İçeriğe Yönlendir

Cilt Yapımı

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere
(düzenlendi)

ford focus kılavuzunun ingilizcesini buldum pdf formatında 200 küsur sayfa. yazıcıdan kitap düzeninde bastırdım A4 kağıdına. sonra onları kestim:

1cilt.jpg

güzelce hizaya sokup dikiş yerleri için delik işaretlerini koydum ve dremelin esnek miliyle deldim:

2isaret.jpg

3delik.jpg

4delik.jpg

uçurtma ipiyle deldiğim yerlerden kenarları çuvaldızı kendime batırmadan sıkıca diktim ve dremelin versatip havyasıyla uçurtma ipinin çıkıntılarını yaktım:

6dreyak.jpg

dikişlerin son durumu:

7dikis.jpg

ciltin sırtını ve dikişleri beyaz tutkalla tutkalladım, böylece sayfalar birbirine tutunup kalacak: (ay çok espriliyim) :)

8tut.jpg

ve iki adet küçük işkence ile, iki mdf arasına koyduğum cildi sıkıştırdım ki düzgün bir şekilde kuruyup sertleşsin:

9iskence.jpg

bir gün böyle bekleyecek... dremel versatip havya ile bir sigara daha yaktım:

10siggy.jpg

fırsat bulursam yarın devam edeceğimdir efenim... :D

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tebrik ederim, yine sakallar uzamış bu arada :D

el emeğinin verdiği zevki hiçbi şey vermiyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende fazla vardı len hemde Türkçe.. niye uğraştın ki bu kadar.. :good1:

Muraat bana dremel lazım..

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)
Bende fazla vardı len hemde Türkçe.. niye uğraştın ki bu kadar.. :p

:good1:

Gitti iki tane ağaç.. :)

Düzenleme nedeni: :crazy: ,bunu koymayı unutmuşum.. :)

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bir ciltciye verseydin 2,5 liraya yapardı..Üstüne yaldızla Ledli Focus kullanma kılavuzu bile yazardı ve daha iyi olurdu... :good1:

Kapalı alanda sigara içmişsiniz sayın Dere, 67 lira kredi kartı hesabınızdan çekildi, bilginize... :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
murat hocam güzel iş çıkarmışınız elinize sağlık..

sağolasın İlker'im Kadılar'ım. :crazy:

tebrik ederim, yine sakallar uzamış bu arada

el emeğinin verdiği zevki hiçbi şey vermiyor

uzadı ya.

el emeği göz nuru demişler. :p

Bende fazla vardı len hemde Türkçe.. niye uğraştın ki bu kadar..

gönderseydin ya! :p

dremeli ne için kullancan ona göre bir model tavsiye edeyim. ya da gönderyim benimkilerden bir-iki tane. :crazy:

Gitti iki tane ağaç..

Düzenleme nedeni: :crazy: ,bunu koymayı unutmuşum..

yok ağaç kesmedim ben de A4 vardı evde... :p

Turkcesinden bir sey anlamiyordur, malum ingilazca ogretmeni

:)

Ailecek winston laytcıyız

ehe, biz de. :)

Bir ciltciye verseydin 2,5 liraya yapardı..Üstüne yaldızla Ledli Focus kullanma kılavuzu bile yazardı ve daha iyi olurdu...

Kapalı alanda sigara içmişsiniz sayın Dere, 67 lira kredi kartı hesabınızdan çekildi, bilginize...

eleemee karrdeşim. :p

benden ceza alacak adamın anası doğmadı daha. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
dremeli ne için kullancan ona göre bir model tavsiye edeyim. ya da gönderyim benimkilerden bir-iki tane. :good1:

Takım lazım..

Her türlü ince kullanılmak üzere.. Delecek, kesecek fala nfilan..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Takım lazım..

Her türlü ince kullanılmak üzere.. Delecek, kesecek fala nfilan..

o zaman benimkinden alacaksın; dremel 400. 2 modeli var bendeki 80 aksesuarlı olan. en uygun burada: http://www.e-hirdavat.com/Dremel-400-Digit...0JF,PR-256.html

dremel 400'ün 55 aksesuarlı olan var o biraz daha ucuz doğal olarak. bir de dremel 300 var: http://www.e-hirdavat.com/Dremel-El-Motoru...0JF,PR-255.html

bunlardan biri işini görür ama 400 tavsiye ederim. :( ya da siteyi ve ürünlerin özelliklerini inceleyip senin işini görecek bir tana alabilirsin. ama tekrar söylüyorum; dremel 400 senin bütün delme, kesme, zımparalama, parlatma vs ihtiyaçlarını görür Mehmet'im. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

abi bu tamir kılavuzu mu yoksa bildiğimiz kullanma kılavuzu mu :(

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
abi bu tamir kılavuzu mu yoksa bildiğimiz kullanma kılavuzu mu :D

"kullanma" demişiz başlıkta de mi çocum? ama sen kullancaksan kullan gene sen bilirsin yani. :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi niye kızıyon yaa :D dedim belki şu servis manueli midir nedir onu buldun diye sevindim.

sırf hava olsun diye türçkesini değil ingilizcesini bastın değil miii

Yorum bağlantısı
Murat Dere
abi niye kızıyon yaa :D dedim belki şu servis manueli midir nedir onu buldun diye sevindim.

sırf hava olsun diye türkçesini değil ingilizcesini bastın değil miii

kızmadım len. :p

Türkçesinin pdf'si yok bende. tarayıcıdan geçmesi var Türkçesinin. net değil, hele kitap haline getirirsen yamuk yumuk olur. e bi de az buçuk ingilizcemiz var tabii... :p

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Murat hocam, ilk mesajı yazdırıp senin okula göndercem. İş-teknik dersinde çocuklara okutsunlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Murat hocam, ilk mesajı yazdırıp senin okula göndercem. İş-teknik dersinde çocuklara okutsunlar.

tamam ama son resmi koyma, kötü örnek olmayalım... :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
kızmadım len. :p

Türkçesinin pdf'si yok bende. tarayıcıdan geçmesi var Türkçesinin. net değil, hele kitap haline getirirsen yamuk yumuk olur. e bi de az buçuk ingilizcemiz var tabii... :p

Sayın Dere, pdf formatına çeviren iyi bir program var. www.pdf995.com adresinden ücretsiz indirebilirsin. Yazıcı olarak kuruluyor bilgisayara, 3 adet dosyası var. Biraz inkilizce biliyorsan çözersin. Takılırsan sor. :nazar::nazar: Word, excell, resim formatı hepsini çevirir pdf ye...Bu yardımımı unutma... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben jawspdf kullanıyorum, herşeyi pdf e çeviriyor. jpg doc docx ne bulursa jaws gibi işte :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sayın Dere, pdf formatına çeviren iyi bir program var. www.pdf995.com adresinden ücretsiz indirebilirsin. Yazıcı olarak kuruluyor bilgisayara, 3 adet dosyası var. Biraz inkilizce biliyorsan çözersin. Takılırsan sor. :nazar::nazar: Word, excell, resim formatı hepsini çevirir pdf ye...Bu yardımımı unutma... :i-ih:

biliyom 1. asıl programın pro sürümü bende var 2. az buçuk inklisçem de var 3. bu yardımını unutmam 4. :p 5.

Resmen Dremel'in reklamı :p:p

Şaka bi yana hocam ellerine sağlık güzel olmuş.

hiç de bile. :p

afiyet olsun, sevdiysen bi daa yaparım. :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Dere

evet, arkadaşlar kılavuz bitti. çok oldu biteli de unutup durdum. bu kez de son halini çekmemişim, sadece hazırladığım kapağın resmi var. kapağı hazırladıktan sonra, kalın kağıda lazer yazıcıda yazdırıp kitapçığa yapıştırdım ve kenarlarını iki tahta plaka arasına alarak falçatayla kestim. pek şeker oldu. kapak şöyle:

ciltson.jpg

evet, kendi arabamın resmini bastım n'oolcak? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat Dere

Bende fazla vardı len hemde Türkçe.. niye uğraştın ki bu kadar.. tongue.png

Sen aldın mı dremel? Hı? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen aldın mı dremel? Hı? :unsure2:

Boşa bekleme... 3 yıl sonra cevap vereceğim... :p

Edit : 3.5 yıl ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...