İçeriğe Yönlendir

C-max yol bilgisayarı

Hüseyin Zeytin

Recommended Posts

Hüseyin Zeytin

Benim arabanın yol bilgisayarının demosuna girince yolda kayan araba sembolü lambasıda yanıyor acaba benim araçta ESP veya SRS yani ıslak zeminde kaymayı önleyici fren destek sistemlerinden biri varmı yokmu?Birde Bazen CD playerdaki saat bazen sıfırlanıyor belli zamanlarda sebebi ne olabilir?Sonuçta teybin üzerinde ve yol bilgisayarı ile ilişkisi yok sebep ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hüseyin bey tebin içinde sanırım bir pil var onun ömrü bitmiş olabilir.

sizin aracınız trendt di galiba bildiğim kadar esp yok benimki ghia bendede yok malesef.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Teşekkürler lokman bey evet benim araç trend.o ışık yanınca çok sevindim galiba var diye ama demek maalesef yokmuş.birde ben bu aracı alırken 2005 c max ghia tdci vardı o 100.000 olmuştu görünümü süperdi ama (fiatı 29.000 tl idi)benim cebim buna yetti(23.000 TL benim trend) ama belki bir gün ghia sını alırım.Çünkü aracımdan memnunum.yolda gidişinden sürüşünden özelliklerinden birde ilk sahibi çok güzel kullanmış 1-2 ufak çizik harici hiç bişeyi yoktu.2004 ama yepyeni gibiydi aldığımda(4 ay oldu alalı).Birde benim ikizlerle bu arabayı ne kadar daha temiz kullanabilirim bilemiyorum koltuklar daha şimdiden su lekesi oldu hemde lekeden gözükmüyor bende bakıp bakıp deliriyorum.kılıfta olmuyor airbag yüzünden.zaten kılıfa da karşıyım.birde sizin lastik havaları kaç ben hep 32 vuruyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Birde benim ikizlerle bu arabayı ne kadar daha temiz kullanabilirim bilemiyorum

Aracı temiz tutmak için çaba harcamayım... :bravo:

Yorum bağlantısı

hüseyin bey aracınız hayırlı olsun kazasız kullanmanız dileğiyle.bizdede 05 benzinli trend var.araç güvenlik paketli degilse esp yoktur.arka cam rezistanans düğmesinin altında esp on/off düğmesi varmı?

artvinin neresinde görev yapıyorsunuz?bizde aslen artvinliyiz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

su lekesi içinde ıslak mendille sıkıca silin mendili bol kullanın koltuklar ıslansın güzelce ve kurumaya bırakın lekeler gidiyor ve tertemiz gözüküyor ben öyle yapıyorum

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin
(düzenlendi)

Hakan Bey bilgiler çok yararlı teşekkürler.ben camlara da film çektirmek istiyorum fakat muayenede sorun çıkar diye erteliyorum. Zaten trabzona gidince muayenesini yaptırıcam ve sonrada arka camlara film istiyorum birde ön camlara ve arkalara rüzgarlık malum yağmur memleketindeyiz.Burdaki emniyet müdürü velimiz ile görüştük araçta oturan kişilerin saçları ve yüzü seçilebiliyorsa sorun yok dedi.Ben kayan arabaya benzer sembolü demoda yanarken gördüm o yüzden sordum. Olmayan bir sistemin lambası neden yansın diye düşündüm sanırım EBD var faturasında yazıyordu.Tekrardan teşekkürler.Sizinde mi ikizleriniz var?

Çağlar bey ben Artvin/Arhavi de çalışıyorum eşim aslen Hopalı ve Hopada oturuyoruz(eşimde Hopada görev yapıyor).Ben trabzonluyum ama buraları da çok sevdim.İlginize teşekkürler.Siz neresindensiniz?

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar benim aracın yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi yok acaba bu proğramla veya başka bir şekilde eklenirmi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yaşar ustam ortala yaktığı yakıtı gösteriyor bide yapacağım km yi.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

çok kurcaladım yaşar usta ama bulamadım,yol bilgisayarını açtığımda gelen menüler,yapacağım km-ortalama yakıt- ortalama hız-dışarı sıcaklığı ve ayarlar, ayarlardada zaten bişi yok km-mil-dil seçeneği filan.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Lokman bey bende de yok şu şekilde görebilirsiniz menüye girip sıfırlatın ve hareket edin anlık olarak size gösterecektir ama daha sonra eskisi gibi olacak.

Başka bir yolu var mı bilmiyorum bende bulamamıştım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Lokman bey soldakimenü kolunu 3 kere çevirince 8.0 Lt/100 Km gibi bir değerle karşılaşırsınız. Yolculuk esnasında sürekli bu ekran açık kalırsa gittiğiniz süratte örneğin 100 km sabit hız ve 5.Viteste gidiyorsanız mutlaka o hızda gittiğiniz taktirde anlık yakıt tüketiminizi gösterecek veya düşüp yükseldiğini göreceksiniz. Yada o konumda iken reset düğmesine basılı tutarsanız sıfırlamış olursunuz ve o andan sonraki gidişinize göre anlık yakıt giderinizi görmüş olursunuz. Ben Her yakıt aldığımda sıfırlıyorum ve her uzun yola giderken yola çıkmadan sıfırlarım ki hangi hız daha ideal görmek için.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Lokman bey bende de yok şu şekilde görebilirsiniz menüye girip sıfırlatın ve hareket edin anlık olarak size gösterecektir ama daha sonra eskisi gibi olacak.

Başka bir yolu var mı bilmiyorum bende bulamamıştım

Cemil Bey aynen dediğiniz gibi bir müddet sonra yine ortalama olarak görünüyor.

Lokman bey soldakimenü kolunu 3 kere çevirince 8.0 Lt/100 Km gibi bir değerle karşılaşırsınız. Yolculuk esnasında sürekli bu ekran açık kalırsa gittiğiniz süratte örneğin 100 km sabit hız ve 5.Viteste gidiyorsanız mutlaka o hızda gittiğiniz taktirde anlık yakıt tüketiminizi gösterecek veya düşüp yükseldiğini göreceksiniz. Yada o konumda iken reset düğmesine basılı tutarsanız sıfırlamış olursunuz ve o andan sonraki gidişinize göre anlık yakıt giderinizi görmüş olursunuz. Ben Her yakıt aldığımda sıfırlıyorum ve her uzun yola giderken yola çıkmadan sıfırlarım ki hangi hız daha ideal görmek için.

Hüseyin Bey bende daha önce 97 opel vectra vardı buna opel omega proğramı atıldı araca baya bir fonksiyon eklenmişti.

ayrıca bundan önceki 2004 opel vectrada anlık ve ortalama yakıt olarak her 2 side ekranda görünüyordu bu yüzden sormuştum.acaba olurmu böyle bişi?

Yorum bağlantısı
Ali Binzat

Yol bilgisayarından konu açılmışken; bu menüdeki direksiyon ayarları varya. Onu konfor veya spor yapınca bi değişiklik oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ya arkadaşlar bu Direksiyon ayarıda yok benim menüde.anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

benim araçta dizel 2005 c-max TDCI ama bu özellik yok. heralde benim aracın yol bilgisayarı proğramıyla oynamışlar.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
benim araçta dizel 2005 c-max TDCI ama bu özellik yok. heralde benim aracın yol bilgisayarı proğramıyla oynamışlar.

Sadece FII dizellerde var diye biliyorum abi, trend C-max larda da yok...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Sadece FII dizellerde var diye biliyorum abi, trend C-max larda da yok...

Serkancım benim araç Ghia.

yol bilgisayarını alt üst ettim malesef yok.Ali Gürsoy arkadaşımızda olduğunu söylemişti.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkancım benim araç Ghia.

yol bilgisayarını alt üst ettim malesef yok.Ali Gürsoy arkadaşımızda olduğunu söylemişti.

Abi senin arabanın Ghia olduğunu biliyorum, en azından profilde yazıyor, iletimde de Trendlerde de yok demiştim. :unknw:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

pardon Serkancım ben trend olarak anlamıştım :unknw:

en iyisi inip araçtan kullanma kılavuzunu alıp bakayım.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...