İçeriğe Yönlendir

Anten sorusu

Kemalettin Karatum

Recommended Posts

Kemalettin Karatum

Selam,

Aranıza yeni katılmış bir Ford sahibi olarak öncelikle herkesi selamlıyorum.

Bu forum, inceleyebildiğim kadarıyla pek çok sorumun cevabını barındırıyor. Forumu kuran ve geliştiren herkese bu vesile ile teşekkür ederim.

Aracı yeni aldığım ve tamir - bakım yapılması gerkeren birkaç yeri var.

Araç 174,000 de ilk aklıma gelen triger kayışını değiştirmek oldu. (önceki sahibinin ne zaman değiştirdiğini öğrenemedim) Burada bir özel servis buldum ve ustasıyla görüştüm. Bana İzmir den sipariş vereceğini söyledi. Ellerinde yokmuş. 180 Tl setin fiyatı 100 TL de işçilik alırım dedi. Sizce rakam makul mü?

Ayrıca forumda pek çok kişinin başına gelmiş olan Mondeo Koltuk Yükseklik ayar motorunun dişlisi problemi bende de var. Arabayı aldığımda (Yaklaşık iki hafta önce) çalışıyordu. Bir ara arabayı tanıma zamanında fazlaca mı oynadım ne koltuğu en yukarı seviyeye getirdim. Bir daha aşağıya inmedi. Motor çalışıyor ancak alçaltma-yükseltme yapmıyor.

Forumda bulamadığım bir noktayı ayrıca sormak istiyorum.

Aracın sağ arka tarafında ayrıca bir anten var. Normalde arabayı çalıştırdığında bu anten kendi kendine yükselirmiş dedi arabanın eski sahibi. Ancak aracı yıkarken su mu kaçırmışlar ne çalışmıyormuş artık. Bunun ne anteni olduğnu da anlayamadım. Radyo için olsa Tavanın ön tarafında klasik yerinde bir anten var. ve radyo da zaten sorunsuz çekiyor. Bu anteni de sordum ustaya 130 Tl ye yaparız (yada değiştiririz) gibi bir şeyler söyledi. Ama ne anteni olduğunu sormayı akıl edemedim o ara.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu.

Herkese iyi günler dilerim......

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sonradan bir teyp ve bu motorlu anten takılmıştır. Aslınd aracın kendi anteni var ve sorunsuz olarak yayın dalgalarını çeker, kaportayı delerek anten takmış olmaları gereksiz ve pasa açılan bir kapı olmuş. Ben olsam motorlu antene boşuna meblağ vermezdim.

Triger fiyatı biraz yüksek.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Sonradan bir teyp ve bu motorlu anten takılmıştır. Aslınd aracın kendi anteni var ve sorunsuz olarak yayın dalgalarını çeker, kaportayı delerek anten takmış olmaları gereksiz ve pasa açılan bir kapı olmuş. Ben olsam motorlu antene boşuna meblağ vermezdim.

Triger fiyatı biraz yüksek.

Anten konusunda eminmisiniz? Aracın üzerinde orjinal 5li cd değiştiricili radyo teyp var. Yani teyp değiştirilmemiş. Antende orjinal gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araç sahibi kullanırken başka bir teyp takmış olabilir. 2000 mondeo dahil hiç bir Ford da(Explorer hariç) motorlu anten yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koltuk yükseklik ayarını oynattığınızda motor çalışıyor mu.. ?

Yani motor çalışıpta koltuğu indirmiyor mu...

Cevap evet ise; Serkan Toker ile irtibata geçin.. sizin için dişli yaptısın göndersin, bir oto döşemeci yada tamirciye gidin, yeni dişliyi taksın..

Cevap hayır ise dişli istemeden tamirci yada döşemeciye gidin arıza tespit edilsin..

Motor bozuk ise servisi aklınıza bile getirmeyin, servis fiyatı 1000 lira ve muhtemelen yoktur.. Çıkmacılara bakmanız gerekir..

Yorum bağlantısı
Cem Pektaş

öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle binin...triger seti için reklam yasak sitesine bir bakın eğer aradığınız ürünü bulamazsanız telefon ile irtibata geçin mutlaka daha uygun fiyata alacaksınızdır....

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

İşçilik fiyatı uygun sayılır, biraz pazarlıkla 80-90_tl aralığına indirmeniz mümkün.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Koltuk yükseklik ayarını oynattığınızda motor çalışıyor mu.. ?

Yani motor çalışıpta koltuğu indirmiyor mu...

Cevap evet ise; Serkan Toker ile irtibata geçin.. sizin için dişli yaptısın göndersin, bir oto döşemeci yada tamirciye gidin, yeni dişliyi taksın..

Cevap hayır ise dişli istemeden tamirci yada döşemeciye gidin arıza tespit edilsin..

Motor bozuk ise servisi aklınıza bile getirmeyin, servis fiyatı 1000 lira ve muhtemelen yoktur.. Çıkmacılara bakmanız gerekir..

Evet motor çalışıyor. Ve koltuğu indirmiyor. Bu sabah arabayı özel servise bıraktım. Bakılacaklar/yapılacaklar listesine koltuğun durumunu da ekledim. Akşam aracı alırken duruma bakıp ona göre davranacağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...