İçeriğe Yönlendir

Beğendiğimiz navigasyon cihazları

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Nurullah Demir
Selam,

Evet EDA firma olarak bizim yani Next'in ürünüdür ve sadece bizim cihazlarımıza lisanslıdır zaten ve çok yakın bir dostumun konservatuar mezunu kızıdır.SİBEL olan ses'te benim mixer ile düzelttiğim aslen SİNEM olan sestir.

Sevgiler

Anlamıstım zaten Sinem'in orijinal bir ses olduğunu :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki Sinem kim, ayrıca Tom Tom'un seslendirme çalışmasına ne diyorsunuz?

Bir de TomTom Starwars temalı seslendirme yaptı, bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

şuraya şaka mahiyetinde bişey yazdık onu bile silmişsiniz

hakkikatten abartıyosunuz artık . !!!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şuraya şaka mahiyetinde bişey yazdık onu bile silmişsiniz

hakkikatten abartıyosunuz artık . !!!

Ben sildim... Şakanın merkezi hatalı idi Okyay...

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Arkadaşlar iyi yaptım bilmiyorum ama geçen hafta tomtom xl aldım. Harita bildiğiniz gibi teleatlas ilçe ve köylerde biraz başarısız ama izmir de kullandım oldukça iyi. Cihaz fena değil kullanımı hızlı ve rahat. pil durumu oldukça iyi izmirden denizliye kadar beni şarja bağlamadan getirdi.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

tom tom xxl i bugün istanbul mediamarkta inceledim (ümraniye)

cihaz kesinlikle çok kaliteli ama...

bizim eczanenin adını suat dedi (otelin adı ) yerini de 5 sene önceki adresi gösterdi

ve birkaç girdiğim adresi de bilemedi

tom tom başarsoft kullansa süper bir cihaz olabilirdi ama malesef şu anda süsden ileri gidemez (benim için)

Yorum bağlantısı
tom tom xxl i bugün istanbul mediamarkta inceledim (ümraniye)

cihaz kesinlikle çok kaliteli ama...

bizim eczanenin adını suat dedi (otelin adı ) yerini de 5 sene önceki adresi gösterdi

tom tom başarsoft kullansa süper bir cihaz olabilirdi ama malesef şu anda süsden ileri gidemez (benim için)

Tomtomların ekranlarında bir gariplik hissediyorum ben. Sanki üst film tabaka dokunmatik ekrandan ayrılmış, pot duruyor gibi. Navitec 210 gibi değil mesela ekranı.

Bir de TomTom'un özellikle son güncellemeye rağmen Ankara Samsun yolundaki tünelleri görmemesi harita üzerinde biraz daha uğraşılması gerektiğini düşündürdü bana. Yine Samsunda yeni yapılan köprülü kavşağın haritada bulunmadığını da gördüm TomTom'da. Bu denemelerden sonra TomTom'a güvenim pek kalmadı benim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

özellikle Garmin dünya çapında bir marka ,tomtom sıklıkla iyi olduğunu duyduğum bir marka ,fakat türkiyede kullandığı harita olsun ,yazılım olsun ,bu başarılarını türkiye içinde gölgeliyor.

türkiyede başarsoft haritası ve İgo yazılımı kullanan 3 -5 marka olsada ., yinede 1 - 2 marka dışında ,kötü performans sergiliyorlar.

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1

Cuma günü, ortağıma ve bir arkadaşıma olmak üzere iki tane Next 4624 aldım... İgo Primo harika... Ortağımın cihazı, ayarlarını yapayım bahanesi ile alıp üstüne yatabilirim. :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
+1

Cuma günü, ortağıma ve bir arkadaşıma olmak üzere iki tane Next 4624 aldım... İgo Primo harika... Ortağımın cihazı, ayarlarını yapayım bahanesi ile alıp üstüne yatabilirim. :rolleyes:

güzel mi gerçekten ben bu 4624 ve 1050 arasında kaldım fm verici olmasını çok istiyorum ama stabil çalışmasını ve güzel bir haritayıda çok istiyorum 1050 için değer mi sizce ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

1050 ekran görüntüsü hakkında şikayet var güneşli havada ekranın görülmediğine dair.Turkeyforuma göz atın, ama 4624 için söylenecek laf yok.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)
1050 ekran görüntüsü hakkında şikayet var güneşli havada ekranın görülmediğine dair.Turkeyforuma göz atın, ama 4624 için söylenecek laf yok.

o kadar güzel mi ? :rolleyes:

4624 dede fm verici varmış ben yok sanıyordum e o zaman alsam ne derseniz iyi bir seçim olur mu ?

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
o kadar güzel mi ? :oghk:

4624 dede fm verici varmış ben yok sanıyordum e o zaman alsam ne derseniz iyi bir seçim olur mu ?

abim ben kullanmadım kullananların yorumu üzerine yazdım :rolleyes: bu cihazlarda sistem farklı şöyleki bazı kavşaklarda gerçek resim görünüyormuş. Bülent bey burayı okuyunca gerekli açıklamayı yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
abim ben kullanmadım kullananların yorumu üzerine yazdım :rolleyes: bu cihazlarda sistem farklı şöyleki bazı kavşaklarda gerçek resim görünüyormuş. Bülent bey burayı okuyunca gerekli açıklamayı yapacaktır.

teşekkür ederim :oghk:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
güzel mi gerçekten ben bu 4624 ve 1050 arasında kaldım fm verici olmasını çok istiyorum ama stabil çalışmasını ve güzel bir haritayıda çok istiyorum 1050 için değer mi sizce ?

Kesinlikle 4624.. Fm verisicisi de var...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kesinlikle 4624.. Fm verisicisi de var...

İstanbul seyehatimde 4 gün önce cihazı aldım. Güncellemeden hemen kullanmaya başladım. İstanbulda istediğim heryere götürdü. Bir iki kapalı yolda şaşırdı ancak ben beğendim cihazı. Ekran çözünürlüğü en iyisi değil ancak yeterli. Henüz güncellemedim dediğim gibi. Yol bilgisayarı menüsü biraz kullanışsız geldi. Tomtom da ekranda bilgisayar bilgileri mevcuttu. Pili çok uzun gitmedi ama yeni yeni şarj olduğu için bu süre uzayacaktır. Yönlendirmelerde alışkın olmadığım tabirler olsa da şekle bakınca çözebiliyorum. En sıkıntılı yolculuğı Cevahir AVM'ye giderken yaşattı. Sadece geliş istikametine sokmaya çalıştı. Başka rota hesaplarken yaklaşık 350m boyunca aynı yere döndürmeye çalıştı. Bir de kavşak dönüşünde alışamadığım tabirlerden birini söyleyerek kendimi cevahir Avm yerine Cevahir otelde buldum. Ancak olayda kendi hatam olduğu için cihaza birşey demiyorum.:))

Fm verici mevcut, mavidiş yok. Haritayı çok beğendim. Ekran hassasiyeti yeterli. Bazen sert basmak gerekiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşadığın sorun harita ile ilgili... Her güncel haritada bu tür sorunlar hep oluyor...

Alışamadığın; "2. çıkıştan çık" benzeri tabirler olsa gerek..

Haritacı ne yapsın.. : Yine bir ay içinde Nevşehir içi ve çevre yolları alt üst oldu...

3-4 yeni kavşak yapıldı.. eski kontrolsüz kavşaklar iptal edildi..

Şu anki cihazındaki harita güncel. Önümüzdeki yakın günlerde yeni bir harita güncellemesi çıkacak..

Cihazındaki igo-primo biraz karışık geldi bana da.. igo-8 daha sade..

Yorum bağlantısı
Yaşadığın sorun harita ile ilgili... Her güncel haritada bu tür sorunlar hep oluyor...

Alışamadığın; "2. çıkıştan çık" benzeri tabirler olsa gerek..

Haritacı ne yapsın.. : Yine bir ay içinde Nevşehir içi ve çevre yolları alt üst oldu...

3-4 yeni kavşak yapıldı.. eski kontrolsüz kavşaklar iptal edildi..

Şu anki cihazındaki harita güncel. Önümüzdeki yakın günlerde yeni bir harita güncellemesi çıkacak..

Cihazındaki igo-primo biraz karışık geldi bana da.. igo-8 daha sade..

Evet Mehmet Bey, alışamadığım tabirler tam işaret ettiğin gibi.

Ancak İstanbul'a gidince ilk Electroworld'den cihazı aldım ve hemen kullanmaya başladım. Aksi taktirde bir ızdırap olacaktı. Gitmek istediğim yerlere gittim. En azından yakın biryerlere çıkarması bile İstanbul gibi karışık bir şehirde nimet.

İlk zamanlar bu cihazlara karşıydım, ne yalan söyleyeyim. Ancak İstanbul'da bilmediğim bir şehirde yaklaşık 450km'yi bu cihazla kattettim ve hemen her yere ulaştım. Bu aralar iş icabı da yaklaşık 30 il ve bağlı ilçelerini gezmem gerekiyor. Artık next'i yanımdan ayırmam gibi geliyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende next 4624 aldım.Şimdilik oldukça memnunum.Tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor.Şarj olayı biraz az gidiyor ama sanırım sürekli takılı kullanım veya sık sık şarj edilmesi zarar vermiyormuş.Bence piyasada ki uygun fiyatlı en iyi cihaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ancak İstanbul'a gidince ilk Electroworld'den cihazı aldım ve hemen kullanmaya başladım. Aksi taktirde bir ızdırap olacaktı. Gitmek istediğim yerlere gittim. En azından yakın biryerlere çıkarması bile İstanbul gibi karışık bir şehirde nimet.G

İlk zamanlar bu cihazlara karşıydım, ne yalan söyleyeyim. Ancak İstanbul'da bilmediğim bir şehirde yaklaşık 450km'yi bu cihazla kattettim ve hemen her yere ulaştım. Bu aralar iş icabı da yaklaşık 30 il ve bağlı ilçelerini gezmem gerekiyor. Artık next'i yanımdan ayırmam gibi geliyor.

Saygılarımla.

Pil ömrün olumsuz etkilenecek ancak; Zaten araçta iken sürekli şarjda takılı olacağı için çok da önemli değil.. Çünkü kesintisiz AC şarjı ile 8 saat, PC şarjı ile 11 saat ilk şarj öneriliyor...

Ben de ne gerek var ki diyenlerdendim.. Hiç bilmediğim Bolu'daki, en gizli Termal otele Next sayesinde sorunsuz ve kısa sürede ulaştıktan sonra, ciddi anlamda çok geç kalmışım cümlesini kurdum..

Bilmediğim bir şehire girince bir stres basardı beni...

Güle güle kullan.. Doğru seçim yapmışsın...

Bende next 4624 aldım.Şimdilik oldukça memnunum.Tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor.Şarj olayı biraz az gidiyor ama sanırım sürekli takılı kullanım veya sık sık şarj edilmesi zarar vermiyormuş.Bence piyasada ki uygun fiyatlı en iyi cihaz.

Pil işi karışık Ayhan.. Sen tarif edildiği gibi şarjını da yaptın... Bakalım senin batarya ömrün ilerde nasıl bir seyir izleyecek.. Güle güle kullan..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Bataryalar eskisi gibi li - ion değil, li-polimer ..

lithuım polimer pillerin şarj devreleri farklıdır, tam doluyken şarjda kalsa bile kendi özel şarj devresi sayesinde akımı keser.

lithuım polimer piller uzun ömürleri ,uzun süre kullanım dışı şarjı saklayabilmesi ve az yer kaplamaları nedeniyle yeni elektronik cihazlarda yerini almıştır.

tek sakıncası ,şarj devresi bozulursa ciddi patlamaya ve yangına sebep veriyor,

asla arabada veya evde ben yoksam şarjda bırakmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bataryalar eskisi gibi li - ion değil, li-polimer ..

lithuım polimer pillerin şarj devreleri farklıdır, tam doluyken şarjda kalsa bile kendi özel şarj devresi sayesinde akımı keser.

lithuım polimer piller uzun ömürleri ,uzun süre kullanım dışı şarjı saklayabilmesi ve az yer kaplamaları nedeniyle yeni elektronik cihazlarda yerini almıştır.

tek sakıncası ,şarj devresi bozulursa ciddi patlamaya ve yangına sebep veriyor,

asla arabada veya evde ben yoksam şarjda bırakmıyorum :)

Amanın dikkat etmek lazım desene...

Yorum bağlantısı

4624 Kayseri'de çok güzel çalıştı. Yaklaşık 10 adet yeri gayet rahat buldu ve önüne çıkardı. Oldukça yardımcı bir cihaz. Pili şarj etmeden kullanmak imkansız gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Bu pillerin yanabilmesi için ya firmanın önerdiği adaptörlerin dışında bir adaptör (hani cihazda yazara 5V 1000mA ama bazı bilmezler der ki 2000mA al tak o da olur) kullanılırsa olur.Çünkü güç katı pile göre dizayn edilmiştir,ama bu akımın üzerinde bir adaptör direnç gösterecektir ve akımı kesmeyecektir.Koruma 2 taraflıdır zaten.

O nedenle tavsiyem üreticinin verdiğinin haricinde bir şarj cihazı kullanmasın kimse ,tabi firma şarj cihazı veriyorsa.Vermiyorsada satmak zorundalar (kitapçıkta bahsi geçiyorsa)

Saygılar

Bülent bey haklısınız,üreticinin verdiği şarj cihazı diyorsunuzda ,üretici kim ? bir ona bakmak lazım ,ucuz çin malı noname cihazları alıp burada kendi adları ile piyasaya süren firmalara benim sözüm.

geçen ay bir haber vardı ,genç kız dedesinin aldığı çakma iphone gece göğsüne koyup dinlerken ,aynı zamanda bu çakma iphone 'nu bilgisayarından şarj ediyormuş ,

dinlerken patlama olmuş ve kızın kalbi bu şoka dayanamayıp ölmüş .

buna benzer çok haber alıyorum.

bazı li-polimer bataryaların devre kesicileri üzerindedir ,bunların kalitesi tamamen bataryayı yapan firmanın kalitesi ile orantılıdır.

açıkcası ben uzak doğunun çakma cenneti mallarına güvenmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...