İçeriğe Yönlendir

Cep telefonumda navigasyon var artık

İbrahim Fındıklı

Recommended Posts

İbrahim Fındıklı

Herkese selamlar,arkadaşlar ..

bilgi amaçlı paylaşmak isterim,cep telefonuma(n73)gmobilext navigasyon yüklettim.birde gps anteni aldım(royaltek)

çok kullanışlı oldu..ekranın küçük olma handikapını da navigasyonun sesli olmasıyla gidermiş bulunuyorum:)

şimdilik zevkli oluyor kullanmak:)

yüklemek isteyen arkadaşlara da bilgi olarak söyleyeyim.

telefon yazılım güncelleme

navigasyon programı

gps cihazı

toplam 100 tl. ye hallettik..

herkese selamlar :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

bilgi amaçlı paylaşmak isterim,cep telefonuma(n73)gmobilext navigasyon yüklettim.birde gps anteni aldım(royaltek)

çok kullanışlı oldu..ekranın küçük olma handikapını da navigasyonun sesli olmasıyla gidermiş bulunuyorum:)

navigasyon programı

gps cihazı

güle güle kullan. değişik bir şey değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

bende de 5800 var nokia ama bir Türlü navigasyon işini çözemedim kullanamıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
bende de 5800 var nokia ama bir Türlü navigasyon işini çözemedim kullanamıyorum

o telefondan bende de var navigasyon var evet telefonda . ama nokia shop lardan sesli navigasyon paketi alınıp yüklenmesi lazım . fiyatıda 100 tl ile 120 tl arasında değişiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
o telefondan bende de var navigasyon var evet telefonda . ama nokia shop lardan sesli navigasyon paketi alınıp yüklenmesi lazım . fiyatıda 100 tl ile 120 tl arasında değişiyor.

Sesli navigasyonu telefon üzerinden internetten de satın alabiliyorsunuz. Ben kurcalarken yanlışlıla 7 günlük paket satın almıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Sesli navigasyonu telefon üzerinden internetten de satın alabiliyorsunuz. Ben kurcalarken yanlışlıla 7 günlük paket satın almıştım.

doğru alınıyordur . ama ben karşımda canlı kanlı birileri olmadan alışveriş yapmayı sevmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Peki bunun ücretlendirilmesi nasıl yani herhangi bir ek fatura ödeniyormu yoksa kendi başına ücretsiz hallediyormu işi? yani sonuçta GPS filan bağlanıyo onun için soruyorum ?

bir bilginiz varmı

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Peki bunun ücretlendirilmesi nasıl yani herhangi bir ek fatura ödeniyormu yoksa kendi başına ücretsiz hallediyormu işi? yani sonuçta GPS filan bağlanıyo onun için soruyorum ?

bir bilginiz varmı

Haritalar cep telefonu hafızasına yükleniyorsa sadece uyduya bağlanmak için ek bir ücret ödenmiyor. Bazı telefonlarda haritaları gprs ile internetten alıyor, o zaman internet bağlantı ücreti ödüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bir bilginiz varmı

yok dediğiniz gibi ek bir ücret alınmıyor sadece senede bir kere program güncelleniyor .navigasyonu açtığınızda direk telefon uyduya bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
güle güle kullan. değişik bir şey değil mi? :)

benim içinde ihtiyaçtı aynı zamanda,güzel oldu..

bu arada abi forumu koparıyorsun,tebrikler ;)

Hayırlı olsun.. Uyduya bağlanma hızı nasıl?

Cihan hocam şebeke tam alırken 1 dk.sürmüyor,diğer durumlarda maksimum 2.5-3 dk.

Hayırlı olsun.Şarjı çabuk tüketiyor diye biliyorum?

Ayhan hocam telefonun şarjından iyi yiyiyor ama seyir halinde arka ışık sürekli yandığı için o da.yani normal bir durum şarjın hızlı tüketimi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
benim içinde ihtiyaçtı aynı zamanda,güzel oldu..

bu arada abi forumu koparıyorsun,tebrikler ;)

ben bir şey yapmıyorum, hepsi komplo. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

navigasyon programı

gps cihazı

aldığınız royaltek marka gps, içinde yüzde 99 sirfstarIII çipsetini kullanıyordur ki bu da piyasadaki en iyi çipsettir.

dediğiniz gibi cold startta 1dk da hot start'ta 15sn de uyguları bulur. hot start özelliği için gps maksimum 1-3dk kapalı kalmalıdır ki bi çok tünel 3dk dan fazla sürmez zaten.

yazılımın sis dosyası varsa özelden rica ediyorum lütfen.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Talay

Merhaba İbrahim,

bende N78 var,benim ihtiyacım anteni bağlamak. anten bağlantısını nerden yapıyorsun, senin telefonda bir anten girişi var mı? yoksa blutooth ile mi bağlantı kuruyorsun? merak ettim.

teşekkürler

navigasyon programı

gps cihazı

herkese selamlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

merhaba,

gps anteni harici.bluetooth la birbirine bağlanıyor.gps uyduya.sonra telefon başlıyor konuşmaya;

150 mt.sonra sağdan :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bluetooth lu sybinan tüm telefonlar bu özelliği kullanabiliyor mu misal bizim 6630 :) bir anten bi programa mı bakıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

ben 6630 da denedim,olmadı :)

symbian 60 olması gerekli herhalde. sizinki yanlış hatırlamıyorsam symbian 9.0 versiyon..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

biraz internette baktım şimdi sybian s60 3rd için sanırım o modül bizimki 2 :)

şöyle bir program buldum aslında Map24 diye ama gprs üzerinden bağlanıyor :p o da bize gelmez gibi.

o modül hangi programla çaılıyor sizde

Yorum bağlantısı
Emrah Talay

teşekkürler ibrahim,

benim telefonda A-gps de var. telefonun camın önünde durması gerekiyor sürekli.

bir de sadece manuel bağlantılı gps antenleri var. ben onlarla manuel yapabilir miyim diyordum.

senin yöntemi düşüneyim. sağol

:)

merhaba,

gps anteni harici.bluetooth la birbirine bağlanıyor.gps uyduya.sonra telefon başlıyor konuşmaya;

150 mt.sonra sağdan :p

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

gprs :)

benim tel.de olay garmin in navigasyon programı o kadar.

gps olayıda harici ..

başka herhangi bir program gerekmiyor :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

benim imate (win mo) telefonda var. zeynep bana paşa paşa yolları tarif ediyor. tabi dahili gps yoktu, bülütüüütlüüü bi gps alıcısı zeynep'e ruh kattım :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hakan Yavaş

evet bende 5800 telefonuma garmini yükledim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İsteyen arkadaşada yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
haberi olmayanlar için söylüyorum nokianın uyumlu olan bütün telefonlarında haritalar sesli navigasyon artık bedava. detaylı bilgi. maxicep.com da bulunabilir.

link var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...