İçeriğe Yönlendir

LPG'li Focusta ilk çalıştırma sorunu

Sedat Can

Recommended Posts

Aydın Bengü

Sedat bey lpg nin regülatörüne bir işlemmi yaptınız?

Ergin beydende ayrıca bakım sonrası alacağı cevabı merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Can

Bir lpg markasının servisi olan usta lpg regülatörü komple değişecek dedi yaklaşık 130 TL. Başka bir ustaya gösterdim, regülatör üzerindeki gaz geçişisin sağlayan roleyi değiştirdi. Fiyat 15 TL. ve şu an araba sıralı sistemde tek marşta anında çalışıyor, saat gibi. Bazı ustalar ya anlamıyor ya da parça satacaz diye yolmaya çalışıyor, ayıp!

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Aktaş
Bende de benzer bir durum var ama şöyle;

Sabah motor soğuk iken marş hemen alıyor, gün içerisinde diyelimki bir yere uğradım kontağı kapadım. 1-2 dakika içinde geri aracı çalıştırıyorum(motor sıcak tabiki) ya marş geç alıyor yada ben çok uzatmayıp kontağı kapatıp geri basıyorum 2. de kesin alıyor .

Ha bu durum her zaman olmaz ama hava ısınınca daha çok olmaya başladı.

Sizce gerçekten buji veya kablosundanmı?

buji 9.000 km önce değişti, buji kablosuda 64.000 km/6 yıllık.

aynı durum vectra b aracımda oluyordu. ilk çalıştırma hemen oluyordu hatta 5-6 saat sonra çalıştırdığımda da sorun yoktu. tek sebebi varmış "sıcaklık sensörü" diye bi parça.ucuz bişeydi.35 tl falandı ama durum gerçekten çok can sıkıcı.motorun sıcaklığını algılayıp ona göre yakıt gönderilmesini sağlayan parçaymış... iyi günler

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sedat Can

Regülatör üzerinde bulunan gaz kesici valf değişimi 3 ay kadar sorunsuz çalıştı, ancak motoru stop ettikten sonra regülatörün gazı kesmeme sorunu nüksedince, bugün Lovato marka regülatör ile değiştirdim, şimdi sorun yok. Üzerindeki regülatör BRC'di yaklaşık 7 yıllık, bakalım bu ne kadar götürücek bizi :lol2:

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Aynı sorun bendede var , stop ettikten sonra ilk çalıştırmada motor aşırı sarsılıyor anlık bir patırtı sonra çalışıyor.Benzinde rolanti dengesizliği sonra lpg ye geçtikten sonra problem yok.

Yorum bağlantısı
Sedat Can

Sorun LPG regülatöründe olabilir, bende de benzinde aynı sıkıntılarım vardı. Sorun şu; araç benzinde giderken regülatörün içindeki diyafram özelliğini kaybettiğinden lpg kapalı durumdayken dahi motora gaz gönderiyor. Bunun sonucunda benzin+gaz = araç boğuluyor, giderken patırtı yapıyor, boğuluyor, ilk çalıştırmalarda zor çalışıyor.

Ben sorunu deneme yanılmayla kendim buldum. :bravo: Aracım sabahları ve uzun süreli parklarda geç çalışıyordu. Regülatörün eski olması sebebiyle ondan şüpheleniyordum. Birkaç yere gösterdim, biri dedi benzin pompası gitmiş, biri dedi şamandırayla komple değişecek, biri dedi ateşleme sisteminde sorun. Regülatörün motora giden hortumunu yerinden söktüm ve birkaç gün aracı böyle denedim, araç sabahları ve uzun süreli parklarlda ilk marşta çalışmaya başladı ve herhangi bir boğulma olmuyordu. Böylece sorunun regülatörde olduğunu tespit ettim ve değiştirdim. Şimdi şükür bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Sorun LPG regülatöründe olabilir, bende de benzinde aynı sıkıntılarım vardı. Sorun şu; araç benzinde giderken regülatörün içindeki diyafram özelliğini kaybettiğinden lpg kapalı durumdayken dahi motora gaz gönderiyor. Bunun sonucunda benzin+gaz = araç boğuluyor, giderken patırtı yapıyor, boğuluyor, ilk çalıştırmalarda zor çalışıyor.

Ben sorunu deneme yanılmayla kendim buldum. :vreka: Aracım sabahları ve uzun süreli parklarda geç çalışıyordu. Regülatörün eski olması sebebiyle ondan şüpheleniyordum. Birkaç yere gösterdim, biri dedi benzin pompası gitmiş, biri dedi şamandırayla komple değişecek, biri dedi ateşleme sisteminde sorun. Regülatörün motora giden hortumunu yerinden söktüm ve birkaç gün aracı böyle denedim, araç sabahları ve uzun süreli parklarlda ilk marşta çalışmaya başladı ve herhangi bir boğulma olmuyordu. Böylece sorunun regülatörde olduğunu tespit ettim ve değiştirdim. Şimdi şükür bir sorun yok.

öncelikle geçmiş olsun.regülatör dediğiniz cihazın fiyatı ne kadar merak ettim.ve ankarada nerede değiştirdiniz.aynı sorun bende sıklıkla olmasada bazen oluyor.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
öncelikle geçmiş olsun.regülatör dediğiniz cihazın fiyatı ne kadar merak ettim.ve ankarada nerede değiştirdiniz.aynı sorun bende sıklıkla olmasada bazen oluyor.

Benim lpg regülatörde arızalanmıştı serviste tamir edildi.

Başka bir lpg servisi 400 tl civarı fiyat söylemişti

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Can

Lovato Regülatör ve su giriş hortumları ile birlikte 130 Tl. 2 yıl garantili. Taktırdığım yer ikamet ettiğim Ankara Beypazarı Lovato servisi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özay Uçar

+1

üstelik regülatör gaz sızdırıyormuş, allah korumuş verilmiş sadakanız varmış.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Adem Daşdemir

Benim araçta da oluyordu ben de kesici taktırdım. Lpg de benzin motoru çalıştığı ve benzin kullanmadığı için motoru yoruyormuş ve ilk çalışmada sorun yaratıyormuş. Kesici taktırdıktan sonra lpg ye geçişte hafif tekleme oluyor ama çalıştırmadaki sorun ortadan kalkıyor arkadaşlar. Kesiciyi taktıralı 7 aydan fazla oldu...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Melih Yurt

Bende kesici takıldı regülatör hava alıyomu yada kaçırıyomu diye test edildi fakat aynı problem azalsada devam ediyor.

Başka neden olabilir acaba fikri olan varmı??

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...