İçeriğe Yönlendir

İnleyerek kalkiyor

Taner Kaplan

Recommended Posts

Taner Kaplan

merhabalar eger konu acılmıssa daha onceden ozur dilerim.sorunum aracım duz yolda bayırda farletmiyor cok zorlanarak kalkiyor gittikce toparlıyor ama kalkarken oldukca zorlanıyor zaten ugultu geliyor.otomatik sanzımandanmıdır .geriye attıgım zaman seri gidiyor zorlanma yok ama d konumunda d2 konumunda da aynı hatta d1 konumunda da ugultu geliyor zorlanıyor yardımcı olursanız sevinirim zaten bu aralar vites gecislerinde asırı bir vuruntu vardı

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

cıkıyor 80 90 hatta 100 yapıyorum .ama 80 le 90 arasında aracın oynadıgını hissediyorum sallıyor on taraf kendini

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

3500 4000 gibi devirde gidiyorum.ama zaten onceden 4, vitese gecmeme olayı vardı aracımın .hadi onu oyle idare ediyordum .sogukken ilk kalkısta sorun yok gibi gidiyor ısındıkca baslıyor kalkıslada zorlanmaya

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

aracınım sol aks kafası degisti .bu arada komple sanzıman baglantısından sokup problem varmı diye baktı bilyalarına soonradan da taktı hatta sanzıman yagı kaba dokuldu .daha sonra geri vitese takıp yagı tekrar ekledik .ama 1 ay onceydi bu .bir problem yoktu

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan
(düzenlendi)

arkadaslar problemi cozdum .akunun sol yanında sanzımana giren soket nasıl olduysa yerinden cıkmıs .baktıgımda yerinde gibiydi elimle deger degmez cıktı yerinden oturtup tekrar denedim simdi .problem kalmadı.ilginize tesekkurler.gerci sanzımanı yorduk biraz ama o soketin yerinden cıkmasıda imkansız gibiydi ama oldumu oluyor

tarihinde Taner Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O soket, türbin hızını ölçen sensöre bağlıdır, bu soket çıkınca araç 4. vitese geçmez, max. 3de kalır ama inleyerek kalkışa sebebiyet vermez?

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

caglar abi akunun altında iki tane soket var .1 tanesi sarterin soketi .biraz alt taraftada siyah bir soket var .o cıkmıs .taktım arabayı denedim .problem kesildi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Yalçıntaş
merhabalar eger konu acılmıssa daha onceden ozur dilerim.sorunum aracım duz yolda bayırda farletmiyor cok zorlanarak kalkiyor gittikce toparlıyor ama kalkarken oldukca zorlanıyor zaten ugultu geliyor.otomatik sanzımandanmıdır .geriye attıgım zaman seri gidiyor zorlanma yok ama d konumunda d2 konumunda da aynı hatta d1 konumunda da ugultu geliyor zorlanıyor yardımcı olursanız sevinirim zaten bu aralar vites gecislerinde asırı bir vuruntu vardı

hocam öncelikle geçmişolsun

ben de 98 glx otomatik kullanıcısıyım d1 d2 d3 bizde yok dadece d ve 1. 2 .var

Türkiyenin şanzuman ustalarından bizim yakın dostumuz bizim arabayla ilgili şanzuman arızası ve kullanımıyla ilgili muabbet etmiştik. arıza durumunda sizinkine benzerdurumu bize anlatmıştı :

sizinkilerde aynımı biliyorum ama bizim arabalar elektronik şanzuman olarak geçiyor ve arıza herhangibir konumunda araba 3 vitesegeçer ve hızlansan bile sürekli aynı viteste kalır arızayı bildirmek içindir . bana söylediği nasıl anolog viteste arabayı 5 kaldırmaya çalışırsan arabaya zarar verirse budurumda arabaya şanzumana zarar veriyor

arabayı buşekilde kullanmamanızı tavsiye ediyorum eğer bulunduğunuz yerde varsa bilgisayarda bağlatmanızı tavsiyederim aracınızın arızasını tavsiye edrim şanzumanın tamir için şanzuman ustanızı tavsiyederim parasıylan rezil olursunuz . umarım yardımcı olabilirim bu bizim araba için demişti ama sizinkinide aynımı bilmiyorum ustaya sormak lazım :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...