İçeriğe Yönlendir

İstek üzerine alınan plakalardaki mecburi bağış?

Sina Güran

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

çocuğunuzu okula kaydettirirken okula bağış alıyorlarmı almıyorlarmı? ben 250 tl ye kaydettirdim bir başkası 150 tl ye ama tabiki makbuzumu aldım en azından paranın okulun hesabına gittiğini biliyorum. bunu nereye harcarlar artık orasını bilemem günahı onların boynuna.

Emniyet teşkilatındada durum buna benzer Emniyet teşkilatını güçlendirme vakfı adını inşallah doğru yazmışımdır. bu toplanan paralarla Emniyete, Araba,Bilgisayar,Kırtasiye malzemeleri v.s. gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

eğerki siz elden para verip makbuz almıyorsanız nasıl olsa plakayı aldım deyip arkanıza bakmamak sizin suçunuzdur.

sonrada ben Emniyete şu kadar para verdim Plaka için, polisler cebine attı gibi laflar söylemeye kimsenin hakkı yok diyorum. eğer öyle düşünüyorsanız dediğim gibi makbuzunuzu alacaksınız. beş parmağın beşi bir değildir her meslekte olduğu gibi Emniyet teşkilatındada mutlaka kötü niyetli insanlar vardır. ama görüyorumki diğer mesleklerde olmayan bişi var Polisin biri kötü bişi yaptığı zaman bütün polisler yapmış gibi veya hepside yapıyormuş gibi söylemler var örnek:

bendende 850 tl istediler bağış mağış hikaye polisler kendi aralarında cukka yapıyor

850 tl istedilerse ben o plakayı almam inanın Emniyet teşkilatından emekli olmama rağmen plakam benden önceki sahibinin aldığı plaka, değiştirmek istediğimde benden yardımda almıyorlar,Lütfen eleştiri yaparken bu konuyada dikkat edelim.

aslında yazacak çok şey var ama bu kadar yeter sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Kuntay Nalbantoğlu

Fiyatlar yine iyi :s) Ben 34 KUN 46 veya 90 istedim bayinin çalıştığı sigortacı ağzını 1500 TL den açtı :rofl: Biraz kavga ettim ama ne fayda.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
(düzenlendi)
çocuğunuzu okula kaydettirirken okula bağış alıyorlarmı almıyorlarmı? ben 250 tl ye kaydettirdim bir başkası 150 tl ye ama tabiki makbuzumu aldım en azından paranın okulun hesabına gittiğini biliyorum. bunu nereye harcarlar artık orasını bilemem günahı onların boynuna.

Emniyet teşkilatındada durum buna benzer Emniyet teşkilatını güçlendirme vakfı adını inşallah doğru yazmışımdır. bu toplanan paralarla Emniyete, Araba,Bilgisayar,Kırtasiye malzemeleri v.s. gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

eğerki siz elden para verip makbuz almıyorsanız nasıl olsa plakayı aldım deyip arkanıza bakmamak sizin suçunuzdur.

sonrada ben Emniyete şu kadar para verdim Plaka için, polisler cebine attı gibi laflar söylemeye kimsenin hakkı yok diyorum. eğer öyle düşünüyorsanız dediğim gibi makbuzunuzu alacaksınız. beş parmağın beşi bir değildir her meslekte olduğu gibi Emniyet teşkilatındada mutlaka kötü niyetli insanlar vardır. ama görüyorumki diğer mesleklerde olmayan bişi var Polisin biri kötü bişi yaptığı zaman bütün polisler yapmış gibi veya hepside yapıyormuş gibi söylemler var örnek:

850 tl istedilerse ben o plakayı almam inanın Emniyet teşkilatından emekli olmama rağmen plakam benden önceki sahibinin aldığı plaka, değiştirmek istediğimde benden yardımda almıyorlar,Lütfen eleştiri yaparken bu konuyada dikkat edelim.

aslında yazacak çok şey var ama bu kadar yeter sanırım.

:lol2:

Her kelimesine katılıyorum Lokman abi.. Okul alınca bağış, hastane alınca hakkı, bir başka kurum alınca eyvallah ama emniyet alınca (bakın emniyet diyorum) cukka oluveriyor.. bence bu ön yargılı zihniyetin değişmesi lazım.. her fırsatta vatandaşından vekiline kadar olmadık hakarete maruz kalan polisler birde üstüne gıyabında sahtekarlıkla suçlanıyor..

Neyse konu döndü dolandı yine malum yerlere geldi..

Konuyu asıl hedefine odaklamak açısından; son olarak bağış konusundaki fikrim: bedava olduğunu düşünürsek herkes istediği plakayı almakta ısrarcı olacağı için karmaşa kaçınılmaz.. belki bir çalışmayla konu standarda bağlı olarak plakalar özelliklerine göre sınıflandırılıp ücretlendirilebilir.. değişik çözümler türetilebilir..

ee yok öyle hem 25 kuruş olsun hem şöför mahalli olsun :D :D

kalın sağlıcakla..

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Arkadaşlar eğer aracınızı bayiden sıfır aldıysanız o kadar para bayinin cebine gidiyor bunu anlayın artık...Kendiniz yaparsanız ruhsat işlemini veya trafik takipçilerine yaptırırsanız makbuzunuzu kesiyor şoförler odası polislere bu kadar yüklenmeyin.Ayrıca sıfır araç alırken dikkatli okursanız atıyorum 43.225 tl anahtar teslim fiyatı + 800 tl veya üzeri trafik tescil işlemleri diye yazar.Trafikteki en pahalı işlem 130 tl kendiniz yaparsanız trafik takipçisine yaptırırsanız 250 tl bilginiz olsun sıfır aldığınız aracın ruhsat işlemlerini asla onlara yaptırtmayın ki bağışın nereye gittiğini makbuz halinde görürsünüz ve paranız cebinizde kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Burak Tosun

Konuyu hortlatmis olayim:)

2000 liralarda bahsedildi bende bimere bilgi edinme kanalını kullanarak sordum henüz bir cevap gelmedi, emniyet Müdürlüğü, İçişleri Müdürlüğü arasinda mekik dokuyor yazı,

Ama ben bu kadar çok büyük meblalara olur diyemiyorum, 100den açılır kapı, 100ile 500 arası gönlünden ne koparsa yatir denilir eyvallah derim, bahsettigim plakaninda ismime özel oldugunu düşünmesin kimse, harfi sadece yasadigim sehrin bas harfi F idi 2000 lira ise fazlasiyla uçuk bir rakam

Yorum bağlantısı
Muray Altay

bendende 850 tl istediler bağış mağış hikaye polisler kendi aralarında cukka yapıyor http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png

Cukka olduğunu nereden biliyorsun? Verdiğin paranin makbuzunu alırsın. Makbuzuda koyarsın cebine durur cebe indirildiğini düşünüyorsan şikayet edersin araştırılır ortaya çikar. Insanlara yapıştrmaya ne kdr meraklısinız

Yorum bağlantısı
Misafir

Cukka olduğunu nereden biliyorsun? Verdiğin paranin makbuzunu alırsın. Makbuzuda koyarsın cebine durur cebe indirildiğini düşünüyorsan şikayet edersin araştırılır ortaya çikar. Insanlara yapıştrmaya ne kdr meraklısinız

6 sene önce yazılmış bir kelime belki o anki psikoloji belki 6 sene önceki tecrübesizlik ne kadar meraklısınız insanları geçmişiyle yargılamaya. Bakın bayi o şekilde anlatmış olabilir tecrübesizlik o an 800 lirası gitmiş canı yanmış.
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben iki defa aynı plakayı aldım 27 BBU 27 ilk seferinde 750 tl yatırmamı söylediler istedikleri hesap numarasına internet bankacılığından 750 tl atıp dekontu aldım işlemlerimi hallettim 2 gün sonra hesapları kontrol ederken birde baktım para hesaba geri iade olmuş hiç sesimi çıkarmadım işlemlerim bitmişti. Neyse 2 sene sonra aracı sattım ankaraya gitti plaka değiştirmek istediklerini söylediler ve 27 bbu 27 yeniden boşa düştü, bende bu arada focusu alıyorum yılbaşı günü. Plaka değişikliği istedim eski özel plakamı geri alıcam gittim emniyete, eski plakamı istiyorum baktılar 750 vericeksin dediler e bu zaten benim plakamdı parasını ödemiştim artık senin değil boşta dediler pazarlık ettim baş komiserle 500 e bağladım. Tabi ben yine aynı taktik internet bankacılığından yatırır çekerim diyorum bir şekilde geri kusturucam parayı rahatım hesap numarasını girdim polis şehit ailelerine yardım hesabı çıkmasınmı, içim el vermedi dosdoğru yatırdım parayı ama isteyerek yatırdım gerçekten bağış olarak yatırdım ama ilkinde böyle değildi polis sevenler derneği hesabıydı. Bu şekilde olursa kimse itiraz etmez bence ama yok polis severler derneği yok korumaymış mevzuları kimseyi tatmin etmez çünki işimiz dönsün diye yatırıyoruz o parayı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Babam emniyetten emekli olduğundan istediğim plakayı rahat alabiliyorum ama tabi para kazanacakları çok ciddi özel bir plaka ise zaten talep dahi etmiyorum. Öyle olupta para vermeye niyetim yok. Hatta hiç imkanım yoksa da karışık plaka gelsin hiç umrumda değil. Sadece son rakamı bazı doğu illerinin plaka kodlarını kapsamasın yeter..

Yorum bağlantısı
Misafir

Eski aracımın plakasını buna alayım dedim 1,5-2 ay kadar önce. 1.000 Tl yakın masraf çıkarttılar. Çift alım satım+ 750 Tl lik bağış vs.. Hiç gerek yok, kalsın dedim.  :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

2003 yılında Mercedes'e bu plakayı istedik diye 350 lira istemişlerdi. 

Mecbur verdik, ama makbuz falan yoktu. Emniyetin bilgisayar servisine borcu varmış onu ödemiştik..

pBkl5L.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...