İçeriğe Yönlendir

Modifiyeli Focus 16 YY 920

Yalçın Yaşbey

Recommended Posts

Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Güle güle kullanın. Bi kaç ufak detay kalmış ama geneliyle emek işi kendini belli ediyor.

Bu iş zevk işi.

Bana karışmak düşmez.

Bu konuyla ilgili ciddi olarak -yanlış anlamazsanız- merak ettiğim iki nokta var.

Sorularım sadece konuyu açan Yalçın arkadaşıma değil bu tip modifikasyonlarla uğraşan arkadaşlara.

1. Harcanan 17.000 TL çok astronomik. Bir araba parası resmen.

Satarken aracın 17.000 TL fazlasına satılamayacağı, epey bir zararın olacağı aşikar.

Böyle bir şeye nasıl bir düşünce aşamasından geçip de karar veriliyor?

2. Çok anlamam ama eğer bagajı külliyen iptal eden şeyler hoparlörse ben o hoparlörleri parti miting otobüslerinde görüyorum.

Böyle bir ses sistemi kurduğunuz zaman bu sistemin ürettiği çok yüksek sesli müziği nerede dinliyorsunuz?

Herhalde apaçi gibi caddede filan dinlemiyorsunuzdur... Çünkü bu sistemi biraz açtığınız zaman insanları rahatsız etmemek mümkün değil.

Şimdi aynı haltı yiyenlerden biri de ben olduğum için cevap vereyim. :lol2:

1-Kafayı kırdıktan sonra oluyor. Biraz tutku,biraz kaşınma işi. Çevredeki çar çakalı görüp; "o iş öyle yapılmaz böyle yapılır" dan bile geçer yani. :p Ama sonuçta gönül işi. :i-ih: Bu işi yapan herkes,yaptığı masrafı 2.elde kuruşu kuruşuna geri almayacağını bilir. Kaldı ki satmak için araba kullanan,yarın satınca para mı etcek diyen kimse bi çivi bile çakmaz arabasına zaten.

2-O da zevk işi. Ben arabamda hayatta o kadar yük taşımam ama,yapana da sonsuz saygım var.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Yaşbey
forumun böyle araçlara ihtiyacı var. Çok güzel olmuş eline emeğine sağlık iyi günlerde kullan yapım aşamalarını ve hikayesinide duymak isteriz.

Teşekkür ederim ALLAH herkese nasip etsin böyle araç..

jantlar dışında süper...

onu da değiştireceğim demişsiniz zaten...

Evet değişicem düşündüğüm bi kaç jant çeşidi var olursa onlardan koycaz bakalım nasıl olcak :) Biraz maddiyatı düzeltelimde :)

Bu iş zevk işi.

Bana karışmak düşmez.

Bu konuyla ilgili ciddi olarak -yanlış anlamazsanız- merak ettiğim iki nokta var.

Sorularım sadece konuyu açan Yalçın arkadaşıma değil bu tip modifikasyonlarla uğraşan arkadaşlara.

Satarken aracın 17.000 TL fazlasına satılamayacağı, epey bir zararın olacağı aşikar.

2. Çok anlamam ama eğer bagajı külliyen iptal eden şeyler hoparlörse ben o hoparlörleri parti miting otobüslerinde görüyorum.

Böyle bir ses sistemi kurduğunuz zaman bu sistemin ürettiği çok yüksek sesli müziği nerede dinliyorsunuz?

Herhalde apaçi gibi caddede filan dinlemiyorsunuzdur... Çünkü bu sistemi biraz açtığınız zaman insanları rahatsız etmemek mümkün değil.

Sorularını Hemen Cevaplayım :)

1- Bu araca nakit 35.0000 Verdiler ben satmadım. 39.000 istedim :) He acele satıcam dersen kesinlikle istediğin rakamı bulamazsın masrafında çöpe gider ama tok satıcı olursan istediğin fiyata satarsın :)

2- Ben bu sistemi genelde caddelerde dinliyorum insanları rahatsız etmek değil dikkat çekmek için kullanıyorum genelde

güzel araç, güle güle kullan.

Amin inşallah saol tşk ederim güzel yorumun için..

Güle güle kullanın. Bi kaç ufak detay kalmış ama geneliyle emek işi kendini belli ediyor.

Şimdi aynı haltı yiyenlerden biri de ben olduğum için cevap vereyim. :)

1-Kafayı kırdıktan sonra oluyor. Biraz tutku,biraz kaşınma işi. Çevredeki çar çakalı görüp; "o iş öyle yapılmaz böyle yapılır" dan bile geçer yani. :p Ama sonuçta gönül işi. :) Bu işi yapan herkes,yaptığı masrafı 2.elde kuruşu kuruşuna geri almayacağını bilir. Kaldı ki satmak için araba kullanan,yarın satınca para mı etcek diyen kimse bi çivi bile çakmaz arabasına zaten.

2-O da zevk işi. Ben arabamda hayatta o kadar yük taşımam ama,yapana da sonsuz saygım var.

Teşekkür ederim ufak detay kalmış derken eksik olan ne var sizce :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Yaşbey
güzel araç çok emek verilmiş

teşekkürler sağolasın yorum için..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halit Er

Bu araca Lambo kapı stili çok yakışıyo kim nederse desin çok şık bir araba jantlarını istersen bidaha düşün bu modele daha çok 5 yada 6 kalın kollu jantlar müthiş yakışıyor

Yorum bağlantısı

Her ne kadar benim modifiye anlayışıma hitap etmesede sonuç olarak ortaya güzel bir çalışma çıktığı belli. Eksiklik gördüğüm jant tipi bence biraz basit kalmış arkadaşlarında dediği gibi çok kollu bir jant aracı daha çok göstereceği kanısındayım. Para zevk işi kimileri 35 bin verir focus 2 alır kimileri focus 1 kendi zevkine göre focus 2 parasına mal eder. Böyle bir işe cesaret edermiydim açıkçası o kadar çılgın değilim. Anlayışımda biraz daha soft modifiye yatıyor. Ortadaki emeğe saygım var. Ayrıca belirtmeden edemicem keşke 35bine verseydiniz yerinizde olsam çok da düşünmezdim.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
(düzenlendi)

Merak ettim bu araç TÜV muayenesinden geçiyormu ?

tarihinde ?smet Oru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Ahmet D

Kardeşim araban güzel olmus Bende Bir modifiyeci olarak Tebrik ederim.Güle güle bin...

Bu arada Kardeşim Jantların cok güzelmiş Nerden Aldın :D:)

Yorum bağlantısı
Muhammed Arpacı

elinize emeğinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş.

güle güle kullanın.kapılar çok hoşuma gitdi.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Bu iş zevk işi.

Bana karışmak düşmez.

Bende bir modifiye tutkunu olarak bu soruya cevap verebilirim.

Harcanan paralar evet astronomik ancak sizin zevk almanızın ve keyfinizin fiyatı ne kadar? Bu işlemleri yaparken bir yatırım gibi düşünecek olursanız zaten ölü yatırım olur. Modifiye tamamen kişinin zevkini tatmin etmek için yaptığı işlemlerdir. Ben aracımı bilenler bilir arkadaşınkinden daha fazla modifiye ettim. Bugün harcadığım paraya arabayı ancak satabilirim. Yani araç bedavaya gidecektir. Ancak ondan aldığım keyfin bedelini düşününce çokta önemli gelmiyor açıkcası.

Parti mitingleri için kullanılan hoparlörler coaxial tip hoparlörlerdir, yani tüm frekans aralığını okuyabilirler. Sizin bagajda gördükleriniz ise 50hz - 200hz arası okuyan sub-woofer tipi hoparlörlerdir. Bunların amacı titreşim ve bass üretmek olduğundan arkadaşında dediği gibi dikkat çekmek için üretilmiş ürünler. Sizin için rahatsızlık olabilir, bazıları için ise zevk veren bir histir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ömer Aydogan

Bu tarz modifiye benide aşar, ancak emeğe saygı duymak gerekir, zevler renkler değişebilir, bence dikkat çekici olmuş, istediğiniz gerçekleşmiş sanırım yeterince dikkat çekiyorsunuzdur. Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanın inşallah.

Bende bir modifiye tutkunu olarak bu soruya cevap verebilirim.

Harcanan paralar evet astronomik ancak sizin zevk almanızın ve keyfinizin fiyatı ne kadar? Bu işlemleri yaparken bir yatırım gibi düşünecek olursanız zaten ölü yatırım olur. Modifiye tamamen kişinin zevkini tatmin etmek için yaptığı işlemlerdir. Ben aracımı bilenler bilir arkadaşınkinden daha fazla modifiye ettim. Bugün harcadığım paraya arabayı ancak satabilirim. Yani araç bedavaya gidecektir. Ancak ondan aldığım keyfin bedelini düşününce çokta önemli gelmiyor açıkcası.

Parti mitingleri için kullanılan hoparlörler coaxial tip hoparlörlerdir, yani tüm frekans aralığını okuyabilirler. Sizin bagajda gördükleriniz ise 50hz - 200hz arası okuyan sub-woofer tipi hoparlörlerdir. Bunların amacı titreşim ve bass üretmek olduğundan arkadaşında dediği gibi dikkat çekmek için üretilmiş ürünler. Sizin için rahatsızlık olabilir, bazıları için ise zevk veren bir histir.

sizin aracıda forumda görmek isteriz, var ise de bulamadım, linkini güncellermisiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:) Agresif ilaveler yapılmış bir focus, ülkemizde bu tarz araçlar az. Siz, bir zamanlar aracınıza turbo taktırmak için araştırma yapıyor muydunuz?

Sina nın Fiestası: http://www.otoclubturkiye.com/forum/Midillim-t171464.html Ancak fotoğraflarda olmayan, iç ses sistemi ve döşeme yapısı farkı vardır. Ses sistemi Yüksek kalite için tasarlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
:nazar::nazar: Güzel emek harcanmış ama ön tampona gösterilen özen arka tamponada gösterilse 10 numara olurmuş.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yücel Çekmez

mükemmel olmuş, emek ve kalite kokuyor...ama ben hep martı kanadı görmeyi arzuluyorum yollarda..sanırım o biraz zahmetli oluyor yapım aşamasında..bende bursalıyım aracınızı görmek isterim...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yalçın Yaşbey

Modifiyeli Focus -1-

1001185.jpg

Modifiyeli Focus -2-

1001186.jpg

Modifiyeli Focus -3-

1001187.jpg

Modifiyeli Focus -4-

1001190w.jpg

Modifiyeli Focus -5-

1001191t.jpg

Modifiyeli Focus -6-

1001192y.jpg

Modifiyeli Focus -7-

1001193e.jpg

Modifiyeli Focus -8-

100b0950.jpg

Modifiyeli Focus -9-

100b0970.jpg

Modifiyeli Focus -10-

100b1001.jpg

Modifiyeli Focus -11-

100b1010.jpg

Modifiyeli Focus -12-

100b1021.jpg

Modifiyeli Focus -13-

100b1030.jpg

Modifiyeli Focus -14-

100b1040.jpg

Modifiyeli Focus -15-

100b1052.jpg

Modifiyeli Focus -16-

100b1071.jpg

Modifiyeli Focus -17-

100b1090.jpg

Modifiyeli Focus -18-

100b1102.jpg

Modifiyeli Focus -19-

100b1110.jpg

Modifiyeli Focus -20-

100b1130.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Jbl 1201.1 mi ?

Artı olarak turuncular gitmemiş gibime geldi. Başka bir renk olsa daha uyumlu olurdu :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Yaşbey

Yok Cadence Woofer'lar.. 1200 Watt Bass'ların rengine boyadık içinide belki dışınıda turuncu yapabiliriz :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bence direskiyonu da değiştirseniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

+1

Arabanın sırıtan tek parçası direksiyon.

Bir de şu torpido açma kolunu da söküp turuncuya boyattırın bence bütünlük sağlasın.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yaşbey

Düşünüyorumda Airbag olduğundan değiştirmedim her ihtimal'e karşı..

+1

Arabanın sırıtan tek parçası direksiyon.

Bir de şu torpido açma kolunu da söküp turuncuya boyattırın bence bütünlük sağlasın.

Arabanın içini daha değiştiricez bakalım :) zaman neler göstericek ve beraberinde neler getiricek :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Yok Cadence Woofer'lar.. 1200 Watt Bass'ların rengine boyadık içinide belki dışınıda turuncu yapabiliriz :)

Yok ben anfinin modelini sormuştum. Ve o sublar kaç rms lik ?? İkisini birden tam kaldırıyor mukine :nazar:

Yorum bağlantısı
Yalçın Yaşbey
Yok ben anfinin modelini sormuştum. Ve o sublar kaç rms lik ?? İkisini birden tam kaldırıyor mukine :p

Evet JBL bi tanede görünmeyen var :) oda midler için birisi Woofer'lar diğeri Mid bass'lar için :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...