İçeriğe Yönlendir

Kapıcıların Sorumlulukları, G&#246revleri?

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Arkadaşlar kapıcıların sorumlulukları ve görevleri nelerdir?

Avukat arkadaşlar varsa ya da yönetmeliği iyi bilenler, süper olur...

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Valla artık kime ne diyeceğimizi de şaşırdık.

Kapıcı : Apartman görevlisi

Sekreter: Yönetici asistanı

Çöpçü: Temizlik elemanı

Tezgahtar: Satış temsilcisi

Emlakçı: Gayrimenkul danışmanı

İmam: Din görevlisi

Muavin: Host

Hostes: Kabin görevlisi

Sakat: Özürlü

Özürlü: Engelli

...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

valla bu aralar bi çok şeyi aksatmaya başladı, gündüz vakti sokak kapısından hırsızlar girer oldu, bi bakalım...

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Konut kapıcıları yönetmeliği diye aratın bulursunuz. Sorduğunuz şey geniş kapsamlı. Buradan tek tek yazmak mümkün değil. Taktik ve strateji yoksunu bir hamle yaparsanız apartman bir sürü tazminat ödemek zorunda kalır. Bence profesyonel yardım alın.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Host dedirtenlere höst diyorum ben :D Host ne ya. Oldu olacak hosting hizmeti verseler :):D

E veriyolar zaten bir anlamda.. Yiyecek içecek sağlıyorlar bizlere.. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sadık bey, teşekkür ederim, atlamışım orayı.

peki yapılacak yazılı anlaşmaya karşılıklı maddeler eklenebilir mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Gürcüoglu

Bizim apartman görevlisinin pek işi kalmadı. Kaloriferden doğal gaza geçtik artık kazanı da yakmıyor. Zaten servis yaptığı da yok. daire başı 35 toplam 700 lira veriyoruz ama neden onu hala çözemedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Konuşup günde iki kezden az olmamak kaydıyla servis yapmasını, artık bahçe ile daha fazla ilgilenmesini söyleyebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Konuşup günde iki kezden az olmamak kaydıyla servis yapmasını, artık bahçe ile daha fazla ilgilenmesini söyleyebilirsiniz..

kiracı olunca bir şey söyleyemiyorsun. Geçen bizim katın ampülü geçmiş yenilemesini söyledim ağzında bir şeyler geveledi durdu (sanırım küfür etti9.

Hortçubaşı mı oldun sen?

:blush:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kiracı olunca bir şey söyleyemiyorsun. Geçen bizim katın ampülü geçmiş yenilemesini söyledim ağzında bir şeyler geveledi durdu (sanırım küfür etti9.

O ne demek ya? Kapıcı daireye hizmet eder, mal sahibine değil. Dairede kim yaşarsa, ona hizmet etmekle yükümlüdür.

Yorum bağlantısı

valla bu aralar bi çok şeyi aksatmaya başladı, gündüz vakti sokak kapısından hırsızlar girer oldu, bi bakalım...

Sokak kapısı ne kapı? sizin sokağın kapısı mı var? Varsa bundan kapıcıya ne? Hırsız dediğin gece mi girer? APT görevlisi hırsızların girmesini nasıl engelleyecek?

Kapıcıyla fazla uğraşma başın derde girer. Benden söylemesi :unsure2:;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sokağa açılan kapı Mükremin abi.

Bu mesajlarımdan sonra apartman kapıcı yönetmeliği değişti. Noterden uyarı çekildi kendisine. Şimdi mum gibi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

O ne demek ya? Kapıcı daireye hizmet eder, mal sahibine değil. Dairede kim yaşarsa, ona hizmet etmekle yükümlüdür.

Öyle de pratik de geçerli değil. mesela şu ana kadar kiracıların apartman toplantılarına katıldığına şahit olmadım ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Öyle de pratik de geçerli değil. mesela şu ana kadar kiracıların apartman toplantılarına katıldığına şahit olmadım ;)

Ben katılıyorum, hiç aksatmam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

bir de şu var bizim apartman görevlisi kazanı yakarken süt ve yoğurt paralarını masraf gösteriyordu. Keşke ben de kitapları masraf gösterebilsem :)

Ben katılıyorum, hiç aksatmam.

hoş çağırsalar da gitmem sevmem öyle ıvır zıvır muhabetleri

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

5 yıl bizim apartmanın rekor sahibi yöneticisi olarak apartmanın elektrik işlerini, bahçe tanzimini, su işlerini bilfiil çalışarak kendim hallettim..Kapıcı çöp döktü, yerleri sildi, bahçeyi süpürdü vs....Eğer ampül için mırın kırın ediyorsa tekrar söylemene gerek yok..Çık bir sandalyeye, 100 watt lık ampülü tak, gelir değiştirir...Çünkü armatür eriyecektir..Sonra yönetici ile onlar kendi aralarında çözerler sorunu... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

ben de öyle yaptıydım gerçi enayi yerine koymuşlardır beni ama olsun takmam böyle şeyleri :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...