İçeriğe Yönlendir

Ava meraklı arkadaşlar var mı?

Alkan Özdemir

Recommended Posts

Tolga Canvar
(düzenlendi)

Tüfek tercihi sizin isteğinize göre değişir ama bence av tüfeği sp veya çiftedir, eğer kullanıcam diyorsanız bence ikinci el temiz bir avrupa tüfek alın,ama tabi avrupa alıcam diye ideal olmayan bir tüfeği tercih etmemeli.Ondan sonra tüfeğin size uygunluğu (dipçik uzunluğu,açışı,ele oturması,göze gelmesi).Eğer derseniz ben yılda bir iki sefer elime alıcam, tüfeğe fazla para vermeyin.Yerli olarak ata nın spleri çok güzel,huğluyu da tercih edebilirsiniz.Bende şu an Star Huğlu sp var tüfek görüntüsü göze gelmesi çok güzel ama arızalı çıktı,enjektörlerinde sıkıntı var dı fabrikaya gönderdim hemen yaptılar ama yine tam istediğim gibi değil,çalışmasında sıkıntı yok ama olmaması gereken bazı şeyler var.Giderilmeyecek bir şey değil benim bile elimde gerekli alet olsa yaparım bu yüzden kafama takmadım ama üretici gerekli özeni göstermiyor.

tarihinde Tolga Canvar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yerli tüfeklerimiz çok güzel. Sarsılmaz ve bir firmanın daha çok güzel tekno görünümlü alev gizleyenli yarı otomatik makinaları var. yaklaşık sanırım 2000-2500 lira civarında.

Ben doğadaki canlı hayvanların vurulmasından yana olmamakla beraber "hedef" vurma konusunda (kola kutusu, şişe vb) olaya makul bakanlar arasındayım. Zevk açısından yarı otomatik en zevklisi. 16lık sanırım almak uygundur genel amaçlı olarak.

Bürokrasi işi fazla değil. vergisi de fazla değil. sadece bir kurs zorunluluğu vardı, o ne oldu bilmiyorum. Ben vazgeçtim. zamanım yok. zaten hayvan da vurmaya kıyamam. (vurulacak hayvanlar var tabi ama asker kardeşimiz vursun o hayvanları)

Kurtuluş savaşında bile kendi tabancası tüfeğini yapan bir millet olarak avrupa tüfek almaya hele avda kullanmaya şiddetle karşıyım.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

şu alet yarı otomatik ve yerli. ayrıca klasik görünümlü.

http://www.silahdunyasi.com/emarket/image....D01.01.0083.jpg

bu ise rambo görünümlü ve de daha ucuz. ben ilkini tercih ederim.

http://www.silahdunyasi.com/emarket/image....D01.01.0087.jpg

her ikisi de sarsılmaz firmasının.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Canvar
(düzenlendi)
Yerli tüfeklerimiz çok güzel. Sarsılmaz ve bir firmanın daha çok güzel tekno görünümlü alev gizleyenli yarı otomatik makinaları var. yaklaşık sanırım 2000-2500 lira civarında.

Ben doğadaki canlı hayvanların vurulmasından yana olmamakla beraber "hedef" vurma konusunda (kola kutusu, şişe vb) olaya makul bakanlar arasındayım. Zevk açısından yarı otomatik en zevklisi. 16lık sanırım almak uygundur genel amaçlı olarak.

Bürokrasi işi fazla değil. vergisi de fazla değil. sadece bir kurs zorunluluğu vardı, o ne oldu bilmiyorum. Ben vazgeçtim. zamanım yok. zaten hayvan da vurmaya kıyamam. (vurulacak hayvanlar var tabi ama asker kardeşimiz vursun o hayvanları)

Kurtuluş savaşında bile kendi tabancası tüfeğini yapan bir millet olarak avrupa tüfek almaya hele avda kullanmaya şiddetle karşıyım.

Kurs zorunluluğu avlanma belgesi almak için var tüfek almak için yok.

İthal tüfek konusuna gelince, bende isterim elin gavuruna bir ton para vericeğimize kendi sanayicimiz kazansın ama daha halen kalite olarak avrupa ayarında silah üretememekteyiz.Öncedende dediğim gibi aldığım yerli tüfek daha kutudan arızalı çıktı ve hiç bir avrupa veya ithal tüfekte göremiyeceğimiz işçili hataları mevcut.Haa 10 sene 20 sene öncesine göre günümüzde üretilen silahlar avrupa kalitesinde sayılır.Ama halen daha eksikleri var üstüne üstelik giderilmeyecek şeyler değil ama bizim insanımızın işgüzarlığı zannedersem halbuki bir berettaya browninge 5000-6000 tl para verceğimize,yerli firmalar 500-1000 tlye tüfek üreteceğine daha güzelini yapsınlar isterlerse 3000 tl desinler de alalım.Yapanlar da var örn Akus silah sanayii ne ait bir çifte bu gün 6000tl civarı ve çok güzel tüfek ama zannedersem iç piyasaya ya çok az veriyorlar ya da hiç vermiyorlar.Benim yakın tanıdığım eski bir avcı amcamın anlatığı olay, ellerinde iki adet beretta poze var biri s55 diğer s56 model(en yenisi 20 yaşındadır zannedersem), ikisinin namlusunu birbirine tıkır tıkır değiştiriyorlar ve uyumsuzluk yaşamıyor.Ama şu an bizim tüfeklerde bunu yapabilirmiyiz meçhul.

tarihinde Tolga Canvar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Çok

Ankarada domuz avına giden arkadaşlar varsa bana da haber verirseniz sevinirim .

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ankarada domuz avına giden arkadaşlar varsa bana da haber verirseniz sevinirim .

Bizim jipimiz yok, gidemiyoruz. Sen gidersen bize haber ver... :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hofs geçen yıl 1 sene boyunca Mardin / Midyat İlçe Jandarma' da hep Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatnamesini ben hazırladım ! ;) İğreniyorum o sarı evraktan :rolleyes:))))

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Genel amaçlı av tüfeği nedir? sp nedir?

Sanırım arkadaş orda genel amaç derken şişe yada başka dikilen vede zevk için yapılan atıştan bahsetmiş. Sp = Süper poze

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sadettin Çelik
herkese merhaba...

yeni merakım avcılık zaten balık avına mubtelayım ama kara avcılıgına merak saldım bu ara tabı şimdilik amatörce başladım

ilk önce bi tüfek alıyorum ,ruhsata başvurdum 5 günde alacam galiba ruhsatı ama tüfek seçimi konuşunda çok kararsız kaldım(acemilik işte)bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

herkese selamlar...

Oh be sonda bir avcılık konusu buldum

Bende bir avcıyım her hafta ava giderim

Keklik , Tavşan avımız başladı

2 yıl önce Huğlu Çifte aldım çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

sarsilmaz como ve avkar yari oto 8+1 sifir tufek markalari tavsiye edebilirim ikisinede sahibim birini satmayi dusunuyorum benimle irtibat kurabilirsiniz tufekler sifir hic kullanilmamamis sadece denenmistir...

Yorum bağlantısı
  • 14 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Adam islami usullere göre domuz avladı, kesti, yedi. Japonlar gerçekten ilginç

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

O hayvanı kaç gün tuttu öyle bağlı yazıktır cidden.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

O hayvanı kaç gün tuttu öyle bağlı yazıktır cidden.

Gece yakalanmıştır. Sabah almıştır. Hayvanda hiç hasar yok. Sağlıklı.

Tüfekle vursa ve hayvan ölmeden kaçsa daha kötü. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gece yakalanmıştır. Sabah almıştır. Hayvanda hiç hasar yok. Sağlıklı.

Tüfekle vursa ve hayvan ölmeden kaçsa daha kötü. 

Domuz bağı yapmış hayvana. Ağız koli bantıyla bantlı. Yazık. Yaralanıp kaçsa daha kötü evet. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Domuz bağı yapmış hayvana. Ağız koli bantıyla bantlı. Yazık. Yaralanıp kaçsa daha kötü evet. 

yaa bozma şunu işte. Japon arabalarına bağlayacaktım konuyu :crazy:

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bu aralar mantar 🍄 avına merak sardım bende. Hanım ile bugün bayağı dolaştık 3 4 kilo kadar bulduk. Millet kova kova buluyordu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...