araç içine aşırı lastik sesi alıyor

2-Direksiyon da ses var

3-Geri vites problemi var

4-Km de ortalama 19 Krş yakıt tüketiyor

5-Yokuşlarda çekmiyor, geçen gün CLİ bile sollayınca sinir oldum

6-Ön paneldeki saat bozuldu, dakikanın son rakamını göstermiyor

Şimdilik bu kadar.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ahmet Bey bu araçlarda Toyota sorunsuzluğunu beklemeyin lütfen. Bende eski bir Corolla kullanıcısıyım ve mekanik dayanıklılık olarak Ford'tan çok üstün olduğunu söyleyebilirim. Bu biraz da şans meselesi. Kimi Toyota'lar da Ford'lardan daha da sorunlu olabiliyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

toyoto nun sorunsuzluğu şu 98 e kadar olan kasalarda meşhur gerisi normal araba ahmet bey araç kaç binde

1- aşırı derken lastik durumunuz ne ses olabilir ama çokta aşırı değil bence

2-direksiyonda ses varken arıza mı var kullanımdan kayanaklanan sorun olabilir

3-nasıl bir problem bri hamlede geçmeme ise o tüm fordlarda var az çok güvenlik sebebi de deniliyor ilgili konular vardı sitede

4-19 kuruşu hangi koşulda hangi yaktıla yaktınız ortlama 8-10 litre arası değişiyor

5- cli hangi aracın modeli sizin aracın bakım durumu ne

6- her araçta olabilir bizde yok :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Kiracı
(düzenlendi)

C-max trend benzinlide de alt motor koruması yok...Eski arabalarım Renault olduğu için bu sınıf(c-max) arabada olmaması bana çok ilginç geldi açıkcası. Alt taraftan alınacak -Allah korusun bir darbe doğrudan motora etki yapacaktır.

Karter koruma ya da alt motor korumasını yaptırmanın bir sakıncası olmaz herhalde değil mi?(Yukarıda birisi pek önermiyorlar gibi bir şey söylemiş de)

tarihinde Murat Kirac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
motor koruma kapağından kasıt aracın alt kısmındaki plastik koruyucu ise dizellerde var diye biliyorum nerdeyse hepsindede gördüm serviste...

şu focusların modelleri arasında ne çok karışıklık var yahu anlamak mümkün değil... 05 model benzinli f2 de direksiyon modu olan varmış 07 08 model vs lerde olmuyor... dizellerde alt motor koruması varmış benzinlilerde olmuyor... şimdide 09 model dizel arabada yok deniliyor.. 06 07 model f2 lerde şöfür koltuğu elektirikli ayarlanıyor 09 titanium modellerde manuel deniliyor.... bunlar nasıl iştir anlamdım...

kesinlikle yanlış bir bilgi vermişler titanium focusların hepsinde sürücü koltuğunun yüksekliği elektirikli ayarlanıyor. direksiyon modu benzinli focuslarda hiç duymadım ayrıca. kesin vardır diyenler ispatlarsa mutlu olurum. motor alt koruması yok gerçekten. ben bir kaç defa altını vurudum yine de sorun olmuyor. focus kapaksız da sağlam..

Yorum bağlantısı
kesinlikle yanlış bir bilgi vermişler titanium focusların hepsinde sürücü koltuğunun yüksekliği elektirikli ayarlanıyor.

Hasan bey sizde yanlış bilgi veriyorsunuz. İlk çıkan titaniumlarda elektrikli sürücü koltuğu vardı. Sonra bu donanım çıkartıldı ve manuel oldu. Şu an çıkan titaniumlarda manuel ve çift sustalı anahtar veriyorlar. Ford bazı tercih edilmeyen donanımları değişiriyor malesef.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Bir karışıklık var herhalde motor kapağından bahsediyor arkadaş, karter korumadan değil...

ve evet hangi model olduğu farketmez bazılarında var bazılarında yok, birde sonradan kaybolabiliyor :), karter koruma da 50tl civarında ama plastik tırnağı kırılsa değiştiriyorlar...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Guest Nusret Ayd?n

merabalar..Bnm aracım 2006 Focus Trend 1.6 TDCI...Motorun üstünde ki kapak bazılarında olmuyormus arastırdıgıma göre..Bu kapagı sıfır weya cıkma olarak nasıl temin ederim.Fiyatı ne kadardır.yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...