İçeriğe Yönlendir

Motor değişimi

Cumhur Unay

Recommended Posts

Cumhur Unay
(düzenlendi)

Selamlar...

Umarım motordan anlayan arkadaşlar bana da yardımcı olabilirsiniz... uzun yıllar önce kullandığımız bir consul vardı,üzerindeki 2.3lük motor yatak sardığından dolayı büyük bi tamirat gerektiriyordu fakat babam bunun yerine çıkma V6 2.3lük motor taktırmıştı '90 lı yıllarda... şimdi ise kullandığımız 2.3lük granda nın motorunu değiştirmek istesek bu mümkünmüdür? sanırım artık motor numaralarını değiştirerek bu işlemi yapmıyorlarmış ( babam öyle söylüyor,çünkü consul'un motoru o şekilde değişmişti ) o yüzden mümkün olmaz diyor. Ruhsata yeni motor numarasını işleterek takacağımız motoru kullanabilir miyiz? şuan üstündeki 2.3 motor yerine 2.8i yada scorpio'nun 2.9luk motorunu taktırma düşüncesindeyim... Yardımcı olursanız sevinirim...

tarihinde Cumhur Unay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

merhabalar,trafik resmi sayfasında motor ve şase değişim için gerekenler yaziyor.ben ekledim genede..

MOTOR VEYA ŞASE DE

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Peki aracın muayenesi ağustos sonunda bitiyor,muayeneden önce değiştirmiş olsak ve yeni muayene ye o haliyle girse nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
merhabalar,trafik resmi sayfasında motor ve şase değişim için gerekenler yaziyor.ben ekledim genede..

MOTOR VEYA ŞASE DE

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

yardımcı olabildiysem ne mutlu..Zaten araçta yapılan degisiklikler 1 ay icinde ruhsata islenmesi gerekmekte.Ona gore ayarlarsanız sorun cıkacağını düsünmüyorum.Benimde başımda motor degisim derdi var ama malesef evrak temin edemiyoruz.2002 de benim aracin motoru degistirilmis ama ruhsata islenmemiş.Şimdi işletmek icin ugraşiyorum..

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
yardımcı olabildiysem ne mutlu..Zaten araçta yapılan degisiklikler 1 ay icinde ruhsata islenmesi gerekmekte.Ona gore ayarlarsanız sorun cıkacağını düsünmüyorum.Benimde başımda motor degisim derdi var ama malesef evrak temin edemiyoruz.2002 de benim aracin motoru degistirilmis ama ruhsata islenmemiş.Şimdi işletmek icin ugraşiyorum..

anlıyorum... allah kolaylık versin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eskiden hacmi yükseltip takmak bir şekilde mümkündü (yasal olarak). Artık hacim değeri değişik motora onay verilmiyor. Tüvtürk işlemleri de motor değişimindne de zor.

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Desenize benim granada yı yasal yoldan daha güçlü hale getiremicem... e artık el altından yaparız birşeyler :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...