İçeriğe Yönlendir

Çift kilit üzerine normal kilitleme

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Aracımda ( mondeo 97 ) benden önceki ilk sahibinin takdırdığını düşündüğüm alarm sistemi bulunmakta belkide orjinaldir bilemiyorum zaten çok başarılı bir sistem deği,l kapılar açılınca veya içerdeki hareket dedektörü bi şey algılayınca çalışmakta. Sallanmaya karşı duyarlı değil biri gelip lastiklerimi çalsa ötmeyecek sanırım :good1:

Lafı fazla uzatmadan bilginizi almak istediğim sorumu sorayım. Alarm ile kilitleme yaptığımda araç normal olarak kilitlenmekte. Ben daha güvenli olsun diye önce anahtarı kapı deliğine sokarak çift kilitleme yapıyorum.Bu işlemden sonra alarmın kilitleme tuşuna basarak devreye girmesini sağlıyorum, fakat alarm kilitleme yaparkende kapılardan normal kilitleme sesi geliyor. Ama araç çift kilitlemeden çıkmıyor kapılar içerden açılmıyor.

Sizce bu işlemi yapmam uzun veya kısa vadede aracın kilit sistemine bir zarar verirmi ? 2 gündür bu yöntemi kullanmaya başladım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

anahtardan çift kitleme varsa kumandadan olmalıydı focuslarda öyle çift kitleme

ama yaptığınız işlem sanki şöyle oluyor kumandadan çift kitleme yapmışken tuşa bir defa daha basmak gibi böyle düşününce sorun yaratacağını düşünmüyorum ama aksine de bir şey diyemem

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Aracımda ( mondeo 97 ) benden önceki ilk sahibinin takdırdığını düşündüğüm alarm sistemi bulunmakta belkide orjinaldir bilemiyorum zaten çok başarılı bir sistem deği,l kapılar açılınca veya içerdeki hareket dedektörü bi şey algılayınca çalışmakta. Sallanmaya karşı duyarlı değil biri gelip lastiklerimi çalsa ötmeyecek sanırım :D

Lafı fazla uzatmadan bilginizi almak istediğim sorumu sorayım. Alarm ile kilitleme yaptığımda araç normal olarak kilitlenmekte. Ben daha güvenli olsun diye önce anahtarı kapı deliğine sokarak çift kilitleme yapıyorum.Bu işlemden sonra alarmın kilitleme tuşuna basarak devreye girmesini sağlıyorum, fakat alarm kilitleme yaparkende kapılardan normal kilitleme sesi geliyor. Ama araç çift kilitlemeden çıkmıyor kapılar içerden açılmıyor.

Sizce bu işlemi yapmam uzun veya kısa vadede aracın kilit sistemine bir zarar verirmi ? 2 gündür bu yöntemi kullanmaya başladım

Aynı uygulamayı bende yapıyorum,yalnız benim orijinal alarm çalışıyor ama anahtarın kumandası bozuk olduğu için kumandadan açıp kapatamıyorum.Anahtar ile çift k,litleme yapıyorum sonra sonradan takılan alarmla kapatıyorum,üç kilitleme oluyor. :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

3 kilitme yöntemi ile arabalarımız güven içinde :D

bu konuda değerli bilgilerini paylaşak net forum sakinleri varmıdır acaba ?

Zararlı ise yapıp sonradan cebimiz yanmasın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anahtar ile çift kilit yapıp kitledikten sonra, sonradan takılma alarmın butonu ile açınca kapıların açılmaması normal, zira sonradan takılan alarmlarda, kapıyı açmak için, kapı içinde, kilit çubuğuna bir motor takılır ve çift kitlenmiş ise bu çubuğu çekse de kapı açılmaz.

Muhtemel zararı: çubuğa yapılan bağlantı zamanla laçka olur ve U.K. ile hiç açılıp kapanmayabilir.

Uzaktan kumandanın sonradan takılan alarmın kumandası olduğunu varsayarak yazdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...