İçeriğe Yönlendir

Ruhsat Değiştirme

Murat Basma

Recommended Posts

Murat Basma

Selamlar,

nihayet muayeneden gectim fakat, araç şasi no'lari ruhsata yanliş yazildiği için Ek-1 formu doldurup da muyaneden geçtim. Fakat şimdi de ruhsati yenilemem gerekiyor.

Bunun maliyeti hakkinda bilgisi olan var midir acaba? Bir takipçi tüm işlemler için 170 TL istedi, kendim halletmeye kalksam çok mu uğraştirirlar ?

:nazar:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

az önce esenler emniyet müd'de idim. Zaten orayı bulana kadar en az 5-10 kere adres sordum, meğer tekstilkentin içindeymiş.

Vardım mekana sıraya girdim, hoppala muayene yaptırdığıma dair her türlü onaylı evrak var ama 123 Tl ödedik diye fatura-fiş yok. Ne kadar anlattık bu "muyane onaylandı" para verip de Tuvtürk'de muayene yaptırdığım anlamına geliyor diye ama yok yok yok ......olmaz dediler.

Ne yapalım, kısmet dedik döndük eve fişi buldum evde, az sonra köprü trafiği açılsın diye bekliyorum çıkacam tekrar.

Galiba bir hafta sonra gelin alın diyorlar, muameleci 30 lira ver bakarız, belki yarın teslim alırsın dedi.

Acaba muameleci teslim alıp daha önce yaptırdığım gibi kargoyla bana yollasa ben de tekrar gitmek zorunda kalmasam...ne dersiniz?

fiyat 70-80 lira falan herhalde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
az önce esenler emniyet müd'de idim. Zaten orayı bulana kadar en az 5-10 kere adres sordum, meğer tekstilkentin içindeymiş.

Navigasyon yok mu.. :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Navigasyon yok mu.. :D

aldık samsung cep telefonumla uyuşmadı, handsfree olmazsa olmaz deyip geri verdim yaaa...

bi trafik muamelecisi vardı sırada bekleyen. Sorduk çift ruhsat değiştirme 70 TL imiş, senin ruhsat haftaya çıkar dedi.

Sen yapsan diye sordum? 40 TL emek parası isterim dedi, akşam 8 gibi çıkarırım yada yarın sabah dedi. Topkapıda zaim ustanın yanında oturdum bekliyorum, tam karşı dükkanda (mustafa can) ford'un tüm çerçeveleri var, bana tek tek gösterdi. Zaim usta telefon 0532-2443256 buradan sorabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Murat Basma

benim trafik takipçisi fazla istemiş anlaşılan :D ama elimizde mahkum gibi, burdan fatih trafik tescil bürosunu bul, işleri belgeleri halletmekle uğraş sonra tekrar bir hafta sonra git vs vs. :p

tesekkurler bu arada bilgi için

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

sabah gittim olmadı...bana haftaya gel al dediler...muameleci arkadaşa emanet ettim (!) bıraktım geldim öğlen saat 3.de.

eeeee sonuç demeyin; buyrun

muameleci aradı az önce ...işlem tamam getiriyorum dedi....yani birbuçuk saatte hazır,

yorum yap(a)mıyorum sistem ve işleyiş hakkında...vaziyetimiz budur !

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansel Yavuz

Benim ruhsatın muayene yeri dolu,fakat şimdi değişirken sadece tek yaprakmı değişecek yoksa komple yeni tip ruhsatmı verilecek,birde yeni fiyatlar ne oldu,ne kadara mal olur.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Benim ruhsatın muayene yeri dolu,fakat şimdi değişirken sadece tek yaprakmı değişecek yoksa komple yeni tip ruhsatmı verilecek,birde yeni fiyatlar ne oldu,ne kadara mal olur.

Tek yaprak değişmiyor, komple ruhsat değiştiriliyor, ben bu TUV konuları meydana gelmeden önce ruhsat yeniledim fiestamda. Şimdiki kurallara göre imkansız...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansel Yavuz

Ruhsatımın sadece muayene yeri olan yaprağı yeni tip ruhsat ile değişti,şimdi 1 yaprak eski 1 yaprak yeni tip oldu.

Önce tşof a 1 lira,ordan yine tşof a ek1 için 10 lira sonra yaprak için 60 lira verdim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Orhan Emre

sase numaranız WFO olarak harfleri ile baslıyor. bu trafik tescil subesince herhangibir sıkıntı olmadan ruhsat belgenizi alırsınız. olay muayene tüvturk istasyonu asamasında ise eskiden daktilo yazısı ile O(harf) 0(rakkam) karekterleri varsayım olarak kabul ediliyordu. haziranda tüvtürk yönetimince O harfi kendi karakterinde yazılmamış ise aracınız 0 km dahi olsa agır kusurlu olacaktır. aynı saçmalık temmuzda benim basıma geldi, ulastırma bakanlığına kadar her yere mail attım ulastırma bakanlığından özür mail i geldi ve tüvtürk ün konu ile ilgili uyarılacağı belirtildi. size tavsiyem sizde bir ay önce cıkarttıgınız ruhsat belgenizi kafasına göre resmi olarak duyurmaksızın kurallar alan tüvtürk uygulaması yüzünden 108 tl verip yeniden cıkarttırmayın. sigortacınızdan alacagınız ek 1 belgesini dogru karakterle tekrar düzenletip. tüvtürk onayını belge üzerine yaptırın .aynı belgeyi güzelce katlayıp ruhsatın icine koyun artık gerisi cevirme sırasında durdurulma sebebinize kalmıs, ama bence olayın sadece harflerin yanlıs yazılmıs olduğu anlatılırsa polisinde anlayıs göztereceği kanaatindeyim....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ek1 belgesine muayene kaşesi basıyorlar, doğrudur ancak bu 1 ay geçerlilik süreli bir uygulama, 1 ay sonra yeni ruhsat çıkmamış ise, komple tüm üşlemler baştan yapılıyor, tabii tüm masraflar da.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

paşa paşa değiştik ruhsatı şu O 0 yüzünden.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...