İçeriğe Yönlendir

C-Max Farlar ve lambalar

Hüseyin Zeytin

Recommended Posts

Hüseyin Zeytin

Arkadaşlar ben 2004 model c max trend TDCİ sahibiyim.Kısaca Şöyle sormak istiyorum araya güçlendirici veya ek bir parça koymadan sadece ampulleri değiştirerek aracın görüşünü arttırmak mümkünmü çünkü gece yolculukları ve tüneller çok korkunç geliyor.En kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum.Ben bu forumda ve ford dünyasında çok yeniyim ve yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Osram night breaker alırsanız görüşünüz düzelebilir.

+100

sinana katılıyorum.ben o sorunu mercekli far ve xenonla çözdüm.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

sizlerin eski forumlarınızı okudum ve çok yararlı bilgileri paylaştığınızı gördüm.birde o forumların birinde phılıps in yine yeni bir ampulunden bahsediliyordu o nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Philips daha dayanıklı ve performanslı osram gibi hemen bozulmaz fakat pahalıdır, fiyatını hakeder.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Ali bey philips in ampullerinden hangileri benim araca uygun olur bir bilginiz var mı? Birde uzun kısa ampul modeli nelerdir benim araç c max 04 trend tdci.Şimdiden ilginiz için teşekkürler... :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Hüseyin Bey uzunlar H-1 kısalar H-7

yanılmıyorsam.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin
(düzenlendi)

Çok teşekkür ediyorum lokman bey.Siz nasıl bir çözüm önerirdiniz.Malum bizim memleket karadeniz bol tünel var ve maalesef çöpler yeni dolgu alanlarının arkasında yani bol bol aç kedi köpek domuz ne ararsan çıkabiliyor gece çok dikkatli olmak lazım bizim bu farlarla biraz zor bu işler...Birde intenette(malum buralarda bu ampulleri bulmak mümkün değil birde bulsak bile fiatı uçuyor) bu lambaları en sağlam nerden temin edebilirim bilgi verirseniz sevinirim.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

haklısınız ben alış veriş merkezlerinde görmüştüm Osram night breaker i bir oralara bakın derim fiyatıda baya uygundu.35-40 tl arasıydı galiba.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Hüseyin Bey ben www.gittigidiyor.com dan almıştım Nightbreaker da kullandım gece görüşü çok iyidir. Ancek beyaz ışık sevdiğim için Coolblue kullanıyorum onlardan da memnunum bu arada orijinal far ampulleriniz de philipstir büyük bir ihtimalle....

Aydınlatma ile ilgili www.geceucusu.com adresinden de faydalanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin
(düzenlendi)

Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için sağolun. Zaten benim için ilk 3 çok önemli sorunlar (aslında sorun değil)

1- Görüş meselesi(yani ampul sorunu veya gelecekte mercekli orijinal far takımı)

2- Bebekler yüzünden camlara film(Ama ne trafikle uğraşmak ne de yaklaşan muayenede sorun çıksın istemiyorum Yada bulabilirsem çıkma orijinal bir takım perde.)

3- Marşpiyel koruma (Çünkü inerken benim gösterdiğim hassasiyeti maalesef başka kimse gösteremiyor)

4- ileride 7 kollu orijinal çelik jant (tabii arabaya uyumu açısından zararı yoksa)

5- Tavan barı

...

bu istekler bitmez heralde... :blush:

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tavan barı ve mercekli farı öncelikle öneririm :) arabanın şekli değişiyor.benim arabanın resmlerine bakabilirsiniz.

perde olayı benim araçta orjinal var yinede film yaptırmıştım.ama 9.ayda muayanesi var söktürecem sonra yeniden kalitelisini yaptıracam istekleri hiç bitmez malesef.;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Lokman Ceritlioğlu

merhaba,

Mercekli far çok zor arada hurdacılarla irtibata geçmek lazım.

Tavan barı bys kendi imalatları olduğunu söylemişti, vidalı slikonla yapıştıranlardan değil yani. internetten bys tuning diye aratırsanız bulursunuz, orda yakup bey var onla irtibata geçin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

emmi yorum için teşekkürler. bunu devamlı kullanmak için değil yedek için almak istiyordum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi yorum için teşekkürler. bunu devamlı kullanmak için değil yedek için almak istiyordum.

Bence çok ucuz... Sen bilirsin o zaman

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi belkide umduğumuzdan iyi çıkar :p
evet abim acaba aynı markanın 8000k sınımı alsam :)

Aldın mı doğru söyle :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yok ya sipariş verecemde adama mail attım cevap gelmedi, kargo ücreti uygun olursa gittigidiyordada var ordan alacam. pahalı gelirse yukardaki linkten alacam. sence 8000 mi? yoksa 6000 mi? 8000 yağmurlu havada fos biliyosun.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bendekileri Kayseride almıştım üstünde marka bile yok ilk zamanlar iyiydi yada ben öyle sandım. şimdi bariz iyi olmadığı ortada :) aslında yedekte osram 4300k var ama onu kullanmıyorum. bide 6000k yı deniyeyim diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...