İçeriğe Yönlendir

Sunroof sorunu

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar her zaman değil arada bir Sunroofu kapattığımda yarıya kadar kapanıyor tekrar geriye dönüyor, raylarını kontrol ettim hiç bişi yok. neden olabilir acaba dediğim gibi herzaman yapmıyor. yürürke dururken hiç farketmiyor.

fikir ve öneriler için şimden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

sıkışma önleyici sistemde sorun var gibi geri döndüğü yere iyice bakmak lazım orada engel hissediyo olsa gerek.peki tuşa basılı iken de mi yapıyor yoksa bir kere basınca tamamen kapatırken mi ?

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa bey tuşa bidefa basınca oluyor diğer türlü kademeli olarak kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

benimde vardı buna benzer sorunum .dişli sıkısıyormus, dişlinin bir tarafına yeni diş çekildi.şimdi sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

demekki bir Sunroof ustası yolu göründü bize.

yada 18 temmuzda kayseride olacam yaşar ustaya gösterecez.

ilgilenen ve cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
demekki bir Sunroof ustası yolu göründü bize.

yada 18 temmuzda kayseride olacam yaşar ustaya gösterecez.

ilgilenen ve cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Yaşar usta baksa daha iyi :D hassas bir konu anlamayan sağı solu çizip rezil edebilir.bir de sökülürken dikkatli izleyin ilerde lazım olur.ben artık kendim söküp toplayabiliyorum :D

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Kapalı iken açma düğmesine basılı tutun bir süre bekleyin kendi kendine aşağı yukarı bir hareket yapacak birkaç sn daha bekleyip bırakın... düzelecektir.

Süreleri şu an hatırlayamıyorum ama klavuzunda yazıyordu, daha önce benimde servise gittikten sonra başıma gelmişti. Umarım çözülür.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Çok ta önemli bir aksesuar değil, yağmurda açamazsınız, karda açamazsınız, gündüz sıcakta açamazsınız, diğer şartlarda da açtığınızda içeri toz girer tavan döşemelrinizden başlayarak kirlenir

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Güneşin olmadığı zamanlarda sanruf çok iyi iş görür.Özellikle gece yola giderken klima yerine bir alternatiftir.Araç içine toz falan da girmez pek.Arka koltukta oturanın suratına da vurmaz rüzgarı.

Ama ben diğer türlü cam tavanlı araçların alınıp o kadar fark verilmesini hiç anlamam.Elektrikli perdeymiş ,ne işe yarar ki .Açılmayan cama paramı verilir. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bir üyemiz 1000 liraya 2004 ghia focusuna taktırmıştı.

güzel olmuş muydu? resimleri var mı forumda 1 yerlerde?

not: Hakan 1000 liran var mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
Ağırlık yapmaya gerek yok bence..

Ağırlık söz konusu bile değil.

Sıkıştırılmış plastik diyelim ona...Özellikle kışın senin işine çok yarar.Yerdeki tuz ,kar, su ,buz arabana zarar vermez.

Würt ün bir ürünü ,iyice çalkalayıp kompresörlü hava ile araç altına uyguluyorsun.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Bilen

Programlama sorunu büyük ihtimalle, benim aracımda akü bağlantılarını her söktüklerinde başıma geliyor. Benim sorunu şu şekilde gideriyorum serviste söylemişlerdi, sırası ile ön sol cam - ön sağ cam - arka sol cam - arka sağ cam ı sonuna kadar açıyorum. Sonra aynı sırada butonların cam indirme kısmına sırası ile 5 sn basılı tutuyorum.Sonra aynı sıra kapatıyorum. Kapama kısımlarına 5 sn basılı tutuyorum. Böylece hem camların tek basışta otomatik olarak tamamen açılma veya kapanma kabiliyeti programlanmış oluyor hemde sizin bahsettiğiniz gibi sunroof yarıya kadar gelip sanki arada birşey varmış gibi geriye dönmüyor düzgün kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ağırlık söz konusu bile değil.

Sıkıştırılmış plastik diyelim ona...Özellikle kışın senin işine çok yarar.Yerdeki tuz ,kar, su ,buz arabana zarar vermez.

Würt ün bir ürünü ,iyice çalkalayıp kompresörlü hava ile araç altına uyguluyorsun.

Kimler yapıyor bunu...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Bu ürün 40 tl.

eğer serviste yaptırmak istersen 150 tl Ama kendin alıp yaparsan gene 40 tl.Bi kompresörlü yer bulucan .Uygulamasıda duvara sprey sıkmaktan daha kolay.Ayrıca üstüne yapışsa bile korkma hemen çıkıyor.İzde bırakması söz konusu değil.(ama kurumasını beklemen gerek).Resmi vardı ürünün ,bilgisayarımda arıyorum.

ahanda nette buldum.

http://www.wurth.com.tr/?q=putur&sayfa...amp;sonuc=liste

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Programlama sorunu büyük ihtimalle, benim aracımda akü bağlantılarını her söktüklerinde başıma geliyor. Benim sorunu şu şekilde gideriyorum serviste söylemişlerdi, sırası ile ön sol cam - ön sağ cam - arka sol cam - arka sağ cam ı sonuna kadar açıyorum. Sonra aynı sırada butonların cam indirme kısmına sırası ile 5 sn basılı tutuyorum.Sonra aynı sıra kapatıyorum. Kapama kısımlarına 5 sn basılı tutuyorum. Böylece hem camların tek basışta otomatik olarak tamamen açılma veya kapanma kabiliyeti programlanmış oluyor hemde sizin bahsettiğiniz gibi sunroof yarıya kadar gelip sanki arada birşey varmış gibi geriye dönmüyor düzgün kapanıyor.

Engin bey bunu hemen deniyeceğim bilgi için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

inşallah burak :f1:

Engin bey dediklerinizi harfiyen uyguladım benim araçta işe yaramadı.

dikkatimim çeken bişi oldu tavan 2 kademeli biliyorsunuz 1.kademede iken olmuyor tam açıkken oluyor, yarım aççıkken kappattığım zaman o takıldığı yeri rahatça geçip kapanıyor anlamadım .

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Lokman bey camlarda sıra ile proğramlama filan yok sırası farketmez siz sadece camlar için yaptığınızın tersini yapın sunroofta ben de çok denemiştim bozuldu diyede canım sıkılmıştı.

Sunroof un arkası açılacak şekilde açma yönünde basılı tutup bekleyin bir inip çıkma yapacak ondan sonra işlem tamamdır.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Cemil bey şimdi denedim sizin dediğiniz gibi yaptım fakat olmadı tavan inip kalkmadı bende tuşabasılı bir kaç defa kontağı açıp kapadım dut diye bir ses geldi elimi tuştan çektim kontağı kapadım tekrar açtım ne oldu biliyormusunuz :) sadece açma kapama düğmesinin açma kısmı iş görmeye başladı aynı yere basıyorsunuz açılıyor aynı yere basıyor kapatıyorsunuz bu sefer kapama düğmesine basıp kontağı bir kaç defa açıp kapadım normale döndü :) şimdi sorun kalmadı rahatlıkla açılıp kapanıyor.bu sorunla karşılaşan arkadaşlara değişik bir çözüm yolu. bilgileriyle yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Geçmiş olsun, ters olduğunu hatırlıyorum ama çok zaman oldu klavuza da bakamadım maalesef, orada çok açık tarif ediyordu... Sorunu çözmüş olmanıza sevindim kitapçığının pdf ini de açabilirsem buraya eklerim :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

çok iyi olur Cemil bey, aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar içinde çözüm olmuş olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aynen. ama tavana giren olacak. öyle dışarı doğru açıyla çıkanlar iyi deel... :D

Orjinal dedik.. Tavan döşemesi ile birlikte...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...