İçeriğe Yönlendir

Sizce f1 hb ler için en uygun lpg tankı yeri neresi acaba?

Ramazan Karaçolak

Recommended Posts

Ramazan Karaçolak

arkadaşlar bende 2004 hb f1 kullanıcısı olarak lpg taktırmak istiyorum.Bursa da önereceginiz marka ve montaj servisleri neresidir?Taktıranlar ne kadar takdırdı yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

brc tavsiye ederim az bi enjektör sesi olur brc nin yeni çıkardığı mtm kitleri var onlarda ses de yok tercih edebilirsin..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
arkadaşlar bende 2004 hb f1 kullanıcısı olarak lpg taktırmak istiyorum.Bursa da önereceginiz marka ve montaj servisleri neresidir?Taktıranlar ne kadar takdırdı yazarsa sevinirim.

yan tarafa takdırın yer bakımından en uygun o ama simit daha iidir hb için

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim sol yanda duruyor.Tabii simitte düşünülebilir ama bu sefer stepne var.Yani bence aynı kapıya çıkıyor bi yerde..Simit depolarda daha pahalı ayrıca şimdi bazı arkadaşlarımız stepne için ince bir lastik alırsın diycekler ama bana göre açıkta lastik görünümü ne olursa olsun çirkin oluyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

stepnede duruyor şehir içinde stepneye gerek olmadığı için bodrumda uzun yolda almak geerekiyor gidilecek yere göre

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

8 yaşından beri araba kullanırım

93 den beri ehliyetli olarak :)

daha 1 kere lastiği söküp de stepneyle değiştirmedim

şimdi dedim ya yarın lazım olurmuş :)

neyse

depo tabiki simit olacak , bagaj yük durumuna göre stepnenin yeri değiştirilebilir hatta çıkarıla da bilir ama bagajda duran bir depo yüke göre ayarlanamaz.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
(düzenlendi)

bencede simit depo uygundur..

tarihinde Bahtiyar Aydo?du tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Akın

ya bende gaz taktıracamda bu simit depodan korkuyorum arkadan çarpma falan olursa sıkıntı doğurur bence

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
ya bende gaz taktıracamda bu simit depodan korkuyorum arkadan çarpma falan olursa sıkıntı doğurur bence

digeri daha zararlı h.b yana takdırırsanız arkadan carpma anında sıkışma olasılıgı çok yüksek benim aracım sedan 60 lt tank takdırdım memnunum açıkcası sedanlar için tank uygundur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Depo simitte olsa normalde olsa bence risk aynı.Zaten risk fazla olsa sızdırmazlık raporu verilirken onaylanmaz.Demekki normalde olsa simitte olsa güvenlik açısından değişen bişey olmuyor.Bagajı fazla kullanıyorsanız ve biraz daha masraflı olsun sorun değil diyorsanız simit depo uygun.Ben mesela bagajı çok kullanmıyorum zaten 2 kişilik bir aileyiz :) O yüzden simit depoyu hiç düşünmedim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

simit depo arkadan çarpmlarda direnci artırabilir mi acaba sacı daha kalın ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
simit depo arkadan çarpmlarda direnci artırabilir mi acaba sacı daha kalın ?

Belkide güvenlik için daha riskli bir yerde duruyor ve bu yüzden sacı daha kalın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Simit depo darbeyi sönümlemeden öne ileteceği için, direnci artırmaz azaltır, yani katlanma bölgesini yok sayacaktır. Darbede temel pensip, gelen çarpma enerjisinin kaportadaki katlanma bölglerinde yok olmasını (sönümlenmesini) sağlamaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpgcilerin bir yalanını daha öğrendim yani kaza durumunda darbe şiddteti araç içindekilrece daha fazla hissedilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın

nerdeyse arka tampondan 50 cm falan içerde kalıyo belki o kadar da yoktur, bu yüzden bence çok sakat

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...