İçeriğe Yönlendir

Fiat Bravo 1.6 16v Multijet

Fırat Bozkurt

Recommended Posts

Fırat Bozkurt
(düzenlendi)

Selamlar herkese;

Bir süredir babam arabasını değiştirmeyi düşünüyordu, uzun aramalar sonucu Bravo yu görmüş ve çok beğenmiş,

Fiata karşı ön yargısı olanların bir fiat bayisine gidip bu arabayı kullanmasını tavsiye ederim zira açık söylemek gerekirse motoru ne hdi ne de tdci tanımıyor.

Aracın içindeyken benzinli mi dizel olduğunu anlamak bir hayli zor, öyle ki arkadaşım dün arabadayken 'olm bu devirde benzinli arabaya o kadar para verilir mi' dedi.

Araç 1.6 16v mujtijet 105 hp ve 290 nm tork var torku her devirde hissettiriyor ve gaz tepkileri çok seri. Birde 1.6 mujtijet 120 hp lik versiyonu varmış onu düşünemiyorum.

Spor paketle birlikte 17" jantlar, adaptif farlar,araç rengi sportif koltuklar geliyor, 17 jantı duyunca süspansiyon konforunun olmayacağını düşündüm ancak yanılmışım çok süper bir darbe emişi var ve çok sessiz çalışıyor belkide benim c4 ün arka amortisörleri kalas olduğu için bana öyle gelmiştir :). Ancak ülkemiz şartlarında 45 yanak lastiklerin fazla gitmeyeceğini düşünüyorum.

Araç benim c4'e ve focus hb'lere göre küçük zira arka koltukta diz mesafesi bir hayli kısa.

Direksiyonunda city fonksiyonu var ancak hiç city tuşuna basmasam bile tüy gibi direksiyonu var bu özellik pek hoşuma gitmedi çünkü yolda direksiyona yansıttığınız en ufak hareket bile direk yola yansıyor.

Arka görüşü kelebek camların olmamasından mı yoksa arkasının çok yüksek olduğundan dolayı mıdır anlamadım bir hayli kısıtlı geri manevraları insanı biraz zorluyor.

Ses sistemi başarılı, yol tutuş fazla zorlamadım ama 225 45 r17 lastikler sayesinde çok iyi gibi geldi.

Ve unutmadan en önemlisi Fiat mühendislerini tebrik etmek istiyorum; BU ARABA KONTA

tarihinde F?rat Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Güle güle kullanın bu araçların tasarımı gerçekten güzel. :)

Plaka gerçekten talihsiz olmuş :p

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Araç çok güzel. Fiyatı nasıl? Plaka da özenle seçilse bu kadar olur :D Ahmet Serkan Salimoğlu gibi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

araç genel olarak hoş. güle güle binin ama benim test ettiğimde son hızı çok düşük geldi belirli bir hızdan sonra ne tork ne beygir fayda etmiyordu. tabi biz 4 kişiydik araç içinde ama aynı yolda bizim otomatik focus dah hızlı gidiyordu. biz jantın ve lastiğin ebadına bağlamıştık.

Yorum bağlantısı
Erkan Üşenmez

Aslında bence iyi bir seçim olmuş,ne zamandır düşünüyordum bu araçlarda 1.6 olsa kasa için çok avantaj olur diyordum.Fiat ın bir tek 2. eli sorun oluyor ancak son zamanlardaki alternatiflerini düşünürsek aksesuar ile fiat ın 2.eli de değer kazanacak diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Klima kontrol paneli gerçekten çok şık.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Yeldan

Hayırlı olsun kazasız belasız günler.

Plaka olmamış çok yere çekilebiliyor :)

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

hayırlı olsun kazasız belasız

ben olsam plakayı değiştirirdim :) yada satardım aracı

vakti zamanında bir tanıdık araç almıştı 06 MAL XX idi

sırf bu yüzden aracı satmıştı

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Bence çok şık ve sportmen bir araç.

Plaka konusuna takılmayın fazla, okuyan üstüne alınsın :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

güzel araba hayırlı, uğurlu olsun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ülkemiz vergi sistemine göre alınacak güzel araçların başında gelen bir model. 45 yanaklı lastikle çukur öncesi hızı azaltın, liste fiyatı yüksek bir ebad.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Plakadaki espiriyi anlamadm ama hayırlı uğurlu olsun.kazasız,belasız vede cezasız inşallah.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Güle güle kullanın...Plkanın basına bi You bide sonuna hole ekledın mı tamam :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...