İçeriğe Yönlendir

Polen filitresini yıkadım.

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk
Ayhan,aslında polen filtresi değişimini de resimli anlatsan çok iyi olurdu :)

Yenisini takarken resim çekerim. Daha yenisini takmadım. Hatırlattığın için saol.

Nesini merak ediyosun ben anlatırım sana en ince ayrıntısını.Herkezin zorlandğı pedal somunlarını sökerken genelde.Sebeb yanlış takım ve takımı yanlış kullanmadan kaynaklı :)

Arabayı hic bir ekli parca kalmayacak şekilde yere serecek kadar takımım var, şanslıyım. :)

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Yenisini takarken resim çekerim. Daha yenisini takmadım. Hatırlattığın için saol.

Arabayı hic bir ekli parca kalmayacak şekilde yere serecek kadar takımım var, şanslıyım. :)

Şans :)

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
Nesini merak ediyosun ben anlatırım sana en ince ayrıntısını.Herkezin zorlandğı pedal somunlarını sökerken genelde.Sebeb yanlış takım ve takımı yanlış kullanmadan kaynaklı :)

Kendim değiştirmek istiyorum ama bulaşmadan önce resimli anlatımını görmem iyi olacak,yazılı anlatım bir yere kadar oluyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Kendim değiştirmek istiyorum ama bulaşmadan önce resimli anlatımını görmem iyi olacak,yazılı anlatım bir yere kadar oluyor.

Arabanın gaz pedalına paspasın oraya girerek bak, eğer pedalı tutan 3 adet somunu görebilirsen ve lokma anahtarla sökebilirsen, geriye pedalın soketi, hemen sağındaki kapağın 4 vidası kalıyor...Hadi kolay gelsin.. :)

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
(düzenlendi)
Okurken yoruldum valla :).

Ben üstüne bir de terledim :good1: ama deneyeceğim,teşekkürler herkese.

tarihinde Taha ?lgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Ben üstüne bir de terledim :) ama deneyeceğim,teşekkürler herkese.

Ben sana işin sırrını anlatayım okurkeni bırak yaparken yazın çok ter atıcaksın o dar alanda.Birincisi 10 mafsallı bul kendine.Ve asla somunu görmeye çalışma.Görmeden sökmeyi dene.Nasıl mı?Elinle hissederek.Yapılan en büyük yanlış benimde yaptğım yanlış şu;Mafsalı çevirirken hep somundan kaydırıyordurm.Sökerken mafsalın ortasından değilde mafsal kısmından desteklersen çok rahat bir şekilde söküyorsun.Acemi için güzel tüyolar bunlar hadi kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)
Arabanın gaz pedalına paspasın oraya girerek bak, eğer pedalı tutan 3 adet somunu görebilirsen ve lokma anahtarla sökebilirsen, geriye pedalın soketi, hemen sağındaki kapağın 4 vidası kalıyor...Hadi kolay gelsin.. :)

Bana bir servis o soketin 5 cikarimlik omru var demisti. ??? Hem de cok ciddiydi, soketi cikartmadan filtreyi degismisti. ( c-max icin )

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bana bir servis o soktin 5 cikarimlik omru var demisti. ??? Hem de cok ciddiydi, soketi cikartmadan filtreyi degismisti.

Ben ömrünü en az 3 defa geçtim o zaman. İnanma bunlara Mehmet, o anki ruh haliyle yazabiliyorlar... :)

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Bende karşılaşmadım soketi sökmüyorum poleni değişirken ama 3-ile 5 diyenler oldu.Bir başteknisyen 5 kerelik ömrü oldğunu söyledi ve geri dönüşü olmadığını.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Adamcagiz kendini kasti okadar soketi ucunda bomba varmis gibi davraniyordu :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bende karşılaşmadım soketi sökmüyorum poleni değişirken ama 3-ile 5 diyenler oldu.Bir başteknisyen 5 kerelik ömrü oldğunu söyledi ve geri dönüşü olmadığını.

Ne yapacakmışız koparırsak bir yerlerini, arabayı atmak zorunda kalırmıyız acaba ? Aynısından soket bulur yeniden yaparım oraya, olmadı kablosuyla beraber değiştiririm. Elimdeki hurda makinelerde dolu ona soketlere benzer soketlerden, detaylı olarak hatırlamıyorum ama benzeri mutlaka vardır. Hatta emminin arabanın koltuk oynadı soketini bile değiştirmeyi düşündüm birara ama aramıza km.ler girdi... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Komple gaz pedalını değişiyosun soket değil :p

Pedala ne yaptın iki dakikada, pedalın üzerindeki soket değilmi problemli olan, ben onu değiştiririm diyorum...Salim, tecrüben var bari sen deme bunu... :)

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Pardon :p Soket deyince ne bilim aklım fişine gitti.Fişinide soket diyoruz soketinede fiş diyoruz karıştırıyoruz :D

Pardon :) Soket deyince ne bilim aklım fişine gitti.Fişinide soket diyoruz soketinede fiş diyoruz karıştırıyoruz :)

Ayrıca ben bu tip şeyleri hep yapıyorum tamir ve buna benzer durumları hep es geçiyorum yetkili servisin dezanavtanjımıdır nedir :)

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
(düzenlendi)
Ben sana işin sırrını anlatayım okurkeni bırak yaparken yazın çok ter atıcaksın o dar alanda.Birincisi 10 mafsallı bul kendine.Ve asla somunu görmeye çalışma.Görmeden sökmeyi dene.Nasıl mı?Elinle hissederek.Yapılan en büyük yanlış benimde yaptğım yanlış şu;Mafsalı çevirirken hep somundan kaydırıyordurm.Sökerken mafsalın ortasından değilde mafsal kısmından desteklersen çok rahat bir şekilde söküyorsun.Acemi için güzel tüyolar bunlar hadi kolay gelsin...

Bugün baktım pedalın oraya baya bir uğraştıracak gibi ama filtre değişimi gelince bakarız artık. Daha 10000 km oldu değiştireli.

tarihinde Taha ?lgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bugün baktım pedalın oraya baya bir uğraştıracak gibi ama filtre değişimi gelince bakarız artık. Daha 10000 km oldu değiştireli.

Daha ne olsun, 10k azmı sence, tıkanmıştır o şimdi...Hadi kolları sıva ve seyyarı kaptığın gibi otoparka...Kliman rahatlasın.

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
Daha ne olsun, 10k azmı sence, tıkanmıştır o şimdi...Hadi kolları sıva ve seyyarı kaptığın gibi otoparka...Kliman rahatlasın.

Ben periyodik bakımda değiştiriyordum ama 30k demişler konunun başında,erken daha,dursun biraz :D

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Her bakımda değiştirmelisin çok bariz bi şekilde farkını hissediceksin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...