İçeriğe Yönlendir

Standart kule gergisi var galiba

Engin Yanık

Recommended Posts

Engin Yanık

Arkadaşlar az ben Focus II kullanıcısıyım ve virajlardaki yol tutuşuna hayranım ve az önce motorun derinliklerni biraz kurcaladım ve kule gergisi gibi birşey gördüm ama tam değil ule gergisi yarım gib bişey bilgisi olan varmı bu gergiler hakkında ?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Motor didiklenerek görülecek bişey değil, Kaputu açtığınızda tam karşınızda olurdu olsaydı.

Ama dediğiniz parçayı merak ettim Resim isteriz...

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

gördüğüm şey denge çubuğu değil o altta oluyo bildiğim kadarıyla benim gördüğüm yer silecek grubunun altına doğru olan kısmına bakınca gözüküyo ama dediğim gibi bu dısarda satılanlar gibi tek parçe değil galıba ben yarın foto çekerim

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Amortisör kuleleri arasında değilse,kuleleri germiyordur. :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Evet işte bu aslında bende bu aracın zaten iyi olan yol tutuşunu dahada iyileştirmek istiyordum bu bilgilerden sonra yapılabilecek pek bişe yok belkı jant ve lastık ebatlarıyla hafıf oynayıp fırenlerı guclendırsem yol tutusu bıraz daha artar

Ama benim daha önemli bir sorum olacak sizlere hanı honda civic lere toyotalara falan fılanlara ıste kule gergılerı takıyorlar ya sımdı bızım standart focuslarımız kadarmı yol tutabılıyorlar? yada hemen hemen aynımı yanı?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Evet işte bu aslında bende bu aracın zaten iyi olan yol tutuşunu dahada iyileştirmek istiyordum bu bilgilerden sonra yapılabilecek pek bişe yok belkı jant ve lastık ebatlarıyla hafıf oynayıp fırenlerı guclendırsem yol tutusu bıraz daha artar

Yapılabilecek çok şey var aslında;Süspansiyon sistemine girişilebilir. Coilover ya da sağlam bi amortisör+helezon sistemi yapılabilir,jant lastik değiştirilebilir(Ama ucuz lastik,ucuz jant değil takımı 5000 bin lira civarına çıkacak BBS ya da Oz gibi jantlar üzerine hakkı olan P zero nero,Eagle F1 gibi lastiklerden bahsediyorum),şasi rijitliği artırılabilir,arka kule gergisi,ek denge çubukları yapılabilir. Ha ne gerek var piste mi çıkıyoruz derseniz ayrı tabi. :D

Ama benim daha önemli bir sorum olacak sizlere hanı honda civic lere toyotalara falan fılanlara ıste kule gergılerı takıyorlar ya sımdı bızım standart focuslarımız kadarmı yol tutabılıyorlar? yada hemen hemen aynımı yanı?

Civicler o gergilerle bile focus* kadar yol tutamaz bence,çok daha fazlası gerekir sağlam bişey çıkması için.

* Focus süper olduğu için demiyorum,civic kötü olduğu için diyorum. Kaldı ki bi astra da en az focus kadar yol tutuyor,bi a4 de.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Yanık
(düzenlendi)

Evet daha sert yaylarla arabayı yere yaklaştırmayla ve ince yanak ve kalın taban genişliği lastik arttırır yol tutuşu ama buda normal kullanımda ne böbrek taşı bırakır ne bel fıtığı :D

tarihinde Engin Yan?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Merak ettim şimdi servise gidince bir kurcalayayım.Varsa resim isteriz nerdeymiş bakalım.

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Arkadaşlar resmini çekmek zor biraz tam olarak görünmüyo ama focus2 lerinizin silecek motoru kısmına doğru baktığınızda görebilirsiniz.Motorun üstüne yatarak bakmak gıbı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:bravo: bende öyle düşündüm ama sefa abinin tecrübesine göre ''acaba ?'' sorusu aklımda.
Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Gördüğüm şey civatalarla amortisörlerin başına bağlı ordan gibiyor ortada tekrar civatalarla araç şasisne bağlanıyor bunun silecek yada direksiyon kutusuyla alakası yok arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Yapılabilecek çok şey var aslında;Süspansiyon sistemine girişilebilir. Coilover ya da sağlam bi amortisör+helezon sistemi yapılabilir,jant lastik değiştirilebilir(Ama ucuz lastik,ucuz jant değil takımı 5000 bin lira civarına çıkacak BBS ya da Oz gibi jantlar üzerine hakkı olan P zero nero,Eagle F1 gibi lastiklerden bahsediyorum),şasi rijitliği artırılabilir,arka kule gergisi,ek denge çubukları yapılabilir. Ha ne gerek var piste mi çıkıyoruz derseniz ayrı tabi. :)

Civicler o gergilerle bile focus* kadar yol tutamaz bence,çok daha fazlası gerekir sağlam bişey çıkması için.

* Focus süper olduğu için demiyorum,civic kötü olduğu için diyorum. Kaldı ki bi astra da en az focus kadar yol tutuyor,bi a4 de.

;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel fotoğraflar. FII lerde kula gergisi tabir ettiğimiz sistem mevcuttur diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kule gergisi deyince aklımıza direk gergi geliyor... Buna kule gergisi demeyelim.. Ama var bişeyler.. :)

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Evet belki diğerleri gibi kalın ve gösterişli değil ama işlvelevleri aynı olabilir.Bu araçlara sahip olanlar ve kullananlar bilirler viraj kabiliyetinin ne kadar başarılı olduğunu.Bence gayet başarılı bir sistem :unsure2:

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Evet bende bugün baktım dediğiniz gibi sol tarafta var kısa.Ön panjuru sökmem gerekiyordu bi işlem için söktüm birden aklıma geldi sol tarafta var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...