İçeriğe Yönlendir

Dizel hakkında bir soru...

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Merhaba arkadaşlar...

Daha önce burda yazılanlardan yola cıkarak ögrendiğim suydu...Yol bilgisayarında anlık tüketim acıldığında benzinli modellerde....

1- Vitesi boşa atarsanız anlık tüketimde yakıt harcandığı görülür...

2- Arac viteste iken ayagınızı gazdan cektiğinizde tüketim -0- olarak görülür.

Eger bu doğru ise....

Benim dizel Fiorinomda bu olay tam tersi bu dizel olduğu için normal midir ? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

''Arac viteste iken ayagınızı gazdan cektiğinizde tüketim -0- olarak görülür'' ama bildiğim kadarıyla rölantide yaktığı kadar yakmaya devam eder..

Yorum bağlantısı
Ahmet Yalçın
Merhaba arkadaşlar...

Daha önce burda yazılanlardan yola cıkarak ögrendiğim suydu...Yol bilgisayarında anlık tüketim acıldığında benzinli modellerde....

Eger bu doğru ise....

Benim dizel Fiorinomda bu olay tam tersi bu dizel olduğu için normalmidir...Teşekkürler...

anladığım kadarı ile bu markalara göre değişiyor...

1. vites boşte iken elbet rölanti kadar yakar.

2. araç viteste iken gaza basmazsanız 0 değer gösterir..

fiorinada bu tam tersi olamaz ancak farklı ölçüm sistemi ve motor çalışma sistemi vardır...neticede biz bunu dizel focusta gördük...

focusta yokuş aşağı salsan bile viteste...hedef km artmıyor tam tersi düşüyordu...misal...sadece 30sn de bir 1 km değilde 40 sn de bir 1 km düşüyordu...

oysa passat da hedef km 700km ise. bu sürekli artıyordu....

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
Merhaba arkadaşlar...

Eger bu doğru ise....

Benim dizel Fiorinomda bu olay tam tersi bu dizel olduğu için normal midir ? Teşekkürler...

Hakan Abi rahat ol tüm Fiat dizel araçlarda araç viteste rampa aşağı giderken hiç bir zaman 0.0 lt göstermez en az 2.0 lt dekalır cut off a girmiyor sanırım...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Tofaş'ta bir ustada bana bi ara dünyada hic bir araba inişlerde viteste insende %0 yakmaz demişti:) 0 yaksa araba stop eder demişti. DÜnyadan haberi yok :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fiat modellerindeki yol bilgisayarı farklı mantıkla çalışıyor, ben 2002 jtd Dobloda, 100 km. de 16 litre gibi yakıyor sanıyordum...Çünkü bilgisayar öyle gösteriyor sanıyordum..İnanmazsınız İtalya'dan yarım yamalak dilimizi konuşan bir adam memnıniyetimizi sormak için aradı ve servisin cevap veremediği soruma şöyle cevap verdi...O rakam bir litre mazotla gideceğiniz km. bilgisidir... :)

Ayrıca gazdan ayağınızı çekince menzil bilgisayarda eğer yeni sıfırlanmamışsa uzamaz, mantığıda bunu gösterir.Çünkü o bilgi bir çok bilginin ortalamasıdır..Gaza basmıyor diye bu araba kilometrelerce böyle gidicek anlamı çıkmaz yani..En çok sabit kalır rakam.. :p

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Tofaş'ta bir ustada bana bi ara dünyada hic bir araba inişlerde viteste insende %0 yakmaz demişti:) 0 yaksa araba stop eder demişti. DÜnyadan haberi yok :)

O ustaya(!) cut-off ve akabinde shut-up demek lazım.. :p

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bugün bi daha denedim durur vaziyette boşta iken gaza bastım anlık tüketim yine -0- gösteriyor. :)) Yaksa bile anlık tüketim göstermiyor.

Yokuş asagı viteste ayagı gazdan cekince 2.0 tüketim gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiat motorunda cut-off olmayabilir (emin değilim), sıfır gösterme anında da sadece ölçüm yapmıyordur ama tüketime devam ediyordur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...