İçeriğe Yönlendir

Connect almayı planlıyoruz yardımcı olurmusunuz.

M. Tarık Yeşil

Recommended Posts

Guest Fevzi G
ekonomik olan araç neye göre kime göre ekonomik olur.

aracınızın emsal teşkil edeceği aracı örnek verin,bizde size hak verelim.

ileri sürüş tekniği ile fabrikanın verdiği şehir içi tüketimi yakalamak mümkün.

aracınızın bakımı tam sizin araç kullanım stiliniz sakin ve sürekli akan trafikte 50 km hızda yapılan arasıra kısa dur kalklarla yapılan hesaplardan bahsediyoruz.

boğaz köprüsünde 2 saat çile doldurulan trafikte ölçüm yapmıyorsunuzdur umarım.

arkadaşa katılıyorum. bu motorda bu ağırlıkta hangi araç az yakıyor söyleyin o aracı alalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

75'lik connect ile az yaptıysam 10 bin km yapmışımdır...

ortalama tüketimi 7 litredir...

90'lıkla da kısa süreli yolculuklarım oldu.. onda gözlediğim de yine 7 litredir...

Daha aşağısı bence zor, ama 10 litre yakması için de bayağı çaba sarfetmek gerekeceği kanısındayım...

Yorum bağlantısı
Şenol Yılmaz
1- Forumda yazanlar yalancımı ?

2- Dizel araç bu,almadan önce araştırmanız lazımdı,ama çözümleri var forumu araştırın.

3- Bu binek araç değil arkadaşım,özünde yük taşımak için.,ayrıca amerikalılar aptalmı burada üretilen Connect'i aldılar ? Ayrıca şirketin en çok kar eden fabirkasıda Gölcük tesisleridir.

Sanırım biraz heyecanlısınız bu konuda,burada yıllardır bu aracı kullananlar var bence vakit ayırıp yazılmış konuları takip edin,okuyun.

merhaba;

formu benim kadar okumadığınız belli. forumda yazanlar yalancı değil. herkes kendi aracıyla kendisince yaptığı hesabı ortaya koyuyor. fordun kar etmesi türkiyede insanlarımızın aşrı miktarda ford minübüslere düşkün oluşu bence sadece o kadar transit minübüs ile zaten en çok k

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G
(düzenlendi)

arkadşlar,yok mu forumda hiç caddysi olan. connectler 10 lt yakarken onlar 5 lt mi yakıyor. aradaki farkı söyleyecek gerçek konuşacak bir babayiğid yok mu

tarihinde Fevzi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim arkadaşımda var... 2009 model...

Gaz pedalını sürekli okşayıp seviyor...

Nevşehir için söylediği şu aynen yazıyorum... "Valla şeer içinde 175-180 bin lira yakıyor, ama ben arabayı hiç üzmem.. Okşayarak basarım hep" diyor.. :D

Uzun yol dedim... 160 bin lira yakıyor dedi...

Bu konuşmayı tercüme ettiğimde, 2009 Caddy'nin şehir içinde 7,5 litre, uzun yolda 6,6 litre yaktığını anlıyorum...

Yorum bağlantısı
Birtan Kerim

İnternette birisi, Connect GLX ile 4,6 litre yaktığını söylüyordu. Nasıl kullandığını da yazmıştı.

Yorum bağlantısı
Sefa Bostan

evet bülent bey haklı eger senin araban 10lt yakıyorsa o senin sorunun gaza ne kadar basıyosan okadar fazla yakar araba herkzin arabasıda seningibi 10 lt yakacak die kaide yok

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

şenol arkadaşımızın daha önce doğan marka aracı varmış ,doğan 900 - 950 kg ağırlığında bir araç ,kaldıki doğan yakıtı içmesiyle ünlüdür,1600 kg connecti hangi araçla mukayese edildiğine bakmak lazım,örneğin 1100 kg ağırlığındaki renault kangoo ile mukayese edilmesi sanıyorum normal olmaz.

Yorum bağlantısı
Sedat Gündoğdu
tayyar abi 90 lık için yakıtı fazla diyorlar ama sadece bir kaç kişiden duyduğum bir bilgi.

bakalım bugün yarın netlik kazanacak bizim iş

lyle asırı fazla degıl bende normal 90 lık yuksek tavan var yakıt konusunda hiç uzmedı sımdıye kadar 75 lıkler den kat kat ıyı bırazdaha fazla yakıo ama olsunü

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

biraz daha fazla yakıyor diyorsunuz. ben de de 90 lık var ve 26000 km de şu anda 2006. bu fazal yakma ne kadar bir onu söyleyinde bilelim. caddy çok az yakıyor diyorlar.ama bu az ne kadar bir söyleyin de onu bilelim.

mesela (atıyorum bu değerleri)....

caddy:100 km-6 lt

connect: 100 km- 8lt

yeni cango:100 km -7 lt.

bunun tam değerlerini verin de bilelim. connect ile caddy arasında aynı süratte aynı yolda aynı yükte verdiğim örnekte ki (değerler kafadan yazdım) kadar yakıyorsa bugün satışa çıkarıyorum connectti.

merakımdan soruyorum aradaki fark ne kadar...

Yorum bağlantısı
Şenol Yılmaz
evet bülent bey haklı eger senin araban 10lt yakıyorsa o senin sorunun gaza ne kadar basıyosan okadar fazla yakar araba herkzin arabasıda seningibi 10 lt yakacak die kaide yok

merhaba ben bülent bey'e pek hak vermiyorum. sonuçta şu ana kadar bir GLX kullanıcısı çıkıp da benim gibi kaç lt. ile ne kadar yol gittiğini ayrıntılı yazmadı. yakıtla ilgili konuşulan ayrıntılı bölüm var zaten

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...9534&st=180

burda benim harcadığım değerler yazıyor. ayrıca ben cebimin düşmanımıyımda boşyere gaza yüklenip fazla yakıt harcayayım bunun kime k

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şenol Bey..

Daha önce de söyledim.. Toplumu germeyin lütfen... Tartışmaya sebep olacak mesajlar üretmeyin..

Tartışmayı başlatıyor cevabınızı alıyorsunuz, sonra şikayet ediyorsunuz...

Yakıt tüketimi konusunda size gerekli her şey söylendi..

Çok konuşarak bu işi çözemezsiniz..

Lütfen; cevap hakkı doğuracak şekilde mesajlar üretmeyin..

Tekrar söylüyorum;

Gördüğüm kadarıyla, ya arabanız bozuk, ya siz araba kullanmayı bilmiyorsunuz..

Servise gidin..

Servisin, normal bu değerler bu araba zaten 10 litre yakar, kitabında da böyle yazıyor derlerse inanmayın.. Herkes daha azını yakıyor.. Ben 10 bin km'den fazla kullandım.. Ortala tiketim 7 litre falandır...

Bu konuyu kapatıyorum...

Sizinde bu konuda herhangi bir başlık altında benzer mesajlar yazmanızı istemiyorum.

Buraya hoşca vakit geçirmek, sorunlara çözüm bulmak için geliyoruz..

Gerilmek için konu okumanın anlamı yok...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...