İçeriğe Yönlendir

Sararmış farları temizleme

Eren Yavuz

Recommended Posts

Eren Yavuz

Merhaba arkadaslar ismim Eren mersinden katılıyorum aranıza.Hafta sonu sararmış farlarımı temizledim bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

Gereken malzemeler

600 zımpara

1000 zımpara

1200 zımpara

2000 zımpara

3000 zımpara

meguirus plastx cila

cam sil

kadife ve pelus bez

polisaj makinası yada benimki gibi matkap

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
(düzenlendi)

pek beceremedim galiba resimlerin arasına yazacaktım olmadı.Neyse benim gibi acemiler icin tavsiyem farlarınızın etrafını kağıt selobantla cevirmeniz.(Zımpara boyaya değerse cizer).Daha sonra bol sulu bir sekilde önce 600 sonra sırasıyla 1000-1200-2000-3000 kum zımparalarla far camını zımparalamanız.Zımpara değiştirirken camsil ile camları temizledim ve sildim.Bol sulu yapmanızda fayda var.En son 3000 lik zımpara olmazsa olmaz ve cizikleri kaybettiren de bu zımpara.Daha sonra zımpara işlemi bitince guzelce far camlarını yıkıyoruz ve kuruması icin bekliyoruz.Kuruyunca plastx uyguluyoruz ve makina ile iyice yediriyoruz.En sonunda sarı camların beyaz olusunu zevkle izliyoruz:)Burdaki resimler sadece cilalamayı kapsayan resimlerdir.Ben daha beyaz olması icin daha sonra farlarıda söktün ve iclerinide temizledim.Tabiki dahada parlak oldular.Ben bu işle uğraşamam diyorsanız Mersinde bu işlemi yapan bir yer var.İrtibat icin özelden mesaj atabilirsiniz.Bu işlem mika farlar icin gecerlidir.

tarihinde Eren Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Farı sökmeden yaptığın temizlik sonrası resimleri koyarmısın?Farı sökmek zahmetli bir iş sanırım.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
Elinize sağlık, niye firma içim mesaj atalım, size getiririz arabayı, olmazmı? ;)

canınız sağolsun:) Bende yardım aldım nede olsa zımpara yapmaktan anlayan ve cila yapmasını bilen ustalara ihtiyac var.

Farı sökmeden yaptığın temizlik sonrası resimleri koyarmısın?Farı sökmek zahmetli bir iş sanırım.
Bu resimler farı sökmeden yaptığım temizlik resimleri.Farı sokup geri takmam aksamı buldu.Tampondada bir catlak vardı onuda ön tarafı sökmüsken yapıştırdım ondan uzun sürdü:) (acemiyim demiyorum:)
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

sonunda plakanın sayısı gozuken sokulmeden temizlenmiş son halidir.Zaten farketmişsinizdir farın etrafındaki bantıda sökmüstüm.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
içi kirli olarıda yapsanız kesin parlar
icinide soktum ve temizledim ama resmi yok.Dediğiniz gibi parladı.Farları sökmek icin far üstünde 2 tane altta camurluk hizasında bir tane ve panjur icinde 1 tane olmak üzere 4 tane vida var.Farları cıkarmak icin önce panjuru çıkarıyorsunuz.Bende bu bilgiyi forumda okumustum ve uyguladım.Camları ayırmak icinde önce 5 demir klips var onları cıkarıyorsunuz ve ardından guneste bekletiyorsunuz,slikon gevsiyor ama ne hikmetse benimki bir türlü ayrılmadı ve ustamdan yardım aldım.Hafif zorlayarak yavasca ustam ayırdı camları. Camsil ile far camlarını yıkadım ve nikelajlı kısmı kadife bez ile nazikce sildim(kimyasal kullanmadım hiç).geri montajınında ise orjinal silikonların yeterli olacağını düsünerek aynı sekilde geri topladım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben açtım ve içlerini temizledim...

Dışına pek gerek kalmadı diyebilirim...

Ama güzel olmuş.. İlk fırsatta bunu da yapabilirim...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

açarken kıracağımı düşündüğümden bir türlü açıp kapatmaya cesaret edemiyorum. Birde sonra içine su kaçarmı diye tereddütlerim var.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

bu resimlerde icleri acılıp temizlendikten sonraki hali.Bugun sabah işe geldikten sonra cektim,biraz tozlu ama idare eder.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Elinize sağlık, güzel olmuş.

Zamansızlıktan dolayı clionun farlarını 1 hafta önce temizlettim.İç-dış komple temizliğe 100 lira verdim (2 far).Yeni gibi oldular :)

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Zamansızlıktan dolayı clionun farlarını 1 hafta önce temizlettim.İç-dış komple temizliğe 100 lira verdim (2 far).Yeni gibi oldular :)

tesekkür ederim.temiz olunca insanın icine siniyor.

Yorum bağlantısı
Özgür Telci

Zamansızlıktan dolayı clionun farlarını 1 hafta önce temizlettim.İç-dış komple temizliğe 100 lira verdim (2 far).Yeni gibi oldular :s

Zamansızlık problemi bende de söz konusu:(. Ankarada iç-dış temizliği nerde yaptırdığınızı öğrnebilirmiyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Halil Gecegörür
Zamansızlık problemi bende de söz konusu:(. Ankarada iç-dış temizliği nerde yaptırdığınızı öğrnebilirmiyiz acaba?

Şaşmaz' da far temizleyen bir yer var. Benzinciye yakın ama tam adresi veremeyeceğim, en iyisi oralardaki esnafa danışmak. İki far bir gün kadar sürüyor. Ben iki sinyal temizliğine 30 TL vermiştim, yarım gün bekledim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yalnız bu işlemi yaptıktan 3-6 ay sonra ilkinden de kötü ve geri dönülmez matlığa dönüşmesi muhtemel. Zira üstündeki koruyucu tabakayı da almış oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

En güzeli emminin fırınında ısıtıp temizlemek,

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
Yalnız bu işlemi yaptıktan 3-6 ay sonra ilkinden de kötü ve geri dönülmez matlığa dönüşmesi muhtemel. Zira üstündeki koruyucu tabakayı da almış oluyorsunuz.
bu kısma katılmıyorum geri donulmez matlık diye bir sey olamaz.Plastx in işi bu zaten parlatmak.Sararırmı yeniden derseniz bence sararır ama gene aynı işlemi yaparım:))
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gültekin Güler
(düzenlendi)
Merhaba arkadaslar ismim Eren mersinden katılıyorum aranıza.Hafta sonu sararmış farlarımı temizledim bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

Gereken malzemeler

600 zımpara

1000 zımpara

1200 zımpara

2000 zımpara

3000 zımpara

meguirus plastx cila

cam sil

kadife ve pelus bez

polisaj makin

ası yada benimki gibi matkap

mükemmel bilgi icin teşekkür

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

daha önce bende aracımın farlarını ivedikte temizlettirdim...70-80 liraya yapıyorlar...eskisi gibi oldu tertemiz..ve 2yıl falan kullandım bir şeyde olmadı ancak bende mequairs plastix vardı sürekli temizliyordum...

farları açmak için en güzeli sıcak hava tabancası...kendiniz yapamazsanızda dışarıda yaptırın...su alma falan yada sonrada tekrar sararma olmuyor...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sedat Can

Focusda deneyeceğim bunu, sipariş ettiğim plastx ürününü bekliyorum, sonuçları resimli eklerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...