İçeriğe Yönlendir

LCD bulamadım

Tansel Yavuz

Recommended Posts

Tansel Yavuz

Bugünlerde 106 ekran lcd almayı düşünüyorum ama uygun fiyatlı bulamadım birtürlü,arayınca bulunmaz ya,

Ankara biryerlerde hd ready uygun fiyatlı lcd gören duyan bilen varmıdır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Metroda çok var baktın mı? Mamak tarafına açıldı ya bitane metro grossmarket orda geçenlerde gördüm.Fiyatlarda uygundu..

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Sanırım bütçeyi biraz daha artırarak vestel almaya karar verdim,bu fiyata aynı özelliklerde başka önerebileceğiniz marka-model varmıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

vestel hakkında çok fena şikayetler duyuyorum. ömrü garanti süresinceymiş...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Öncelikle 101-102 ekran düşünmüyorum,kesinlikle 106 ekran olacak,full hd olması çokda önemli değil ama olsada fena olmaz,vestel hakkında benimde şüphelerim var,aslında philips istiyorum ama full hd fiyatları biraz yüksek,peki full hd lg nasıldır onların fiyatı daha uygun gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

biz reklam ajansımızda sürekli panasonic ve sony kullanıyoruz. yıllardır çalışan lcd'ler mevcut...

ben olsam samsung ve lg alabilirim.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Lg5000 nasıldır kaç hz dir,60 hz olması ile 100 hz olması çok fark edermi,şu philips ile karşılaştırırsak hangisi tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Öncelikle 101-102 ekran düşünmüyorum,kesinlikle 106 ekran olacak,full hd olması çokda önemli değil ama olsada fena olmaz,vestel hakkında benimde şüphelerim var,aslında philips istiyorum ama full hd fiyatları biraz yüksek,peki full hd lg nasıldır onların fiyatı daha uygun gibi.

bende philips var sıkıntısız 2 yıldır çalışıyor.

durmadan elektriklerin gidip gelmesine rağmen.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hz ne kadar yüksekse o kadar iyi. sonuçta hz görüntünün tazelenme hızıdır.

verdiğiniz linkteki ürünün hz'i yazmıyor galiba?

Yorum bağlantısı

Sony yada philips arasında gider gelirdim. Fiyat performans değerlendirmesi yapılarak bu 2 markadan birini alırdım.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Aslında 47" olsa daha makbule geçerde onlarda bütçeyi fazla aşıyor,40-42 arasında 5 cm fark var,102 ekran görüntüsü bana biraz fazla basık gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Artık kısmet diyelim son tahlilde vestelden vazgeçtim,ilk tercih philips olmadı lg alacağım,inşallah haftaya fiyatlar düşerde 47" nasip olur.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
(düzenlendi)
Lg5000 nasıldır kaç hz dir,60 hz olması ile 100 hz olması çok fark edermi,şu philips ile karşılaştırırsak hangisi tercih edilebilir.

Ben LG 32 5000 kullanıyorum tavsiye ederim.LCD almaya karar vermeden önce mutlaka LCD yi konumlandıracağınız yere karar verin zira izleme mesafesi ve ekran büyüklüğü orantılı olmalı..

tarihinde ?smet Oru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

bu gün hepsiburadada 3 günlük kampanyada philips 106 full HD 5604 modeli 2000 küsür, biz başka bir firma olan Aytel'de (sadece kurumsal satış) 1800 TL ye bulduk, kayınpederler 106 full HD 8404 modelini aytelden geçen hafta 2200 küsür TL (teknosada 8404 modeli 2700 TL iken) aldılar. Hem de full philips turkiye garantili, çok memnunlar TV den.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

Arkadaşlar bugün Aytel kurumsal satışdan philips 5604 aldım, teknosa, mediamart türü marketlerden yaklaşık 300-350 TL daha hesaplı oldu.

(Bir şirkete alıyormuş gibi alınca kurumsal oluyor)

.......ilk izlenimim: receiveri bağlayınca hemen görüntü geldi, hiç bi ayar istemedi, ekranda başdöndürücü bir hızda sahneler ilerliyor, aksiyon severler için epey hızlı sayılır. Ekrandaki kişiler salonda misafir gibi!

Şu anda NTV de "earth's greteast .......s" belgeselini seyrediyoruz, suyun, denizin, dağın gökyüzünün rengi inanılmaz güzel (tam tefekkürlük inşh), renklerin nerdeyse her tonu ayırtediliyor, ses çok güçlü olduğundan sesi zaten sonuna kadar açamayız.

Resim gönderecem ama sehpasını da altına koyunca inşh. Buna göre sehpa praktikerde vardı hem de 79 TL, adore marka, fakat hanım çekmeceli istedi yarın vestelde gördüğümüz 4 çekmeceliye bakacaz...uygunsa alırım inşh.

Peki LCD tv almaya değer mi?

Şahsen ben 2. çocuktan sonra eve sığamayan (120 m2) oturma odasından salona taşınanlardanım, 5-6 metreli oturma mesafemize eski tv miz epey küçük geldi, ses ve yazılar pek yetersiz idi...daha büyüğünü almışken LCD alıyım dedim, inşallah abuk sabuk, rezil rüsvan programları seyretmemize vesile olmaz bu alet, yoksa keşke almasaydım diyecem. Teknoloji büyük bir nimet ama hayırda kullanılırsa.

Discovery ve National geography gibi belgesel kanalları fena olmaz diye kablolu tv'ye abone oldum, 2-3 güne geleceklermiş takmaya, bazı tematik kanallar ve meslek icabı BBC world de haberler bana yeter artar bile inşh.

Bilgisayarı bağlayıp "call of duty 5 denemeyi", USB den film seyretmeyi yarına bırakıyorum, diğer izlenimlerimi sonra belirtirim inşh.

(emmim bana ilişmeden emmime özel not: 657 lere temmuz için 4.5 % zam geldi, yarısıyla bunu aldım bi kısmıyla tatile gidecem, kalanıyla da kızımın yaz kursunu ödeyecem inşh :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

http://www.aytelsanalmarket.com/ firmanın web adresi

0216-4915959 telefon numaraları

deniz beyi isteyin, kartaldan erginin selamı var deyin, gerisini o yönlendirir...

kurumsal satış: Philips'in kurumlara ayrı bireylere ayrı bir fiyatı var türkiye'de bunu anlamam 2 ay sürdü benim ama bu bilgi size feda olsun değerli ford forum üyeleri, bu fiyatdan alabilmek için de alan kişinin bir kuruma aldığını ispat etmesi lazım, örneğin bir firmanın banka hesabından parayı göndermek yada vergi levhasının fotokopisini gönderip faturaya firmaya kestirmek gibi.

benden istemediler ama kayınpederler geçen hafta aldıklarında dayımın şirket hesabından havale/EFT yaptılar, sadece bunu biliyorum. Belki sizden de istemezler.

Evet bu kurumsal nasıl oluyor,Ankarada nasıl alabilirim.

bence kargo yaptır...

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

tv.niz öncelikle hayırlı olsun..

İçinden çıkan garanti belgesinde isim ne yazıyor?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)
tv.niz öncelikle hayırlı olsun..

İçinden çıkan garanti belgesinde isim ne yazıyor?

eyvallah abisi sagolasın...garantiyi başlatmak için randevu dün aldım, bu gün servis gelecek inşh.

Fatura benim adıma da, garanti belgesine bakmadım; eğer kastettiğiniz garanti belgesiyse full philips türkiye garantili, çünkü firma philips'in kurumsal satışını yapan firma (aynı zamanda turkcell kurumsal satışda yapıyor), sorun yok o konuda

yeni izlenimlerim:

toshiba DVD playeri scart ile bağladım, bi aksiyon DVD si seyrettim, sahneler çok hızlı akıyor.(bundan sonra DVD alırken 1080 p olanını mı aramam lazım?), movie makerden kızıma video yapmıştım, .avi ye çevirip USB den seyrettim, usb yi tanıması ve içinde gezinmesi hatta alt dosyaları da göstermesi çok başarılı, foto makinam 10 piksel olunca resimler dağılmadan 106 ekrana oturdu gibi, ailecek inanılmaz zevkli oldu kızımın bebeklik foto-videolarını büyük ekranda seyreylemek...

kumandası biraz tırt gibi, bu kalitede tv de daha şık bi kumanda beklerdim doğrusu

yakında izleyince pikseller dağılıyor, yakından seyretmeye 106 kesinlikle olmazmış anladım ( en az 4-5 metre) uzaktan epey net izleniyor.

Bu gün VGA dan laptopa bağlayacam, bakalım "call of duty" de (savaş oyunu) nasıl performans verecek,

laptop ta HDMI girişim yok, mecburen VGA dan bağlayacam. Direkt PC ayarları diye LCD'de ayarlar var zaten...sonuçları yazarım.

yani anlayacağınız "TOYS FOR BOYS" durumları

evdeki elektronik eşya erkeklere oyuncaklar gibi bi şey...ömür kısa lüzümlü işler çok" bu oyuncaklar vaktimizi yiyor, bitiriyor eğer kontrolü kaybedersek..

eyvah mehmet abi okuyor....kesin 657 ile ilgili espri düşünüyor..

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...