İçeriğe Yönlendir

Perde

Eren Yavuz

Recommended Posts

Eren Yavuz

Arkadaşlar araclarınızda arka cam ve arka yan camlarda film yerine nasıl bir perde kullanmamızı tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar
Aksesuarcılarda satılan vakumlu, çekçekli perdeler var. Onlardan kullanabilirsiniz. Gayet pratik. Ben uzun yolda çok rahat ettim.

Çocuklar sökmeye çalışmıyormu?

Bizimkiler durdurmadı

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

sedan tempra lardaki gibi arka cam önüne sabitlenecek aşağıdan yukarı doğru çekmeli yukardan klipsli bir sistem uyduramazmıyız. Bu şekilde universal perdeler yokmudur

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Mutluhan benim orijinal perdenin askı aparatını kırmıştı, çocuklara önlem olmuyor zorlamaya gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Vantuzlarıyla cama sabitliyorsun. Çek çek ile boyunu uzatıyorsun. Cırt cırt ile tavana sabitliyorsun. İşin bittiğinde tekrar kapatıyorsun. Ama Arda ve Merve bunu yaşatmazlar. En güzeli Mertol'un yaptığı gibi f2 perdesinden yapmak.

Çek çekle boyu uzatılanların ebatları küçük oluyar genelde (30*50cm gibi) kenarlarda boşluk kalıyor, güneş geliyor yine. Tam cam ebatında bulmak lazım.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

bendede ellerinizden öper ufak bir enik var,malesef vakumluları bırakmıyor.BMW de görmüstüm yan camlarla aynı ebatta perdesi vardı.Tahminimce onun bir ucu camı tutuyor bir ucuda kapı icine giriyordur.Özel dikimle boyle birsey yaptırsam nasıl monte edecem?özellikle arka cam dediğiniz gibi 3. stop lamba var o işi bozuyor ,tavana tutturma sansımda yok altında cam var.Sıkıstırmalı bir duzenek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Vantuzlarıyla cama sabitliyorsun. Çek çek ile boyunu uzatıyorsun. Cırt cırt ile tavana sabitliyorsun. İşin bittiğinde tekrar kapatıyorsun. Ama Arda ve Merve bunu yaşatmazlar. En güzeli Mertol'un yaptığı gibi f2 perdesinden yapmak.

Mertol'un çalışması çok detaylıydı... Hem benim kapıya sığarmı bakalım öyle şeyler...

En güzeli bu çek yapıştır yada yapıştır çek her neyse işte bunlar..

Uyurlarsa lazım oluyor zaten.. uyanık olurlarsa durdurmazlar...

Kaç paradır bu.. ?

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

makaralılar aksesuarcıda 10-15 arası arka cam tülüde yapıştırmalı 5-10 arası da,orjinal bir goruntu olmuyor bence.Ben forumda mertolun yazisini aradım ama malesef bulamadım.:(

Yorum bağlantısı
Kemal Kısakürek

Ben internette araştırırken bod perde denilen bişey buldum ,farklı marka ve modellere uygun ebatta farklı perdeler var.hepsiburada da aynı ürün var.ancak hem fiyatı pahalı ort.150 civarı.hemde fiestaya uygun yoktu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben fırsat bulur da gidersem sana alırım. 15 lira falan.

Tamam Hakan'ın denk gelirse al...

Yakında Ankara ziyaretinde bulunmam gerekiyor zaten...

Tüpün bakım zamanı geldi.. 15 bin olmak üzere...

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
(düzenlendi)
Tamam Hakan'ın denk gelirse al...

Yakında Ankara ziyaretinde bulunmam gerekiyor zaten...

Tüpün bakım zamanı geldi.. 15 bin olmak üzere...

Demek bu ocakgazı işi masraflı ve tırt. :(

Evde ne kullanıyorsunuz ben bugün aygazları milangaz yaptım;41-tl.'ye 34-tl.ekonomi yaptım. :lol2:

tarihinde Mehmet Bar?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Demek bu ocakgazı işi masraflı ve tırt. :(

Evde ne kullanıyorsunuz ben bugün aygazları milangaz yaptım;41-tl.'ye 34-tl.ekonomi yaptım. :lol2:

Eve de teleflex taktırdım.. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
Milangaz ın sistemi ve fiyatı farklı mı???

Sistem aynı ama fiyat farklı.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
Ben internette araştırırken bod perde denilen bişey buldum ,farklı marka ve modellere uygun ebatta farklı perdeler var.hepsiburada da aynı ürün var.ancak hem fiyatı pahalı ort.150 civarı.hemde fiestaya uygun yoktu.

cok tesekkur ederim aradıgım perde olayı buydu,irtibata gececem adamlarla sitesinde mondeo icin goremedim.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

arkadaslar aradığım perdeye ulasamayınca,perdeleri kendim yapmaya karar verdim.Bende bod perde türü bir sey yapmayı deneyeceğim.Malzemeleri aldım,gerekenler 2.5 mt comtül siyah,çamaşır teli ve silikon yapıştırıcı.Cumartesi yada pazar gunu yapacağım işlemi.Eğer silikonla yapıştırdığım yerler cirkin olursa ustune kurdele yapıştırırım diye düşünüyorum.Sizce baska nasıl telle,tülü birleştirebilirim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu perde olayı bize de sıkıntı. Çocukla yolculuklarda gerçekten lazım oluyor(muş) :blink: Geçen kipada gördüm vakumlulardan 30 lira gibi fiyatı vardı, almadım tabiki.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

yaptığım perdeler iğrenç oldu malesef...Bende koctaştan arka cam icin vakumlu aldım 3.75 Tl ye,yan camlarada carfursa dan yan camların sekline uygun vakumlu perde aldım oda çifti 1.75 TL .Boylece perde olayımı hallettim.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

benim aldıklarımda pek bosluk kalmadı,arka camı kare perdelerle takviye ettim,yan camlara da aldığım perdeler camı hemen hemen kapattı zaten.Ben kurtuldum anlıyacağınız:)

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Benim yaramaz kızım sağ arka kapı perdesi ile oynarken maalesef tırnağını kırdı,parçacılara sordum sadece tırnak satılıyormu diye perde komple satılıyormuş ,fiyatını sorduruduk ellerinde yokmuş 450 tl gibi bir fiyat telaffuz etti kdv kısmını duymadım bile o an içimden sadece yuh diyordum.Denk gelirde çıkmacılara yolum düşerse trim ile birlikte komplesine o fiyatı vermem,bakalım şimdilik kalsın böyle.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

2003 opel vectra da gördüm; perde ,kapı döşemesinin içine gizlenmiş,yukarı çekip damağına asıyorsun.çok hoş.... oldu mu böyle orjinal olmalı...

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

hangi ghia fordlar?Bendekide ghia ama malesef perde yok:(

Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu

06 dan itibaren bütün ghia ve titanium focuslarda mevcut orjinal arka perde onu söylemek istemiş arkadaş :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...