İçeriğe Yönlendir

Bosch Car Servis

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

yaklaşık 3 ay önce Bosch Marka çamaşır makinesi almıştık. Bugün elimize kendilerinden mektup geldi ve herhangi bir Bosch Car servise te ücretsiz chekc up yaptırabileceğimiz yazıyor.

Bu servise neler dahildir gitmeye değermidir ?

mekanik kontrolleride yapıyorlar mı ?

Mk2 modeo nun elekrtronik kontrolünüde yapıyorlar mıdır ?

Yorum bağlantısı
Galip Özel

Bence gitmeye değer, düzgün çalışan bir sistemleri var bildiğim kadarıyla?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ücretsiz check up, sizin servise beş kuruş almadan (servisten) onların hata bulup kendilerine iş çıkarması için gittiğiniz bir hizmettir. Hastanelerde de böyledir. Bazen çok işe yarar ayrı mesele.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Ücretsiz check up, sizin servise beş kuruş almadan (servisten) onların hata bulup kendilerine iş çıkarması için gittiğiniz bir hizmettir. Hastanelerde de böyledir. Bazen çok işe yarar ayrı mesele.

Çok doğru... Kışın sapasağlam babama acil olarak kalp ameliyatı yapılması lazım demişti çok çok ünlü bir özel hastane. Çok şükür bir sıkıntı yok :p

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Çok doğru... Kışın sapasağlam babama acil olarak kalp ameliyatı yapılması lazım demişti çok çok ünlü bir özel hastane. Çok şükür bir sıkıntı yok :p

mert başka bir hastaneden teyit ettirdiniz mi birsey olmadıgını

Yorum bağlantısı
Galip Özel

Mert bu kıyas götürebilcek , bak bişey olmuyor denilebilecek bir durum değil. Kalp ameliyatı denilmişse mutlaka bunu araştırmalısınız...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Bir yanlış anlaşılma olmuş. İşin aslı şu. Babam özel bir hastaneden ücretsiz check-up yaptırmış. Orada A dan Z ye bütün tetkikler yapılmış. Tetkiklerin sonuçları alındıktan sonra doktor incelemiş ve babamın acilen anjio olması gerektiğini söylemiş. Sorgusuz sualsiz ertesi güne randevu yazmış. Bu durumdan annem çok şüphelenmiş. Orada yaptırdığımız tetkiklerin sonuçlarını alıp kalp doktoru olan akrabamıza göstermişler. Kalbiyle ilgili herhangi bir sorun olmadığını, herhangi bir damarın tıkalı olmadığını öğrenmişler. Zaten ertesi güne randevu vermeleri bizimkileri şüphelendirmiş ve işin üstüne iyice gitmişler. Araştırmalar sonucu korkulacak herhangi bir durum olmadığını ve hastanenin para kazanma amacı güderek bize yalan söylediğinin kanısına vardık. Ayrıca daha sonra öğrendik ki aynı şeyleri bizim işyerinin karşısındaki komşuya da söylemişler. Bizde fazla üstelemedik ve konuyu kapattık. Tabi o hastaneye de güvenimiz falan kalmadı...

Bu arada demin kalp ameliyatı diye yazmıştım ama işin aslını biraz önce babamdan öğrendim. Kalp ameliyatı değil de anjiomuş. Bu olaylar olurken ben İstanbul'da değildim, detaylarını da bana fazla anlatmamışlardı. Şimdi doğrusunu öğrendim...

Allah herkese sağlık, sıhhat ve mutluluk versin...

tarihinde Mert Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Bunlarda okumuş,modern leş kargaları.Keşke Sağlık bakanlığına şikayet etseydiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Allah herkese sağlık, sıhhat ve mutluluk versin...

amin

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Her ne kadar sağlık işini de otomobi işine benzettiysem de "gittiği kadar gider" mantığı sağlıkta pek geçerli olmayabiliyor. O nedenle her ne kadar hastaneler para için (özellikle özeller) bazı şeyleri abartıyor olsalar da bi aksaklık varsa erken bulunması hayat kurtarabiliyor.

Otomobilde ise böyle değil. gittiği kadar gitsin yaklaşımı daha iyi olabiliyor. 3 sene önce doğuş oto da aracı kaldırdığımızda radyatörün sallanıyor abi sabitlemek lazım demişlerdi. sallandığı da yarım santim. ne yapacaksınız dedim. radyatörün komple söklülüp yeniden takılacak dediler. tabi antifiriz cart curt ve bunu takıp çıkarırken "hortumların eskimiş abi" de diyebilirler muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İllaki check-up sonunda bişeyler çıkartacaklar işte.Ama bunları orda yaptırmak zorunda değilsiniz.Adamlar şuralarda sorun var derse başka bir ustaya gösterirsiniz.Eğer aynı görüş hakimse bişeyler yaptırılır.Aslında check-up insanlar içinde çok faydalı.Ama oldu bittiye getirip para kazanmak için yapılan şeyler var.Benimde annem için özel bir hastane ertesi gün için anjiyo dedi.Yaptırdık nerdeyse hiç birşey çıkmadı.Başka bir doktor zaten bunu ekg de efor testlerinde görmüşlerdir fuzuli anjiyo yapılmış dedi.Maksat para kazanmak yani.Devlet kardiyoloji hstalarının giderlerinin tamamını karşılıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul da ücretsiz check up isteyen olursa yer bulmak gibi sorunumuz yoktur, Bosch ta neymiş pöhhh ;)

Yorum bağlantısı

kimse kimsenin başına dert olmaya çalışmıyor mesleğim ve meslektaşlarım hakkına biraz daha düzgün yorumlar lütfen. her işin dışardan bakıldığında bazı garip yada size kötü gelen yönleri olabilir ama sağlık konusundaki en kötü meslek çin insanlar en az 6 yıl eğitiliyor. sizde olmayan bişeyide 100 hekimden 99 u var demez. bence siz suriye menşeyli sektörerden uzak durun. zira biz 99 depreminde suriyede kimselerin nasıl birden iyileştiğini de duyduk, kaç vatandaşın deprem dışında kaybolduğunuda... saygılar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

orjinal parça takmamaya çalışıyorlar genelde bosch takıyolar ama iyi takıyolar :lol: eğer ellerinde aracın bosch parçası yoksa orjinal parça takıyorlar mecburen ama fiyatlar çok yüksek

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
kimse kimsenin başına dert olmaya çalışmıyor mesleğim ve meslektaşlarım hakkına biraz daha düzgün yorumlar lütfen. her işin dışardan bakıldığında bazı garip yada size kötü gelen yönleri olabilir ama sağlık konusundaki en kötü meslek çin insanlar en az 6 yıl eğitiliyor. sizde olmayan bişeyide 100 hekimden 99 u var demez. bence siz suriye menşeyli sektörerden uzak durun. zira biz 99 depreminde suriyede kimselerin nasıl birden iyileştiğini de duyduk, kaç vatandaşın deprem dışında kaybolduğunuda... saygılar...

Ya bu hekimler amma alıngan ha. Sanki diğer mesleklerden farklı. Birçok meslek için en az 6 yıl eğitim var.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Boşu boşuna niye hekimleri kötüleyelim? Zaten kötüleyen yok. Yapılan "hatalardan" bahseidiyoruz.

Ben işim gereği tıbbi bilişim verileri üzerinde çalışıyorum. Hekimlerin performans sisteminden çok para alabilmek için yaptıklarını görseniz gülersiniz. Hekimleri bu kötü yapmaz. Ama hataları söylediğimizde "hop biz hekimiz jipe de bineriz" diye üstümüze atlamayın. Siz de normal insansınız. normal profesyonellersiniz. Herkes hata yapabilir etik olarak. Birbirimizi suçlamayalım.

Kötü oto servisi diyebiliyorsan kötü insan servisi de diyebilelim. Hekim hastane konusunu tabulaştırmayalım.

karnında 1 kilo kist ile kayınvalidemi 1 ay boşuna hastanede yüksek tansiyon diye yatırıp sonuç alamayan hastaneyi mi, annemin kanserini 2 ay bulamadan "biz bunu çok gördük kan sulandırıcı almalı" diyen profesör bozuntusunu mu yoksa bagırsak polipine hemoroid ilacı veren salağı mı sayayım. Bugün yaşıyorsam o salaga inanmadığım ve kolonoskopiye gittiğim için yaşıyorum. Bunlar elbette hata, bilerek yapılmıyor. Ama hatalardan ders çıkarmasını da bilmek lazım. Doktor diye çıkıyorsunuz bari biraz kitap okuyun okul bittikten sonra. Biraz ingilizce bilin yabancı kaynak çalışın. Öf. söylettiniz ha. :unsure2:

Türkiyedeki sezeryan doğum sayısı niye dünya ortalamsının üstünde?

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü
. Doktorluk kutsal bir meslektir, darphanecilik değildir.

buraya gerçek birşey yazarım ama TTO(Türk Tabiplar Odası) bizim siteyi kapattırır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sezeryan çok fazla yapılıyor çünkü hekimler tatillerine ve boş vakitlerine denk getiriyolar.Tatile çıkmadan doğumu halledeyim diyor.Olur ya denize girerken telefon çalıpta kafası ağrımasın.. ;) Sonra kolayına geliyor ve daha çok para alıyor. İşte bu yüzden normal normal yapacak onlarca anne adayı doktorum böyle uygun gördü diye kesilip biçiliyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün doktorları yatırdık masaya..

Yarın öğretmenler... Ertesi güne kim olsun ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...