İçeriğe Yönlendir

MTV Düşük Ödeme

Engin Evni

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Yeğenbey OK verdi ise hemen gönderin. İadeli taahhütlü göndermek elden vermekten daha emin bir yoldur.

+1 Taahhütlü posta....

Yorum bağlantısı
Orçun Gürbüz

Şükrü Kızılot, önceki yıl fazla ödenenler de geri alınabilir demiş :

GEÇMİŞ YIL VERGİLERİ

Otomobil, cip, kaptıkaçtı, arazi taşıtı ve benzeri taşıt sahipleri, 2004, 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında, kasko sigorta değerinin yüzde 5'inden fazla Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemişlerse, "düzeltme dilekçesi" vermek ve araçlarının "kasko sigorta değeri bildirim formunu" da eklemek suretiyle, fazla ödedikleri vergileri de iade olarak geri alabilirler.

Zamanaşımı süresi 5 yıl olduğu için, 2004-2008 yıllarında, fazla ödenen vergileri geri isteme bakımından, süre geçmesi diye bir durum da söz konusu değil.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/hab...arih=2009-01-06

Vergi makbuzlarının istenmesi saçma geldi, saklamak zorundamıyız nereden bulacağız vergi makbuzlarımızı, sistemde bilgi yok mu zaten?

Yorum bağlantısı
Abdullah Kurt
Ocakta Mtv ödeyecek olan özellikle 2000 cc veya üstü araç sahipleri.. MTV Genel Tebliğleri 22 Nolu Tebliğ uyarınca vergilerini bir alt kademeden ödeme ikanı olabileceğini unutmasınlar..

bu mondeonun tek sevmediğim tarafı vergisinin yüksek olması

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yılmaz Tuğluk

sonuç

Mayıs 16 da iadeli tahütlü olarak vergi dairesine gönderdiğim evraklar bu ay başı itabari ile işlemleri tamamlanmı.2008 yılı ve 2009 yılı için ödediğim vergiler yeniden düzeltilerek artan miktar bu sabah hesabıma yatırılmış.

Sonuç olarak vergidaireleri geçmiş yıllara ait düzeltme yapıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Benim de bir sorum var. Araç benim ilk olduğundan işin acemisiyim. Ancak ocakta aracı alırken vergi indirimini yapmıştık ve ocak vergisini indirimli yatırmıştım. Ancak, temmuz için yatırmam gereken miktara bakınca (gelir idaresi başkanlığı sitesinden plaka girerek), indirimsiz hali olan 394 tl görünüyor. Eski borç da yok. Ya sitedeki bilgilerde sorun var ya da her dönem için ayrı ayrı işlem mi yapmamız gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu yıl tekrar aynı işlemi yapmanıza gerek yok...

Ödemeyi vergi dairesine yapın...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yani vergi dairesinden ödeyeceğim miktar farklı olacak. Teşekkür ederim Mehmet Bey.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Vergide nasıl bir indirim olmuştu ki? Ben hiç indirimli vergi yatırmadım..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Vergide nasıl bir indirim olmuştu ki? Ben hiç indirimli vergi yatırmadım..

Kasko değerinin sanırım %5 ini geçen motorlu taşıtlar vergisinin bir alt basamağa indirilmesi Ayhan, bizimle alakası yok... :rolleyes: Senin araba 2.0 değilse tabi.. :flowers:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

Vergisini worldcard ile ödeyene koruma veriyorlarmış !: reklamda şöyle diyor;

Şimdi Worldcard?ınız ile aracınızın Motorlu Taşıtlar Vergisi?ni www.gelirler.gov.tr?den ödeyin, SONAX Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma Uygulaması?da %50 indirim ve 3 taksit fırsatını kaçırmayın!

1 Temmuz ? 31 Temmuz tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi?ni www.gelirler.gov.tr ?den Worldcard'ınız ile ödeyin;

*** Reçine Temizleme

*** Zift Katran ? Temizleme

*** Araç Yüzeyi Temizleme

*** Çizik Giderme

*** Boya Parlatma

*** Boya Koruma

uygulamalarını kapsayan SONAX Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma uygulamasında %50 indirim kazanın. Üstelik SONAX Konsantre Şampuan'ı hediye!

?Kampanyadan faydalanmak için SONAX bayiine başvurarak randevunuzu almanız gerekmektedir.

?Sonax boya koruma %50 indirim ve 3 taksit fırsatından faydalanmak için gelirler.gov.tr sitesinde ödemenizi yaptıktan sonra dekont çıktısının alınarak Sonax bayisine verilmesi gerekmektedir.

?Sonax uygulaması 31 Ağustos 2009 tarihine kadar geçerlidir.

?Sonax uygulamasına, Fortis Worldcardlar dahil olup, Vakıfbank ve Anadolubank Worldcardları dahil değildir.

?Long araçlarda; jeep, SUV, panelvan vb. fiyat %30 artırılarak uygulanır.

normalde bu işlem sonaxda ne kadar bilen var mı? ben geçen sene hijyen maksatlı komple iç temizlik yaptırdım, arkadaşım işletiyordu, 80 TL ye yapmıştı.

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gökay

arkadaşlar çok özür dileyip eski bir konu açıyorum bu vergi indirimi bana uyarmı arkadaslar motorlu tasıt vergisi indiriminden faydalanabilirmiyim asagıda bilgileri yazıyom yıllık vergi 788 tl kasko degeri l 15300 * (5%) = 765 buna göre bir alt dilime isabet eden tutarımı ödeyecez yoksa eski tutardan devammı edicez bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız tesekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet Gökay
Faydalanabilirsiniz.

şimdi kasko deger listesine baktım bizim aracın kasko degeri 15500 olmuş daha önceden 15300 idi note satısında 30 haziran2009 da15300 tl yazıyor

15 500 * (5%) = 775 yıllık vergi 778 galiba ucuz atlattık(demekki kasko bedelleri yıl içinde degişebiliyo)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gökay
Normalde değişmez. Gelir idaresinin sitesinde de ocak ayı için geçerli olan rakam bulunur.

Bu arada aracınız 98 mondeo glx mi yoksa 2001 mondeo ghia mı?

mondeo yu hacizli oldugundan geri verdim onun yerine 2001 406 aldım fakat bilgilediricii kaliteli forum bulamadımgımdan dolayı buradan ayrılamadım

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

bir sene daha dayanayım inşallah vergi benim içinde düşecek.....amin.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha önce de yazmıştım ama Mehmet Bey vergi dairesinden yatırmamı söylemişti. Ama vergi dairesinde de indirimsiz halini istediler. Aslında aklıma şimdi geldi, işin ehline soralım dedim: Aracı 2009 ocakta almış (İstanbul'dan) ve alırken vergi indirim işlemlerini yapmıştım. Ancak aracı Kayseri'ye getirince plaka değişti. Acaba sorun bu olabilir mi? Yoksa sigortacıdan kasko bildirim formu alarak mı halledeceğiz bu işi?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Daha önce de yazmıştım ama Mehmet Bey vergi dairesinden yatırmamı söylemişti. Ama vergi dairesinde de indirimsiz halini istediler. Aslında aklıma şimdi geldi, işin ehline soralım dedim: Aracı 2009 ocakta almış (İstanbul'dan) ve alırken vergi indirim işlemlerini yapmıştım. Ancak aracı Kayseri'ye getirince plaka değişti. Acaba sorun bu olabilir mi? Yoksa sigortacıdan kasko bildirim formu alarak mı halledeceğiz bu işi?

kardeşim ilk ödedigin mtv nin makbuzu elinde degil mi onu göstersene vergi dairesine ilk taksidi böyle aldınız diye

Yorum bağlantısı
Onur Gündüz

aracı almadan once geçen hafta satıcı 77 tl odedi temmuz ayı vergısı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabiki sorun bu...

Kayseri için aynı işlemi yapmalısınız...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bugün tekrar indirim işlemlerini yaptım ve 255 olarak ödedim. Darısı 156 tl'nin başına...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi sen, mtv'yi düşürmek için gerekli olan işlemleri yapacaksın ve 255 ödeyeceksin..

Yapmazsan 396 ödersin..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kasko bedelini 16.000 den gösterdik.Bu şartlarda kurtarmıyor. :) ne yapacağız?

Kurtarıyor abi..

Kasko bedeli 16 değil.. 15500 lira..

%5'i 775 yapıyor.. Vergisi 788 lira..

Dolayısı ile ödemen gerek rakam 510/2=255 lira..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Bu indirim için yapılan tebliğde "araç sahibinin başvurması/talebi" gibi bir ifade var ve bizim daha doğrusu Mehmet Bey'in çektiklerinin sebebi bu. Araç sahibi illa ki başvuru yapacak. Aracın vergisi inecek ben de yok illa fazla ödemek istiyorum diye itiraz edeceğim. Bu kapsama giren araçların vergisi otomatik olarak bir alt kademeden alınsa, yani gib sayfasından baktığım zaman indirimli vergi çıksa olmaz mı? Bir de vergi dairesinde müd. yard. olan bey "bunu yaptırmak için para mı ödüyorsunuz?" diye soruyor ama küçümseyerek soruyor. Sorun formu doldurmakta değil, illa altında sigortacının kaşesi olacakmış. O zaman sigortacı da para alır. Dün 15 tl aldılar, daha önce İstanbul'da yaptırırken 70 tl almışlardı. Siz formun altında sigortacı kaşesi zorunlu derseniz o da 15 tl de alır, 70 tl de.

düzeltme: imla

tarihinde Mahmut Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...