İçeriğe Yönlendir

Ankara-Didim güzergahı

Vural Dirimeşe

Recommended Posts

Vural Dirimeşe

Merhabalar,

Yaz için Ankara'dan Didim'e gitmek istiyorum. Ama bu bölgeye hiç gitmedim. Hangi güzergahı tavsiye edersiniz.

Haritadan baktığımda Ankara-Afyon-Denizli-Aydın rotasından gidilecek gibi görünüyor ama doğru mu??

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

Rotanız doğrudur.Ancak şahsen Afyon Eskişehir kavşağı çok sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Zira yeşillik yok kuru bir bölge. Ancak Afyon'da çay istikametine girerseniz oraların daha değişik bir havası var. Ancak yollar tabii ki biraz dolambaçlı ama acelem yok gezerek gitmeliyim derseniz çay yolunu tavsiye ederim. Keçiborlu'ya çıkıyorsunuz. Değişik yerleri görebilirsiniz. Bence Didim'e gelirken çay yolu dönüş ise Afyon üzeri (yani Afyon içi.)ayrıyeten çay yolu üzerindeki ilçelerde et yemekleri çok ucuz, Avrupa da yaşayan vatandaşı çok olduğu için lokantalar da çok temiz ve düzenli. Zaten biliyorsunuz ki et üretiminde çay ilçesi tarafı ilerlemiş durumda.

Ben Aydın Söke'de oturuyorum. Muhakkak ki Ankara'da abimin yanına gelecek olsam çay yolundan giderim.

Ayrıca size Söke'de pide yemenizi tavsiye ederim çünkü böyle bir pideyi Ankara'da yiyemezsiniz eminim.

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe
rotanız doğrudur.ancak şahsen afyon eskişehir kavşağı çok sıkıcı olduğunu düşünüyorum. zira yeşillik yok kuru bir bölge. ancak afyon da çay istikametine girerseniz oraların daha değişik bir havası var. ancak yollar tabii ki biraz dolambaçlı ama acelem yok gezerek gitmeliyim derseniz çay yolunu tavsiye ederim. keçiborluya çıkıyorsunuz. değişik yerleri görebilirsiniz.bence didimegelirken çay yolu dönüş ise afyon üzeri (yani afyon içi.)ayrıyeten çay yolu üzerindeki ilçelerde et yemekleri çok ucuz, avrupa da yaşayan vatandaşı çok olduğu için lokantalar da çok temiz ve düzenli. zaten biliyorsunuz ki et üratiminda çay ilçesi tarafı ilerlemiş durumda.

ben aydın söke de oturuyorum. muhakkak ki ankarada abimin yanına gelecek olsam çay yolundan giderim.

ayrıca size söke de pide yemenizi tavsiye ederim çünkü böyle bir pideyi ankara da yiyemezsiniz eminim.

İlginize teşekkürler. Ama kısa süreliğine gittiğim için yolda oyalanma lüksüm yok.

Bir de ben haritadan baktığımda Eskişehirden gitmenin çok mantıklı olmadığını düşündüm. Afyon-Bayat-Ümraniye-Sivrihisar üzeri gitmeyi düşünüyorum.

Ne dersiniz??

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G
(düzenlendi)

Doğrudur.Yalnız iki tane sapak var onları kaçırmayın. Sivrihisar sapağı ve birde tam olarak hatırlayamayacağım ama diğeri de Afyon'dan sonra olması lazım. İlkini kaçırırsanız Eskişehir'e ikincisini kaçırırsanız Uşak'a varırsınız. Sizin ilk amacınız Keçiborlu yakınlarına kadar olan yola gelmek.Oralarda Konya yol ayrımı var.Adı öyle geçiyor oradan Denizli istikametine döneceksiniz. Ya da sürekli levhalarda Denizli'yi takip edin.

http://www.kgm.gov.tr/images/turkiye.jpg bu haritadan baktım ben. Afyon'dan sonra Dinar ilçesine ulaşmanız gerekiyor.Ondan sonra sapak yok zaten. Direkt Aydın ve çıkışında otobana giriyorsunuz Söke'ye. Söke'nin içinden direkt ulaşırsınız.

Hayırlı yolculuklar...

tarihinde Can Umut Baykan tarafından düzenlendi
C
Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

Vural bey

didim güzeldir nem yoktur...pahalı da değildir. çok gittim...üst üste..4-5 sene gittim oralara. konya kültür sitesinde kaldım..pansiyonda var ev de kiralayabiliyorsunuz.

ankara didim yoluda güzel...780km falan olması lazım...ankara sivrihisar sivrihisar-afyon afyon-söke-didim rotanız...yollar güzel düz ve çift yönlü...

kazasız belasız

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

denizli ye 15 km kala, yolun sağında (ender tekstil - 0 258 286 52 48) çalıştığım fabrika ya beklerim.hem tanışmış oluruz,hem bi çayımızı içersiniz.hafta içi 8.30-18.30 arası fabrika da oluyorum...

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe
denizli ye 15 km kala, yolun sağında (ender tekstil - 0 258 286 52 48) çalıştığım fabrika ya beklerim.hem tanışmış oluruz,hem bi çayımızı içersiniz.hafta içi 8.30-18.30 arası fabrika da oluyorum...

Uygun zamanda geçersem uğramaya çalışırım.

Ama söz vermeyeyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akdeniz'e alışan biri için Didim denizi çok soğuktur...

Ben gitmiş.. bir gün kalabilmiş ve geri Antalya'ya kaçmıştım.. :)

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Yaz için Ankara'dan Didim'e gitmek istiyorum. Ama bu bölgeye hiç gitmedim. Hangi güzergahı tavsiye edersiniz.

Ankara - Polatlı - Sivrihisar - Afyon - Sandıklı - Dinar - Denizli - Sarayköy - Buharkent - Nazilli - Aydın (buradan İzmir yönüne dönülür) - Ortaklar (burada çöp şiş yenir) - Söke - Didim.

Rotanız doğrudur.Ancak şahsen Afyon Eskişehir kavşağı çok sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Zira yeşillik yok kuru bir bölge. Ancak Afyon'da çay istikametine girerseniz oraların daha değişik bir havası var. Ancak yollar tabii ki biraz dolambaçlı ama acelem yok gezerek gitmeliyim derseniz çay yolunu tavsiye ederim.

Bir defa Emirdağ - Bolvadin - Çay üzerinden Dinar'a çıktım. Dar ama bomboş bir yoldu. Yarım saat 45 dakika gidiyorum ancak bir araba geçiyor. Yolda kalsak kurda kuşa yem olacağız o derece yani. O bölgeye ilk defa giden birinin anayoldan ayrılmamasında fayda var bence.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Bence en güzeli İzmir - Datça arasındaki bölüm. Bunun yukarısı, Ayvalık tarafı falan üşütüyor, aşağısı Antalya falan da bunaltıyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Antalya'nın denizi de bana çorba gibi geliyor sıcak sıcak... En güzeli Ege.Altınoluk , Akçay, Ayvalık... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
En güzeli Ege.Altınoluk , Akçay, Ayvalık... :good1:

Gidemedik işte.. Gözümüze sokup durma orayı.. :good1:

Akdeniz yakın.. 5 saatlik yol...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Antalya'nın denizi de bana çorba gibi geliyor sıcak sıcak... En güzeli Ege.Altınoluk , Akçay, Ayvalık... :good1:

Akçay mükemmel, çok berrak ve çok soğuk bir suya sahip...

Akdeniz'in sıcak suyunu arayanlar beğenmeye bilir. :good1:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Akçay mükemmel, çok berrak ve çok soğuk bir suya sahip...

Akdeniz'in sıcak suyunu arayanlar beğenmeye bilir. :crazy:

Altınoluk diyorum..:unsure2:

Tabii orda 3'er tane yazlığım olsa benim de hoşuma giderdi. Napalım biz de güneşi sanrufumuzdan görüyoruz ;)

Kader utansın :)

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ne para varmış arkadaş :p

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

neredeyse 25 senedir yazları didimdeyim. Ankaradan sivrihisar, denizli, aydın (bundan sonrası sökeye kadar otoban), söke (otobanın söke çıkışından çıkacaksınız) didim istikameti. sanırım 700 km gibi olması lazım.

didimin denizi biraz geç ısınır. ben 2 hafta önce ilk kez girsem de temmuzda artık iyice ısınır. ama hiçbir zaman antalyadaki gibi hamamsuyu şeklinde olmaz. altınkum plajının hemen derinleşmemesi, taş değil yumuşacık kum olması, hem de rüzgarın karadan esmesi sebebiyle havuz gibi dalgasız olması sebebi ile türkiyenin ender plajlarındandır. biraz kalabalık olsa da, erken gidip denize orada girmenizi tavsiye ederim.

Ne para varmış arkadaş :)

araba düplü olunca öle oluyor işte :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
altınkum plajının hemen derinleşmemesi, taş değil yumuşacık kum olması

Beni oraya davet eden arkadaşım da aynısını demişti..

Denizden topladığım taşları kafasına atmıştım.. :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Beni oraya davet eden arkadaşım da aynısını demişti..

Denizden topladığım taşları kafasına atmıştım.. :)

sen altınkuma değil başka plaja gitmişsin abi :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sen altınkuma değil başka plaja gitmişsin abi :p

O'da öyle demişti.. :)

Sahil güzel, deniz güzel... Ama ben soğuğu hiç sevmem...

Denizde morarıp çıkıp, sahilde biraz ısınıp tekrar giriyordum denize...

Havuzdan da hiç hoşlanmam. Denize bağımlı olunca.. olmamıştı işte..

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

altınkum denilen yer mavi bayrak ödülü almış bir yer (yanlış hatırlamıyorsam)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...