İçeriğe Yönlendir

Araç muayenesi için hangi bakımları yaptırmalıyım?

Kenan Yılmaz

Recommended Posts

Kenan Yılmaz

Balata spreyi ile motorun altındaki yağları temizlememi öneren arkadaşım, bu balata spreyi pahalıymış. 500 ml 10 TL istiyorlar. Ben 2 litre gazyağı veya benzin alsam pırıl pırıl olur.

Yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
mehmet bey doğru sölüyosunuz aslında fazla büyütecek bişe yok.ama asıl amaç tek seferde çıkmak.güneşin altında sıra bekleyip sonra tekrar beklemek çok yoruyor insanı.zaten aracın bakımı gelmiş.sonuçta yapılacak şeyler bunlar temiz binmek adına.

Muayeneye gitmaden önce internetten randevu alırsan sıra beklemeden direk içeri giriyorsun işlemleri yaptırıyorsun (30-35 dk sürdü)

Arkadaşın aracı için internetten randevu alıp 10 dk önce orada olduk. Girişte randevuluyum diyorsun ve içeri giriyorsun.

Randevusuzlarda bir hayli kuyruk bekliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Balata spreyi ile motorun altındaki yağları temizlememi öneren arkadaşım, bu balata spreyi pahalıymış. 500 ml 10 TL istiyorlar. Ben 2 litre gazyağı veya benzin alsam pırıl pırıl olur.

Yanılıyor muyum?

Hepsini kullanamazsınız zaten kalanı daha sonrada işinize yarar.Bence bir araçta ;

Balata spreyi

Kontak spreyi

wd-40

Bunlar bulunursa iyi olur.Balata spreyiyle kontak spreyi hemen hemen aynı işi görür ama ayrıca kontak spreyi bulundurmak daha iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Tekiner

arkadaşlar aracın sol stop un köşe kısmı kırık değiştirmek gerekiyomu birde arka camlarda film var sökeyimmi gitmeden.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Yılmaz

Bugün ilk girişte muayeneden geçtim arkadaşlar. Demek ki bakım yaptırıp gitmek işe yarıyormuş. Tek sorun trafik setinde tek reflektör oluşuymuş. O kadarcık kusur kadı kızında da olur dedim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...