İçeriğe Yönlendir

Yeni kasa connect

Ceyhun Demir

Recommended Posts

Ceyhun Demir

mrblar.aracımı alalı 1 hafta oldu ve ilk zamanlar yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi 100 km de 12.5 lt gösteriyordu ve bir kaç gün sonra 10.8 lt ye falan düştü.bu oran normalde fazla ,zamanla düşücekmi?ilerde bu oran ne olur?teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Şenol Yılmaz
mrblar.aracımı alalı 1 hafta oldu ve ilk zamanlar yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi 100 km de 12.5 lt gösteriyordu ve bir kaç gün sonra 10.8 lt ye falan düştü.bu oran normalde fazla ,zamanla düşücekmi?ilerde bu oran ne olur?teşekkürler...

merhaba;

boşuna bekleme kardeşim. 10 Lt harcarsın şehir içi altına düşersen istisna olur ama herzaman olmaz. bu ford connect böyle yakıtı sever içer adamı da yer bitirir. "demedi deme ibrahim"

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

arkadaşım bende aracı alalı 1 hafta olmadı 350 kmdeyim şuan, 120 km/h e adar zorladım en son, ben ilk kontağı açtığımda araçta yol bilgisayarındaki değer tüketim değeri 19,5 lt/100 km gibi abes bişeydi şu an ş.içinde 7,6 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi gösteriyor. ama sana şunu sölim connect in yol bilgisayarına güvenme ilk zamanlar 0,20 kr tan pek düşmez pekte üstüne çıkmaz, kullanırken dikkat et sadece çük düşük devirde kaldırma aracı silkeletme ilk kalkışta ver deviri ki benim aracın boşu 1530 kg. bu ağırlığı biraz torkla destekle bu ağırlık ilerlemeye başladıktan sora sal kasmadan sakin kullan epey düşücektir. sakın 1800 devirin aldında vites atma 1. ve 2. viteslerde de sakın 2500 devirin altında vites atma (bu yola göre değişir.) şöle ifade edim; vites değiştirdin ayağını devriyajdan çektin devir saati 1800 ü altına iniyorsa düşük devirde vites değştirmişsindir. genelde 2500 deviri gör 3, vites ve sorasında ondan sora vites yükselt. yakıtını ölçmek içinde her seferde deponu pompanın ilk atana kadar fullet. ondan sora benzinliğe tekrar gittiğinde km ne bak. ona göre hesapla, yol bilg. kıytırık bana çok yavan geldi. ve yanlış. ok

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Yol bilgisayarının kümülatif olarak tüketim hesapladığını göz önünde bulundurunuz.

Yaptığınız km arttıkça ortalamanız daha yavaş yükselir yada düşer.

Her depo fullediğinizde ortalama tüketim değerini sıfırlarsanız daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Yol bilgisayarının kümülatif olarak tüketim hesapladığını göz önünde bulundurunuz.

Yaptığınız km arttıkça ortalamanız daha yavaş yükselir yada düşer.

Her depo fullediğinizde ortalama tüketim değerini sıfırlarsanız daha sağlıklı olacaktır.

hocam bu sıfırlama işini nasıl yapıyoruz benim henüz arabayıda kitapçığınıda kurcalama fırsatım olmadı :)

saygılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...