İçeriğe Yönlendir

2004 Astra 1.6 Twinport Elegance

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Aracı zaten bilenler biliyor. Mertoldan aldım, neredeyse 4 sene oluyor. Zaten bilindiği için o zaman bu zaman resim koymamıştım, şimdi yeni lastikler alınca, bir de tertemiz yıkatınca koyayım dedim. :) Kısaca bilgi vereyim:

Araç Elegance donanımına ek olarak, fabrika çıkışlı IDSplus paket ve Xenon paket opsiyonları var.

IDS plus paketinde ESPplus (sanırım önden kaymaları da düzeltiyor), alçaltılmış spor şasi (standart Astraya göre biraz daha alçak), sürekli süspansiyon kontrolü (süspansiyon sertliğini yol ve yük durumuna göre sürekli takip edip kendisi ayarlıyor), özel jantlar (resimde görülüyor), sport sürüş modu (tek tuşla aracın süspansiyonları serleşiyor ve gaz tepkileri artıyor) ve parametre kontrollü direksiyon (direksiyon hareketleri sürekli kontrol ediliyor) gibi özellikler var.

Xenon pakette Bi-xenon farlar (uzunlar da Xenon), arka park sensörü ve hız sabitleme sistemi geliyor.

Elehance donanım seviyesinde far-yağmur sensörleri, yüksek çözünürlüklü bilgi ekranı, otomatik klima, kararan ayna, cd-mp3 çalar, ön-yan-perde hava yastıkları, abs gibi özellikler var.

s5000729.jpg

s5000727.jpg

s5000720.jpg

s5000728.jpg

s5000725.jpg

s5000722.jpg

s5000743.jpg

s5000734.jpg

s5000735.jpg

s5000731.jpg

s5000733.jpg

s5000740.jpg

s5000746.jpg

Bu da bizim oğlanın arabası :(

s5000488.jpg

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

ya Saygın, Mertol'dan aldım demiş. ben bir an metro'dan anladım, tam gülecektim ama gülmedim. disleksi mi var bende yoksam?

ha hayırlı olsun Sayın Saygın Can Oğuz Bey... :) kazasız, belasız, cezasız...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

4 yıldır güle güle kullandık, inşallah daha kullanmak nasip olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Astrayı sevdiğim kadar vectrayı sevmem...

Güzel araç, güle güle kullan inşallah...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Güle güle kullan, Allah kaza bela göstermesin.

Maşallah oğlan çok tatlı :)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Gerçekten güzel araç kazasız keyifle kullanın, benimde aklımda bu aralar malum şu an kentkart ile seyahat etmekteyim..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Herkese iyi dilekler için teşekkür ederim. :(

Arabayı iyi hatırlarım. 4 sene oldu mu ya? Zaman ne çabuk geçiyor? c-max için satmıştı bunu. Sonra c-max gitti mondi geldi. Mondi gitti ne geldiği belli değil.

Bizim x kadar donanımlı nerdeyse. Hoş çok güzel artıları var.

Zaman ne kadar çabuk geçiyor insan anlamıyor bile. Ama gerçekten 4 yıl oldu bile. Mertol bize tur bindirdi o da ayrı konu :crazy:

Güle güle kullan, Allah kaza bela göstermesin.

Maşallah oğlan çok tatlı :blink:

Teşekkür ederim. :p

Astra iyidir. :)

İyidir iyidir :p

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bir tur geriden de ben geliyorum. f1 vardı o zaman. Sonra manda. Sonra x.

Sen de iyisin valla. :blink:

Aslında bir araba kaşıntısı çoğu zaman hepimizde oluyor. Maddi imkanlara bağlı olarak. Özellikle bu ÖTV furyasında bebek ile daha rahat edeceğimiz bir araç düşünmedim değil. Ama baktım alacağım aracın bundan boyut harici hiçbir artısı olmayacak, tersine birçok eksik var. Bir üst sınıfa çıksam zaten bunun kasko vergi sigorta vs masrafları bile yetiyor, bir de bunları arttırmak isteniyorum. E LPg de taktırdık problemsiz km'de 12-13 kuruşa geziyoruz. O yüzden kıyamadım gene arabama. Güzel güzel biniyorum.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bence tek eksiği daha doğrusu tek fazlası var. O da en soldaki pedal.

Eşim de öle diyor :blink:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Güzel araç güzel renk..Ben bu kasayı da beğeniyorum..

Aslında 5 senelik kasa ama hala "bu araba ne böyle yaa" deyip gelip inceleyenler var. Özellikle benim farlarla jantlar ilgi çekiyor.

Yorum bağlantısı

Bu kasa geçekten çok güzel güzel günlerde kullanın.

Ama bebeğiniz arabayı gölgede bırakmış :) allah analı babalı büyütsün :blink:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bu kasa geçekten çok güzel güzel günlerde kullanın.

Ama bebeğiniz arabayı gölgede bırakmış :) allah analı babalı büyütsün :blink:

Teşekkür ederim, cümlemizin...

O yüzden zaten onu da koydum. O varken gerisi hikaye :(

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Hem bebeğe hem arabaya. :):nazar:

İkisi ile de hep mutlu anlar yaşamanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Hem bebeğe hem arabaya. :):nazar:

İkisi ile de hep mutlu anlar yaşamanız dileğiyle.

Teşekkür ederim. Hocam yeni farkettim, sizin avatar da Efes reklamı gibi olmuş :) İnsanın görünce canı çekiyor :)

Güle güle kullanın kazasız belasız :nazar:
Güle güle kullanın...

Teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

focustan sonra golften önce bu aracı almak isterim. astralar çok güzel araçlar ama kasa çok yakın zamanda değişecek diye düşünemedim. çok güzel maşallah. sanıyorum rengi bile aynı olanı vardı arkadaşımda. 2004 o da. ids plus'ın ne kadar işe yaradığına şaşırmıştım onda. gerçekten farkediyordu. bir ya da iki ay önce satıp saab aldı. 25.800'e sattı bu arada. 65bin civarındaydı araç.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
focustan sonra golften önce bu aracı almak isterim. astralar çok güzel araçlar ama kasa çok yakın zamanda değişecek diye düşünemedim. çok güzel maşallah. sanıyorum rengi bile aynı olanı vardı arkadaşımda. 2004 o da. ids plus'ın ne kadar işe yaradığına şaşırmıştım onda. gerçekten farkediyordu. bir ya da iki ay önce satıp saab aldı. 25.800'e sattı bu arada. 65bin civarındaydı araç.

Teşekkür ederim. Arkadaşınız da bu piyasa şartlarında iyi fiyata satmış. Araçlar gerçekten benzer sanırım. Benimki de 71.000 km'de :D

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Twinport ne oluyor?

Güç farkı var mı normal 1.6'ya göre? Kaç hp? Torque?

Twinport Opel'in Ecotech'ten sonra geliştirdiği motor. Emme sübaplarını (egzoz gazlarının sirkülasyonu yardımı ile) değişken olarak kontrol ederek yakıt tasarrufuna önemli olçüde katkıda bulunan ve euro 4 emisyon normlarına uygunluk sağlayan bir motor sistemidir.

Bu sistemde; düşük ve orta devirlerde silindir başına iki adet olan emme sübaplarından birisi kapatılırak motorun daha canlı kalması sağlanırken, yüksek devirlerde emme sübaplarının ikisi de açılır ve yanma odasına daha yoğun hava/yakıt karışımı girer. Bu sayede yüksek devirlerde hem güç kazanılır, hem de harcanan yakıt miktarı azalır.

Yeni Astra'nın kaputu altında selefinde de görev yapan değişkensupap zamanlaması teknolojisine sahip 'Twinport' motor görevyapıyor. 1.6 litrelik motor 6000 d/d'de 105 HP güç, 3900 d/d'de150 Nm tork üretiyor. Daha önceki Ecotech motor 100 hp idi.

Alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Saygın bey, ileride düşündüğüm araçlardan birisi de Astra. TwinPort motorda LPG ile ilgili herhangi bir sıkıntı ve ya uygulamada güçlük var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...