İçeriğe Yönlendir

R&#246lanti salınımı problemi

Mehmet Keskin

Recommended Posts

Mehmet Keskin

arkadaşlar iyi günler, 97 model mondeo glx imde rölanti 1100 civarı ve hareket halindeyken vites değişimlerinde devir 2000 civarında kalıyor. durmak için debriyaj fren yaptığımda 1500 civarında salınım yapıp 2200 civarında kalıyor. duruncada birkaç saniye sonra veya direksiyon çevrilince 1100 e düşüyor. rölanti sensörü, gaz potansiyometresi, hava giriş sensörü,vakum hortumu değişti, gaz kelebeği temizlendi sizce ne yapmalıyımm? lütfen acil yardım.....

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

hay Allah'ım benim sorunumun başlangınç hali. ilerleyen zamanlarda bu devir 2000 lerden 5000 lere kadar çıkıyor. Bendeki sorun hız sensörü ile beyin arasında muhtemelen sizinkide bu şekilde gibi. geçici çözüm olarak hız sensörünün kablosu sökük bir şekilde geziyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Keskin

onun fişini çektik ama aynı sorun devam etti. olmazsa sabah giderken çekip deneyeyim:((( sanırım bu olay bana beyin değiştirtecek:(((

Yorum bağlantısı
Mehmet Keskin

biz 2000 civarındayken çekmiştik. gerçi bugün hiç gitmeden ilk çalıştığında gaza bastığımda da çok yavaş düştü devir?

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

şu sıra aynı sorun bende de var usta rolanti sensörü dedi ama bilemiyorum birçok sensör var hepsi böyle sırayla arıza çıkarırsa yandık.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
arkadaşlar iyi günler, 97 model mondeo glx imde rölanti 1100 civarı ve hareket halindeyken vites değişimlerinde devir 2000 civarında kalıyor. durmak için debriyaj fren yaptığımda 1500 civarında salınım yapıp 2200 civarında kalıyor. duruncada birkaç saniye sonra veya direksiyon çevrilince 1100 e düşüyor. rölanti sensörü, gaz potansiyometresi, hava giriş sensörü,vakum hortumu değişti, gaz kelebeği temizlendi sizce ne yapmalıyımm? lütfen acil yardım.....

Aracınızda lpg varmı?Değiştirilen rölant sensörü ve tps nin contaları iyi takıldımı?Emiş hor

tumlarının hepsinin dikkatli bir şekilde fiziki kontrolu gerekebilir.Basit bir yönten önereyim.Rölanti veya gaz kelebeği sensörünün gaz kelebeğini çıkardığınızda rölanti düzeliyorsa bu sensörler hala problemli demektir.Eski mk1 mondeomda başıma geldiği için bunları hatırlatmak gereği duydum.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Aracınızda lpg varmı?Değiştirilen rölant sensörü ve tps nin contaları iyi takıldımı?Emiş hor

tumlarının hepsinin dikkatli bir şekilde fiziki kontrolu gerekebilir.Basit bir yönten önereyim.Rölanti veya gaz kelebeği sensörünün gaz kelebeğini çıkardığınızda rölanti düzeliyorsa bu sensörler hala problemli demektir.Eski mk1 mondeomda başıma geldiği için bunları hatırlatmak gereği duydum.

Rölanti veya gaz kelebeği sensörünün soketini çıkardığınızda rölanti düzeliyorsa:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...