İçeriğe Yönlendir

Arkadan Gelen Uğultu

Hüseyin Zeytin

Recommended Posts

Hüseyin Zeytin
(düzenlendi)

Arabanın arkasından son zamanlarda bir uğultu sesi geliyordu. Dün lifte çıkartıp baktık. Meğerse Sol Arka teker bilyesi arızalanmış dedi rot balansçı.Bende Trabzona gidene kadar elletmemeye karar verdim.Orda güvendiğim ustalar var ama bilye ye kafayı taktım neden bu kadar pahalı yada başka çaresi yok mu arkadaşlar?Lütfen acil yardım...

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bİlya dağılınca, komple porya değişiyor. 350 TL ye orjinal parça bulmuş iseniz oldukça iyi bir fiyat, hatta oorjinal ise 1 tane yedekte bulunsun diyerek ben de alabilirim.

Yorum bağlantısı
Arabanın arkasından son zamanlarda bir uğultu sesi geliyordu. Dün lifte çıkartıp baktık. Meğerse Sol Arka teker bilyesi arızalanmış dedi rot balansçı.Bende Trabzona gidene kadar elletmemeye karar verdim.Orda güvendiğim ustalar var ama bilye ye kafayı taktım neden bu kadar pahalı yada başka çaresi yok mu arkadaşlar?Lütfen acil yardım...

kardeşim böle şeyleri çok ertelemeye gelmez. git sanayiye al orjinal parçanı hemen değiştir. öle teferruatlı bi işi olduğunu sanmıyorum. başka çaesi varmı? hayır yok. normal bilyeyi düşün o tamir olurmu yok olmaz. büyük ihtimalle bilyenin misketlerinden biri veya birkaçı zedelenmiş ezilmiştir. o uğultuyu da onların bilye duvarına çarması sonucu oluşan sestir o gelir kulağına. değiştirmezsen ne olur. araba hızı yükseldikçe o uğultuda artar. gidip ucuz bişey taktırma. servise de sor istersen. arkada da disk varsa senin o yüzden okaadr pahalıdır. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Metin bey aracım şu an 78000de. Zaten ustada bbu duruma şaşırdı.

Şükrü Bey teşekkür ederim.Bende değiştirmekten yanayım ama başka bir problem olabilir mi acaba diye kendi ustama da danışmaktan yanayım.birde tatil öncesi 350 tl biraz koydu açıkcası...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Lokman bey sağolun inşallah 10 15 gün içinde değiştiricem.

Hakan bey ikiz babası olarak beni anlıyorsunuzdur umarım sizede bilgileriniz için teşekkür ederim.

izlere araç muayenesinde karşılaştığım çok ilginç bir sorunu anlatmak istiyorum.aracın motor numarası okunmuyor diye yazdılar.Benim bildiğim kadarı ile ön cam sol tarafta ve sağ kapı içinde var ama onlar kaputun altında ve puntalanmış olması gerektiğini söylüyorlar birde içerden ayarlı farları(ben ayarı yukarda unutmuştum) far ayarsız diye yazdılar.Neyse sonuç olarak iki yıl daha görüşmiycez o güzel TÜVTÜRK ile...

Yorum bağlantısı
Malik Dağlı

Ben geçen sene tofaşın arka bilyaları değiştirdim, opar marka, 160 tl idi. Ford başka ama ...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Peki hakan bey neden okunamıyor veya görünen bir yerde neden değil yada bunun sorumlusu araç sahibimi???Sonuç olarak ne yapmalıyım?Birde arka camlara çocuklar için film çektirmek istiyorum ne tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Lokman bey sağolun inşallah 10 15 gün içinde değiştiricem.

Hakan bey ikiz babası olarak beni anlıyorsunuzdur umarım sizede bilgileriniz için teşekkür ederim.

izlere araç muayenesinde karşılaştığım çok ilginç bir sorunu anlatmak istiyorum.aracın motor numarası okunmuyor diye yazdılar.Benim bildiğim kadarı ile ön cam sol tarafta ve sağ kapı içinde var ama onlar kaputun altında ve puntalanmış olması gerektiğini söylüyorlar birde içerden ayarlı farları(ben ayarı yukarda unutmuştum) far ayarsız diye yazdılar.Neyse sonuç olarak iki yıl daha görüşmiycez o güzel TÜVTÜRK ile...

güzel kardeşim 10 15 güne kadar o bilyeler taşıyıcılarını bozarsa dimyata kadar bile gidemezsin pirinçsiz de kalırsın bulgurda gider. aklında olsun.

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan

aman aman hemen değistirin benim şahinde bilye dağıldı dağıldığı an karsıdan gelen kamyonun altına giriyordum

dağıldı andan itibaren kaynamaya baslıyo metaller kilitleniyo tekerlek

bence olduğunuz yerde yaptırın bir metre gitmeyin

Yorum bağlantısı
Mete Gürer

Bizim şirketin fusion aracında da rulman sorunu vardı arka tekerde. Sadece rulmanı piyasadan aldık (SKF) ve porya içine montajını yaptık.Sorun çözüldü. Sizde sadece rulmanı değiştirmeyi deneyin bence. Porya sökülür, içindeki rulman değişebilir bence..Bu konu hk. piyasadaki rulman satan firmalara sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Benim aracımda da yaklaşık bir senedir bu sorun var. Sağ ön ve sağ arkada üstelik. Bahsettiğiniz fiyat bence normal. Rulmanda SKF ya da FAG markalarını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

FI kasalarda bilya tek başına değişebiliyordu. C-max-FII kasalarda bilyayı tek değiştirme şansı yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

50 lira artı işcilik ::D

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin
(düzenlendi)

https://www.kirazcioglu.com/urun_detaylari....p;kategorino=76

arkadaşlar bu sitede bahsi geçen parça var sanırım ve bu parça o ise fiat ucuz olduğu için çin malı falan mı?Bir bilenden yardım!!!Birde arkadaşlar burda güvendiğim usta yok küçük bir şey için bile söküyorlar ondan sonra -Allah allah bunu buraya niye koymuşlarki- gibisinden muhabbet oluyor.İnanın benim o kadar bilgim olmamasına rağmen ben ustalara daha çok yardımcı oluyorum.Yani neler çekiyorum bir bilseniz.Trabzonda araba ustaları çok çok daha iyi birde tanıdık.Sanırım beni daha iyi anlıyorsunuzdur.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

somayın hüseyin bey geçen hafta başıma geleni...

frene basınca direksiyon hafif titriyordu,arka kampanada ovallik vardı.tamirciye gittim: arka sağ teker bilyasından ses geliyor,arka sol teker bilyası yatak sarmak üzere, ön teker bilyaları değişecek dedi(sol-sağ önde 4 adet bilya var).ön disklerden talaş alınacak,arka kampanalar torna olacak,ön fren balataları değişecek,arka kampana frenler yeniden çakılacak dedi.

velhasıl kelam izmir den parçaları getirttim.malzeme,kargo,işçilik falan derken bana 560tl ye mal oldu.açıkçası canım baya sıkıldı.ama içim rahat.sizin tek rulman fiatına bakınca bana bedava gibi geldi.ben arka rulman tanesini 50 tl ye aldım.fag marka...

size de geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Hüseyin Zeytin

Sağolun levent bey valla bende ne yapcam bilmiyorun aracı yeni aldım sayılır 5 ay oldu.fren balataları da değişecek sanırım güvendiğim tek usta trabzonda bende artvindeyim.bir hafta daha bekliycem.bu arada çok sık kullanmamaya özen göstercem inşallah...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...