İçeriğe Yönlendir

120 km ile giderken arabam stop etti

Bilal Çolak

Recommended Posts

Bilal Çolak
(düzenlendi)

Merhabalar 2 gun once bursadan izmire geliyordum hizim 120 ve birden araba tekledi ve hemen stop etti o hizda. allahtan duz ve genis bir yoldaydim hemen kenara cektim. tekrar calistirdim calisti ama gaza gecince hemen stop etti. sonra benzine aldim araba benzinde gayet normal calisiyor ve performansi cok iyi ama lpg ye alir almaz stop ediyor. 1 hafta izmirdeyim ve suan arabayi benzinde kullaniyorum. hafataya ankaraya donecem ve YALDIZLAR OTOGAZ a goturmeyi dusunuyoum. Neden olmus olabilir yada nereye goturmemi onerirsiniz? cunku onemli oldugunu dusunuyorum yani arabanin o hizda stop etmsi cok tehlikeli sonuclar dogurabilirdi. Bu arada arabam 2004 focus ve uzerinde BRC marka lpg var. SAYGILAR...

tarihinde Bilal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

ucuz kurtulmuşsun. geçmiş olsun...

arabalarımız aynıymış. :good1: zavoli takılı bende.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İzmir Karabağlarda cadde kenarında, Üçyol-Bornova ayrımına gelmeden hemen önce sağda 2A mühendislik var. Gitmesi bulması çok kolay. Yalnız yanyoldan giderseniz girebilirsiniz yoksa caddeden o tarafa geçiş yok. Orada yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak
(düzenlendi)

yok stop edince benzine gecmedi malesef. ankarayi bekleyecem sanirim pazartesi gidecem ankaraya..

tarihinde Bilal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
yok stop edince benzine gecmedi malesef. ankarayi bekleyecem sanirim pazartesi gidecem ankaraya..

600 km'de benzin paranıza yazık. :( 2A müh. bölge müdürlüğü. benim montajımı yapmışlardı, faydalı olurlar.

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak
beyin draflamı yırtılmış geçmiş olsun 40tl önemli degil

sanırım oyle bişey bi kabloyu değiştirdiler 40 tl olay bitti ama korkuttu beni. dizel arabalara özendim gerçekten :D

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak
Vitesin boşta olma ihtimali göz önüne alındığında geçmiş olsun.

ne açıdan anlamadım?

Yorum bağlantısı
Bilal Çolak
Viteste olan araç nasıl stop eder? Sonuçta eğer araç viteste ise ve hareket ediyorsa motor dönüyor ve çalışıyor demektir. ANcak gaz veremeyeceğiniz için kısa mesafede durur. Vites boşta olursa araba lık diye stop eder. Direksiyon sertleşir ve fren şişer. Yanlış biliyorsam düzeltin?

araba vitesteydi ve hızım 120 idi. araba lpg de çalıştığı için lpgden beyine gelen kablo şase yapmış ve oda sigortayı attırmış dolayısıyla lpgyi devre dışı bırakmış ve araba stop etti aynen budur. direksiyonun sertleşmesi ve frenin şişmesi araba stop edince olur tabiki ama boşta olması değiştirmez. başıma gelene kadar 120 de araba stop mu eder diye bende düşünürdüm ama lpg li ise eder :D))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...