İçeriğe Yönlendir

Ford Ka'm

Mustafa Gökmen

Recommended Posts

Önder Başböyük

kazasız belasız cezasız kulanırsın inş.

yalnız yüzyılın en tipsiz aracı hangisidir diye oylama yapsalar herhalde Ka Top 10'a girer.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Araç bana biraz fazla yakıyor gibi geldi ...115 ytl lik benzin ile 375 km yol yaptım şehir içi.1.3 motor için normalmidir? zorlamadımda aracı gayet sakin kullandım ..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

25 lira ile 110km yol yapıyorum.

sizinki çok. niye bu kadar araştırmak lazım.

ama subapları kontrol etmek lazım. genel bakımları yapılmış mı hepsine bakılmalı bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Araç bana biraz fazla yakıyor gibi geldi ...115 ytl lik benzin ile 375 km yol yaptım şehir içi.1.3 motor için normalmidir? zorlamadımda aracı gayet sakin kullandım ..

Ben ford ka ile gebze-ankara-gebze yaptım. 800 KM.. (Ama 80-90 ile giderek deneme amaçlı) Bir depo ile 550-600 görmelisiniz. (depo küçüktür diğer beylere hatırlatırım)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

42 idi galiba ama ışık epeyce yandıktan sonra 35 felan anca alırdı. (55 değil anlamında söyledim zaten)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Aa şimdi hatırladım, benim Fiesta'da da benzin lambası yoktu, 2 kere yolda kalmıştım hatta ;)

Bu arada Street Ka hakkında ne bilirsiniz?

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Şehir içi sakin kullanımla 8 litre / 100 km tarafımdan defalarca onaylanmış :) tüketimi var. Sübap ayarları mutlaka kontrol edilmeli. KA'ların sübapları hidrolik olmadığı için ayar kaçırması normaldir. Şehir dışı ise 5.5 / 6 litre / 100 km tüketim değeri normaldir. KA'ların benzin ibresi çok sağlıklı değildir. Kırmızı çizginin altına en sola defalarca indim. İbre en sona dayandığı zaman takribi 50 kilometre civarı yol yapılınabiliyor. Depo 43 litre biliyorum. En sağlıklı ölçme şekli 100 kilometre gidip aynı benzinci ve pompadan tekrar ağzına kadar benzin almak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

ön kısa zamanda sibob ayarı vs bakımlarına baktıracagım ...Servisine göstermiştik alırken motor iyi dediler..komple bujilerine yağına vs baktıracağım...kilometre teli de koptu sanırım hepsine baktıracağım....saolun

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun.Rengide çok güzel..Sempatik geliyor bana bu araç seviyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...