İçeriğe Yönlendir

Merkezi kilit sistemim arızalı mı? Normal mi

Gökhan Yalçıntaş

Recommended Posts

Gökhan Yalçıntaş
(düzenlendi)

öncelikle merhabar ben size bugün katılmayı başardım. :rolleyes:

babam 2 yıdır 98 mondeo sedan kullanıcısı arabayla ilgili anlamadığımız olaylar var ve burada danışacak kimse yok.

konularda 2 sormak istiyorum,

1 formda araştırdığım kadarıyla araba çalışır ken bakaj ı dümeye basınca açmaması lazım bizim araba açıyor . kapıları kilitlendiğinde veyatta çift kilitlendiğinde açmıyor bu normalmi bunu sormak istemiştim .

2 meşur merkezi kilitler anlaşılması zor :p araba kilitliyken kumandadan açma tuşuna basıyorum : bazen dört kapıyı açıyor , bazen 3 kapı açıyor arabanın kapıları açıkken kilitler kendini yoklarken sonrada 4 cüde açlıyor .bazende sadece söför kapısını açıyor ve kapılar sonradan kilit kendini yoklama esnasında açmıyo veüçünü veyatta söför kapısını açtığı zamanda tekrar diğerlerini açmak için kumandaya 2 veyatta 3 kere açma tuşuna basıyorum ozaman açıyor .bu olay normalmi yoksa kilitlerde problemmivar .şimdiden ilginiz için teşekkür ederim .

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeo nun bagaj açma düğmesi ara çalışırken de açar, sadece bu özelliği beyinden iptal ettirme şansınız vardır ama gereksiz bir iptal olur.

Çift kitleme yaptıysanız, ilk açmaya basınca sol ön kapı açalır, düğmeye bir daha basarsanız diğer 3 kapı da açılır. Tek kitleme yaptıysanız, açmaya basında 4 ü birden açılır. Ama mondeo merkezi kilidi belli yaşlardan sonra bunadığı için :rolleyes: farklı şekillerde açılıp kapanabilir, kendi kendini kitleyebilir, swtichleri temizlemekten başka bir şeyle uğraşmayın, onu böyle kabullenin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapı direğinde, kilit karşılığında bulunan, gövdeye gömülü olan, yani kapıların kapandığında iç lambayı da söndüren. İç lamba sönse de bunlarda korozyon varsa, nazik merkezi kilit modülü, direnç algılayıp saçmalayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Yalçıntaş
Kapı direğinde, kilit karşılığında bulunan, gövdeye gömülü olan, yani kapıların kapandığında iç lambayı da söndüren. İç lamba sönse de bunlarda korozyon varsa, nazik merkezi kilit modülü, direnç algılayıp saçmalayabiliyor.

yardımınız için teşekkür ederim hocam içimi rahatlattınız bende kilitler arızalı zannediyordum:)

bu bahsettiğiniz siwiç ler nasıl temizleme işlemi yapacağımızı tarifini yaza bilir misiniz ? size kolay gelsin hocam başınızı ağrıtıyoruz kusurabakmayın

Yorum bağlantısı
Gökhan Yalçıntaş
Wd-40 spreyi iş görecektir.

abi yine başını ağırtcam ama buspreyle temizlemekiçin sivici komple sokmeme gerekvarmı yokasa plastik kısmında sprey bassam olurmu veyatta plastik zara görürümü

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
abi yine başını ağırtcam ama buspreyle temizlemekiçin sivici komple sokmeme gerekvarmı yokasa plastik kısmında sprey bassam olurmu veyatta plastik zara görürümü

Plastik aksama bişey olmaz ama sizin işiniz görülmüş olmaz.O kısımlar suya dayanıklı malzemeden üretilmiştir.Dışına sprey sıksanızda içeriye geçmez.Hiç bir fayda göremezsiniz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Yalçıntaş

Yardımınız için teşekkür ederim abi ilk fırsatta bunları yapcam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...