İçeriğe Yönlendir

Önden gelen ıslık sesi

Guest Mehmet Bayrak

Recommended Posts

Guest Mehmet Bayrak
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim araçta 130 KM hıza ulaştığımda önden ıslık sesine benzer bir ses geliyor.bu hıza ulaştığımda gazdan ayağımı çektiğim ilk anda da devem ediyor.turbonun olmadığı ustalar tarafından tesbit edildi.seslere karşı acağıp hastalığım var.rüzgar bu sesi yaparmı arabanın üstündeki aksesuarlar vs.benzer problemi olan arkadaşlar varsa nasıl çözüm buldu paylaşırsa sevinirim.şimdiden teşekkürler

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Ba?l?k k
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Islık sesini daha çok rüzgar çarpmaları yapar.Mesela dikiz aynaları veya kapı boşlukları buna sebep olabilir..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

camın etrafını kagıt bant ile bantla yol testi yap ses yoksa ön camı söksünler tekrar taksınlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Özen

bir ara bende rahatsız edici bir sesle karşılaşmıştım hani veletler sakızların poşetiyle sinir edici bi ses çıkartıyor ya o tarzda bir sesle karşılaşmıştım kaputu açtım incelerken incelerken turboyla bağlantısı olan dar ağızlı bir hortumun çıkma derecesine geldiğini gördüm onu çıkartıp tekrar taktım yerine ve sorunu çözmüş oldum.. ama şöyle birşey düşündürdü o hortumun ucuna parmağımı yaklaştırdım hava akımı dışarıdan içeriye doğruydu yani çekiyordu. . düşündüren şey bu eğer hava girişi yerine basınçlı havanın çıktığı bir yer olsaydı bu sesin sebebini tam olarak anlardım hala kafamı kurcalıyor .. sakız poşetini alıp denedim :lol2: üfleyince çıkıyor ama içime çekince ı ıh yok :nazar:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Focus, Fusion ve Connectlerde görülen ortak nvir problem bu. Hepsinde görülmez ama, belli bir hızdan sonra, ön cam lastikleri ıslık çalar. Yaşar ustanın söylediği yöntem çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Turbo hortumlarını kontrol edin. Ufak bir zedelenme ya da yerinden oynama olabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Kocabıyık

benim connecitimde de aynı sorun var. 120km yi geçtiğimde bu sesle karşılaştım. turbodan kaynaklanıyor diye şüphelenmiştim ama servis götürdüğümde sorun olmadığını söylediler...

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

Bende gaza ani yüklendiğim zaman garip bi ses geliyordu tekrarı gelmedi sorun nedir bilmiyordum geçti şuan zaten :lol2:

Birde turbonun hortumları vs bakımı hangi aralıkla olur acaba aracım 2006 90 ps connect

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Arkadaşlar benim araçta 130 KM hıza ulaştığımda önden ıslık sesine benzer bir ses geliyor.bu hıza ulaştığımda gazdan ayağımı çektiğim ilk anda da devem ediyor.turbonun olmadığı ustalar tarafından tesbit edildi.seslere karşı acağıp hastalığım var.rüzgar bu sesi yaparmı arabanın üstündeki aksesuarlar vs.benzer problemi olan arkadaşlar varsa nasıl çözüm buldu paylaşırsa sevinirim.şimdiden teşekkürler

bugün aracımı servise götürüdüm. usta aracın performansını test ederken 180 km hızda bir ses geldi bu ne böyle dedi? (ben de duyuyordum önceden götürmüyordum servise önemsiz diye). usta önce bilmiyormuş gibi yapıp hemen teşhisi koydu. rüzgar sesi. mademki ıslık gibi olan ses rüzgar sesiymiş. araba ön camdan rüzgar alıyormuş. sizinkini bilemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
benim connecitimde de aynı sorun var. 120km yi geçtiğimde bu sesle karşılaştım. turbodan kaynaklanıyor diye şüphelenmiştim ama servis götürdüğümde sorun olmadığını söylediler...
Bende gaza ani yüklendiğim zaman garip bi ses geliyordu tekrarı gelmedi sorun nedir bilmiyordum geçti şuan zaten :lol2:

Birde turbonun hortumları vs bakımı hangi aralıkla olur acaba aracım 2006 90 ps connect

valla ne bilim ön cam ıslık sesi? saçmageldi şimdi düz zeminden içeri diren hava anca fitil arasından girinde fıısssss şeklinde sürekli bi ses yapar. onun için ıslkık sesi dediniz ıslık sesinide sadece eğer sesi içerde göğüsten geliyor gibi duyuyorsanız torbo hortumunuz gevşek delik yada çıkmak üzere olabilir. yarıca ben şuna inanıyorum; serviste usta yoktur yahu. nadir 10000/1 gibi bi oranlıyorum ben parça değiştirmek aracı bilg. yakıp şu parçayı değiştirin demek ustalık değil bunlar. normalde usta servistek,nin 1 ayda aldığını sanayide 3 günde alır bilemedin 1 haftada. o yüzden çokta servis ustasının test sürüşü deneyimine güvenip ohhh demeyin. siz yinede kendi etinizi kendi elinizle yoklayın. böle bilgi alın forum bakın. vs.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Göktaş

s.a. arkadaşlar degerli bilgilerinize acil ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum, 2004 model tourneo connect im var şu an 150.000 km de sorunum şu 4.ve 5.viteslerde önden ıslık çalar gibi ugultu gibi bir ses geliyor 1.2.3 viteslerde bu ses yok 4.ve 5.viteste var 2500 devirlerde başlıyor ve devir arttıkca seste artıyor ayrıca tuhaf olan aracı zorlamadan kendi haline giderken bile gaz pedalını dokununca o an ses başlıyor ayagını çekince ses kesiyor :good1: servise defalarca gitmeme ragmen çözüm bulamadılar tecrübelerinize dayanarak bu tür sesin nerden kaynaklandıgına yardımcı olmanızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Öncelikle Hoşgeldiniz...

Daha önceki arkadaşların sorunu rüzgarın yapmış olduğu sesti. Ama sizinkinin turboyla bağlantısı olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Göktaş

olabilir ama turbodan olsa diger viteslerde aynı sesi yapmaması sadece 4.5 viteslerde gaz pedalına basınca başlayıp çekince kesmesi

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

mustafa bey;

konu ile alakasız ama akrabalığımız var mı acaba onu merak ettim.burdur'lu iseniz vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Göktaş

burdurlu degilim fevzi bey konyalıyım. henüz tatmin edici bir yardım gelmedi ama inanınki bu ses insanı fitil eden bir ses halini almaya başladı

Yorum bağlantısı
Mustafa Göktaş

söylenenleri yaptınızmı derken ? turboya hortumlarına hepsine bakıldı ama ses geçmedi...

Yorum bağlantısı
Guest Fevzi G

söylenenleri derken camın etrafına kağıd band yaparak deneme sürüşünü kastetmiştim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Göktaş

benim sıkıntım 4.5 viteste öyle bant kagıt işi degil tekrardan okursanız ilk yazdıgımı sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Mehmet Bayrak

benim araçta sorun egr valf giden küçük siyah hortum zamanla yıpranmış sıcaktan dolayı sertleşip çatlamış çatlak yerden geliyormuş sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...