İçeriğe Yönlendir

Bodrum/Bitez

Okan Yücel

Recommended Posts

Okan Yücel

1 haftadır yoktum, konulara bir baktım Bitez'de bir otelin reklamı yapılmış. Malum otele çok yakın bir apart otelde de biz konakladık ailecek. Apart otelin fiyat olarak daha uygun olacağını düşünerek bu sene de tatilimi bu şekilde yapmaya karar verdim. Gittim, gideceğime pişman oldum dersem yeridir. Kaldığım otelin kalitesi 3 yıldız olduğu için otelin kalitesi konusunda bi yorum yapmayacağım. Fiyatına göre gayet iyiydi.

Oranın esnafları resmen insanları soyuyorlar. Söylemesi ayıp iki kişilik açık büfe kahvaltıya 40,00 TL, iki kişilik orta halli bir öğle yemeğine 40,00 TL, iki külah dondurmaya 12,00 TL verdikten sonra madem apartta kalıyoruz yemeğimizi evimizde yapalım dedik. Markete girdik fiyatlar aynen şöyle: karpuzun kilosu 1,00 TL, bir paket ucuz marka makarna 2,00 TL. Fiyatları görünce aynen çark ettik, atladık minibüse doooğru Bodrum merkeze... Yaygın olan market zincirlerinden birine girdik normal fiyatlarla 100,00 TL'lik alışverişimi yaptım, paşa paşa evimizde yedik içtik...

Kızgınlığım oranın esnafına, eminim sadece Bitez bu şekilde değildir, tüm tatil yöreleri yakaladıklarını afedersiniz ........ Herşey dahil sistemli otellere kızarlar, neden çünkü daha az insanı kazıklıyorlar, ben bundan sonra yarım pansiyon ya da apart otelleri değil herşey dahil otelleri seçeceğim. Yaptıkları resmen insanları sömürmek, iki külah dondurma 12,00 TL olur mu yahu!!!

Yorum bağlantısı
Mert Kırca

yazlık yerlerin esnafı hemen hemen her yerde aynı malesef. yolunacak kaz gözü ile bakıyorlar size ...

Yorum bağlantısı
Eray Yılmaz
(düzenlendi)

Koca yılın sadece 2 ayında para kazanabilen bi esnafın yöneldiği, ucu toplasan 2 hafta tatili olan onu da huzur içinde uygun fiyatlı geçirmek isteyen turiste dokunan bir yöntem :blush:

Çeşmeye gelin görün beach clublarda 0,5lt'lik su 5 lira, girerken verdiğin 25 lirayı sölemiom bile :(

tarihinde Eray Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Yücel
(düzenlendi)

Yahu hadi sadece yabancı turistler olsa neyse diycem, adamların Türkiye'deki fiyatlardan haberi yoktur onları kazıklıyosunuz hadi diyelim. Zar zor tatil bütçesi ayıran bizim gibi insanlara yapmayın bari.

Dondurmacıyla aramızdaki diyalog aynen şöyleydi. D:dondurmacı, B:ben :blush:

B: Abi iki külah dondurma alabilir miyim?

D: Tabi abi.

B: Ne kadar?

D: 12,00 TL

B: Yok benimki benimki.

D: Tamam abi topu 2,00 TL 3 top 6,00 TL

B: Ben de başkasının hesabını bana ödetiyosunuz sandım, böyle fiyat olur mu ya bu ne böyle saçmalık resmen...

D: Tamam abi sen 10,00 TL

B: Gülerek uzaklaşıyorum...

Pardon bir de şezlong olayından bahsedeyim... Bitez'e gitmeden önce resmi sitesine girip bi göz atayım dedim. Şezlonglar belediyeninmiş o yüzden bedavaymış, oh dedim rahat rahat denize gireriz. Tüm plaj boyunca şezlonglar asker gibi dizilmiş gayet muntazam çok şık tertemiz... Bir tabela konmuş yol kısmına "Şezlonglar ücretsizdir lütfen dışardan yiyecek ve içecek getirmeyiniz".

Tamam, ok getirmeyiz... Aldım oğlumu bi sabah serinliği yapayım dedim oturdun deniz kıyısında bir şezlonga yayıldım bi güzel. Başıma dikildi bir garson, abi ne içersin, yok daha yeni geldik bişey içmiycem. Birazdan yine geliyor aynı muhabbet devam ediyor. Birazdan yine geliyor bu sefer elinde Mönü... :( güler misin ağlar mısın hani şezlonglar bedavaydı illaki bişey yiyip içmek gerekiyormuş.... Helal olsun Bitez Belediyesi...

tarihinde Okan Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

2005 senesinde Kaş'a gitmiştik acaip ucuzdu. Ama nedeni varmış. 2003'te fiyatlar uçuk pahalıymış. 2004'te hiç turist gelmemiş. Bizim gitttiğimiz sene mecburen ucuzlatmışlar. Ayrıca kusura bakmayın ama sizde de biraz hata var. Hem aparta gidip hemde her öğün dışarda yemek yemek Bodrum gibi bir yerde çok doğru bir hareket olmamış. Apart için ucuz dediniz sorması ayıptır aparta günlük nekadar ödediniz?

Yorum bağlantısı
Okan Yücel
(düzenlendi)
2005 senesinde Kaş'a gitmiştik acaip ucuzdu. Ama nedeni varmış. 2003'te fiyatlar uçuk pahalıymış. 2004'te hiç turist gelmemiş. Bizim gitttiğimiz sene mecburen ucuzlatmışlar. Ayrıca kusura bakmayın ama sizde de biraz hata var. Hem aparta gidip hemde her öğün dışarda yemek yemek Bodrum gibi bir yerde çok doğru bir hareket olmamış. Apart için ucuz dediniz sorması ayıptır aparta günlük nekadar ödediniz?

Amacım her öğün dışarda yemek yemek değildi zaten, otele gece vardık sabah bi keşfe çıkmıştık ucuz yollu bir kahvaltı edip sonra alışverişe gidecektik... :blush: Hatta fiyatlar uygunsa alışverişe bile gerek kalmaz dışarda yiyip içeriz diye düşünmüştük... Keşfimiz biraz pahalı oldu... :(:D:D

Oda fiyatı Temmuz ayı için Standart Suite normalde 130,00 TL idi... Bu otel benim eski çalıştığım Holding'in bünyesinde bir oteldi, tanıdık olduğundan 80,00 TL gecelik ödedim...

Bu arada herşey dahillerde uçak biletleri, havaalanı otel transferleri dahil olduğundan çok mantıklı... Dünya kadar da transfer parası ödedim, taksi, havaş vs...

tarihinde Okan Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Herşey dahillere sezon sonuna doğru gitmek çok cazip oluyor.Mesela bodruma eylül ayında gitmiştik tadından yenmiyordu.Cep yanmasında sezon sonu olsun derseniz eylül ayı çok uygun fiyatlar oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Erken rezervasyon bana biraz ters geliyor.Yarına ne olacağımız belli değilken tutupta 2 ay sonrasına yer ayırtmak beni hiç bir zaman cezbetmedi.Belkide yapım gereği ilerki tarihlerde bir planım varsa en fazla 2-3 gün kala plan yaparım.Dünya hali ummadığımız zamanlarda beklenmedik bi ton sorun çıkabiliyor.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
Amacım her öğün dışarda yemek yemek değildi zaten, otele gece vardık sabah bi keşfe çıkmıştık ucuz yollu bir kahvaltı edip sonra alışverişe gidecektik... :) Hatta fiyatlar uygunsa alışverişe bile gerek kalmaz dışarda yiyip içeriz diye düşünmüştük... Keşfimiz biraz pahalı oldu... :unsure::D:D

Oda fiyatı Temmuz ayı için Standart Suite normalde 130,00 TL idi... Bu otel benim eski çalıştığım Holding'in bünyesinde bir oteldi, tanıdık olduğundan 80,00 TL gecelik ödedim...

Bu arada herşey dahillerde uçak biletleri, havaalanı otel transferleri dahil olduğundan çok mantıklı... Dünya kadar da transfer parası ödedim, taksi, havaş vs...

80 TL oda fiyatı ise bence çok bir avantajı yok. Geçen sen Ortakent Yahşide Eriş Otelde kişi başı 60TL'ye ki bu senede aynı fiyat yarım pansiyon kaldık çok güzeldi. Tavsiye ederim.

Bitezin konseptini bende beğenmedim. Plajda oturuyorsun adamlar durmadan seni izliyor. Dışardan yiyecek ve içecek getirmek yasak. Çevrede doğru düzgün bir yer yok. Ortakent daha güzel.

Erken rezervasyon bana biraz ters geliyor.Yarına ne olacağımız belli değilken tutupta 2 ay sonrasına yer ayırtmak beni hiç bir zaman cezbetmedi.Belkide yapım gereği ilerki tarihlerde bir planım varsa en fazla 2-3 gün kala plan yaparım.Dünya hali ummadığımız zamanlarda beklenmedik bi ton sorun çıkabiliyor.

Yabancıların bizden daha ucuz tatil yapmalarının en büyük sebebi erken rezervasyon. Bizim gibi yumurta olayı ile hareket etmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

mersinde bir apart tarzı bir yerde kaldım

adamlar öğle ve akşam yemeğinde suyu parayla veriyorlardı

oysa kahvaltıda ne içersen iç çay kahve meyve suyu su bedava...anlamak çok zor.

daha önce herşey dahil otellere gittim valla bence dışarıda kazıklanmaktan iyidir

zamanında bir kez bodruma gittim bir daha da gitmedim bu kadar pahalı bir yer görmedim

alanya da yine yabancılar yerli turistlere ayrı fiyat çekiyorlar gece bir türkü bara girdik resmen soyulduk

fiyat konusunda şimdiye kadar kuşa adası , davutlar , bodrum , turgut reis , alanya , kemer , mersin ve didim içinde en ucuzu didim...

didim benim için vazgeçilmez hele konya kültür sitesi...ev kiralıyorsun yada pansiyonda kalıyorsun...denizi güzel nem yok fiyatları da çok ucuz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...