İçeriğe Yönlendir

Şanlıurfa- Gaziantep- Kahramanmaraş

Fatih Keskin

Recommended Posts

Fatih Keskin
(düzenlendi)

10 temmuz akşamı çıkıp işyerinden 4 arkadaş ilk durak urfa olmak üzere bi gezi yapmak istyoruz şimdi diyeceksiniz 3 günlüğüne o kadar yol çekilirmi ne yapalım zamanımız o kadar ya benim focus veya arkadaşın dizel xsara ı ile gidecegiz yolumuzun üerinde ve gittiğimiz 3 şehirde nerelere ugrayalım ve neler yapalım yardım ederseniz sevinirim

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

maraş'da yaşar pastahanesi önerilir...

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz
maraş'da yaşar pastahanesi önerilir...

+ 1 ve Kale ' ye çıkmanız tavsiye olunur.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Antepte hayvanat bahcesi mutlaka geziniz.Türkiyenin en kalitelisidir.Karşıyakada da Kasap Halilden yemek yenir.Urfada zaten Halil Rahmana gideceksiniz,şimdi oradalarmı bilmiyorum ama ordaysalar kel aynaklarda ziyaret edilmeli.

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Antep'te imam Çağdaş a gitmelisiniz, baklavalar sarmalar ağzınızda erisin.

Yorum bağlantısı
Bilim Özemir

Arkadaşların dediğini kesinlikle onaylıyorum özellikle Çağdaş'a ugramadan antepten ayrılmayın. Çağdaş lokantasının yakınları genelde turistik yerler zaten. Kültür yolu dedilen eski mimari ve antep evlerinin bulunduğu yerler. Çağdaşın az aşağı tarafında butik otel var kalmayı düşünürseniz tavsiye edebilirim tam kalenin yanında ve eski mimari uyarlanıp restore edilmiş bir otel turistler genelde tercih ediyorlar. Ayrıca egerki ilginizi cekerse cam müzesi var gene o civarlarda. Egerki ete doymak istiyoruz pahalı da olmasın derseniz karsıyakada soför ali caddesi üzerinde kebapcı mustafa var terbiyesiz sade kuşbası kesınlıkle denenmeli.

Şehir merkezinde zeugma mozaiklerininde sergilendiği müzemiz var (pazartesi gunleri cam müzesi hariç butun müzeler kapalı).

Bakırcılar çarşısı, zincirli bedesten (eski et hali), bey mahallesi ugranması gereken mekanlar arasında. Bey mahallesindeki eski ermeni ve antep evleri yeni restore edildi görülmeye değer. Antep rekalmı olmasın yapılan restore (yenileme) Türkiye çapında ödüllü. :D

İlk duragınız urfa ise otoyolu kullanarak antepe dönün ve antep kuzey cıkısından cıkın. Eger vaktiniz olursa otobandan cıkınca 5-10km uzakta dülük antik kenti mithras tapınagı var gezilecek bir yerdir. Bilgilerinize.....

Şimdiden yolunuz açık olsunnn..

(Yardımcı olabileceğim birsey olursa antepte özelden mesaj atın)

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Arkadaşların dediğini kesinlikle onaylıyorum özellikle Çağdaş'a ugramadan antepten ayrılmayın. Çağdaş lokantasının yakınları genelde turistik yerler zaten. Kültür yolu dedilen eski mimari ve antep evlerinin bulunduğu yerler. Çağdaşın az aşağı tarafında butik otel var kalmayı düşünürseniz tavsiye edebilirim tam kalenin yanında ve eski mimari uyarlanıp restore edilmiş bir otel turistler genelde tercih ediyorlar. Ayrıca egerki ilginizi cekerse cam müzesi var gene o civarlarda. Egerki ete doymak istiyoruz pahalı da olmasın derseniz karsıyakada soför ali caddesi üzerinde kebapcı mustafa var terbiyesiz sade kuşbası kesınlıkle denenmeli.

Şehir merkezinde zeugma mozaiklerininde sergilendiği müzemiz var (pazartesi gunleri cam müzesi hariç butun müzeler kapalı).

Bakırcılar çarşısı, zincirli bedesten (eski et hali), bey mahallesi ugranması gereken mekanlar arasında. Bey mahallesindeki eski ermeni ve antep evleri yeni restore edildi görülmeye değer. Antep rekalmı olmasın yapılan restore (yenileme) Türkiye çapında ödüllü. :p

İlk duragınız urfa ise otoyolu kullanarak antepe dönün ve antep kuzey cıkısından cıkın. Eger vaktiniz olursa otobandan cıkınca 5-10km uzakta dülük antik kenti mithras tapınagı var gezilecek bir yerdir. Bilgilerinize.....

Şimdiden yolunuz açık olsunnn..

(Yardımcı olabileceğim birsey olursa antepte özelden mesaj atın)

katmer yemeden gelmeyin.

sabahları olur antepde sakın kaçırmayın.

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş
(düzenlendi)

Şanlıurfa'da belediye yanında urfa sofrasına uğrayın, Borani ve patlıcanlı kebap yiyin. Gülçinde künefe güzel olur. Gaziantep'de İmam Çağdaş veya Halil ustaya uğrayın zaten İstanbula kadar bir şey yiyemezsiniz.

tarihinde Mahmut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
10 temmuz akşamı çıkıp işyerinden 4 arkadaş ilk durak urfa olmak üzere bi gezi yapmak istyoruz şimdi diyeceksiniz 3 günlüğüne o kadar yol çekilirmi ne yapalım zamanımız o kadar ya benim focus veya arkadaşın dizel xsara ı ile gidecegiz yolumuzun üerinde ve gittiğimiz 3 şehirde nerelere ugrayalım ve neler yapalım yardım ederseniz sevinirim

antepte turistik çarşıya girin. mutlaka bi dolaşın. kalesi malesi varmı bilmiyorum. maraşta mutlaka dondurma yiyin, ama öle kıytırık yerlerde değil. durun bi benzinliğe sorun söler mutlaka... ve bu arada maraşta şoklu dondyrma almayı unutmayın. sanırım 72 saate kadar yada daha fazla şoklama yapabiliyorlar. neyse ben urfada 3 yıl çalıştım. balıklı gölü mutlaka gezin, soracıma abide yi gezin. siz balıklı göle gidin gerisini size tarif ederler. orda urfada mutlaka otogardan sora il sağlık müdürlüğünün karşısında sevgi ciğer salonu vardır. oraya mutlaka gidin bi ciğer yiyin orda normalde bana allerji yapar ciğer bite orda yapmıyo yazın olurmu demeyin kardeşim mutlaka deneyin pişman olursanız ben hesabı havale ederim. :rolleyes: . urfada ceylan pınar ilçesine mutlaka gidin çiftliği bi görün. sonra mutlaka sivereğe gidip bi saç kavurma yiyin. ama özellikle bi sorun oraya gittiğin zaman mutlaka bi benzinliğe sorun gene nerde yiyebiliriz saç kavurma diye. gerçi girişte bucak petrol ve dinlenme tesisleri var orda çok şahave yapılır saç kavurma.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Urfa'ya aç gelirseniz ilk iş ciğer seviyorsanız(SEMBOL Cİ

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Lütfen lahmacunun içine közlenmiş patlıcan koymadan yemeyin.

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
Şu an imam çağdaşın bir porsiyon baklavası olsa 50 kağıt verirdim yeminle.

Ağzınızı sulandırmak gibi olmasın da dün Antep'den kaynanam geldi. :D Lahmacun ve İmam Çağdaşın kuru baklavasından getirdi. Arkadaşlarımın tamamına katılıyorum gezilecek yerleride gezin tabii ama mutlaka aççççç gidin ve her kebabından tatmaya bakın üstüne de baklava harika olur. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

arkadaşlar hepinize teşekkür giden 4 kişiden ben hariç hepsinin kilosu yerinde ama ben 1.84 boy 60kg gidecegim ama gelirken en az bi 5 kg alırım bu üç günde bakalım bu kadar yerlerin nerelerini gezecegiz neyse gitmeden tekrar yazarım oralardan istekleriniz olursa getirmeye çalışırım bu kadar anlatılandan sonra artık zaman geçsede gitsek diye bakmaya başladım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Öz

Karşıyaka'da sanırım adı Mehmet usta olacak cam-köşe gibi bi adı vardı mekanın şimdi tam hatırlayamıyorum ama etleri lokum gibi yapıyor. Bence kebabı Çağdaş'tan daha iyi, ama Çağdaş'ın baklavası gerçekten hayatımda yediğim en iyi baklavadır. yaklaşık 65 ili gezmiş biri olarak söylüyorum bunu..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fatih Çalıkuşu
Birazdan inşallah G.Antep'e yola çıkıyoruz. (K.Maraş'a da uğrayabiliriz.)

Yemek ve mutfak gezisi olacak biraz. :D

Ben gideceğim yerleri az çok belirledim.

Kebapçı, baklavacı, ciğerci, katmerci tavsiyesi olan?

İmam Çağdaş G.Antepte kesinlikle yemek ve tatlı olarak tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...