İçeriğe Yönlendir

Mehmet Özyürek'in marifetli ellerinden :)

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Arkadaşlar, kış aylarından beridir mehmet bey'i sıkıştırıyordum harita lambamı led yapalım diye. Sonunda ne yaptım ettim yaptırdım. Sağolsun kırmadı beni.

Kullandığı led'leri bulunduğum ilden kendim aldım (gittigidiyor sağolsun). Özellikleri 120derece, 5mm ve gün ışığı.

Kendisi yaptıktan sonra rengini şaşırırcasına beğendi ama beyaz led'li olanını da önerdi ve hatta zorda kalmayayım diye ikisini birden yolladı.

Aydınlatma olarak gün ışığı çok iyi aydınlatıyor. Ayrıca bugün kendisinden öğrendiğim kadarı ile 1watt bile harcamıyorlarmış. Eskisi 10watt güç çekiyordu.

Resimleri buraya ekliyorum ama araç içi net değil çünkü aydınlatma oranlarını yakalamak için gece ve flaşsız çektim. Ancak flaşlı lamba içi görüntülerde gün ışığının bariz daha çok aydınlattığını göreceksiniz.

Kendisine buradan bir kez daha teşekkür eder, her türlü klavye yanlışlarını artık yakalamayacağımı bildiririm :ohooh::unsure2::D:good1:

bu arada plaka lambalarımdan biri patlamış, çözmeye çalışırken olayı bi arkadaşta bana yardım etti :) lambaların muhafazalarını çıkarmak istediğimde tırnak bir harekette elimde kaldı, nereden kaça bulabileceğim hakkında fikri olan?

beyaz

28072009008.th.jpg

28072009009.th.jpg

gün ışığı

28072009010.th.jpg

28072009011.th.jpg

arkadaşım :)

28072009012.th.jpg

28072009013.th.jpg

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Beyaz olan resimde baya iyi durmuş ama gerçeğini görmek lazım. Her ikisi de eminim amaca hizmet edecektir. Güle güle kulanın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ya galiba park ederken lastikle arkadaşın yemeğini ezdim, gelip lastiği yalıyordu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güle güle kullan...

Sani'ye bu rengi ben önerdim.. Ledlerin rengi WormWhite olarak geçiyor.

Ancak; biraz sarı olduğu için beğenmeyeceğini düşünerek, kendi aracımdaki beyazları da söküp gönderdim, gangisini beğenirsen onu kullan dedim, tani kendi aracıma hem ön hem arkadaya bunun aynısından yaptım ve ben rengine bayıldım..

Benim çektiğim resimler

img0455x.jpg

img0450.jpg

img0446xyn.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

El becerisi önemli birşey bende hizlial.com da en hızlı (!) şekilde aldım 10 gün sürdü ve 2 paketim eksik geldi. Dün akşam da uğraşıp taktım.

Hazır olunca farklı tabii tüm renkler beyaz ama hepsi farklı beyaz soffitler c-max için smd 36mm plakalara 42mm içeri.

Far içi dipsiz smd, okuma lambaları smd dipsiz, bagaj smd dipsiz, torpido smd dipsiz (bunun anahtarını bozdum:) ),arka okuma lambaları standart led resimdeki duydan çift tırnak deniyor sanırım yakamadım bakacağım bir arasında, ön taraf pedal ve yer aydınlatması smd dipsiz (bu da çalışmadı).

Sonunda havyayı alacağım elime... :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

mehmet bey, plakalıkları bi sökeyim, daha çok led yollarım :D kolay kurtulmak yok :i-ih:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Toplantıda ford ka görmek istiyoruz...

Fiesta var artık getirirsiniz bişeyler... :D

E abi bize söleseydın bizde yardımcı olurduk :D

Bizde M.Özyürek'ten öğrendik oda ayrı bi boyut :D

Bana gönder len dört tane tavan lambası, kendim yaptım oldu ama ben bir tanede senden istiyorum gıcıklık değilmi...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Fiesta var artık getirirsiniz bişeyler... :)

Bana gönder len dört tane tavan lambası, kendim yaptım oldu ama ben bir tanede senden istiyorum gıcıklık değilmi...

Fiestadan anlamam focus üzerine çalışıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Sani Gerşon

Bu konuyu hatırladım ve Mehmet abi'me bir kez daha teşekkür etmek isterim. Ampuller hala bendedir ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mehmet bey, plakalıkları bi sökeyim, daha çok led yollarım :) kolay kurtulmak yok :)

Vaay, o zaman Bey diyormuş.. :D

Len Sani.. bize göstermedne sattın Ka'yı..

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

İç aydınlatma on numara olmuş.Beyaz renk çok tatlı duruyor içerde.Yapanın emeğine sağlık....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abimsin :) Yeni tanışıyorduk o zamanlar, normaldir :)

Çağlar abi gördü, Hakan Gürsoy gördü, Süha gördü, sen kaybına yan :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

makarna süzgeçi gibiydi, birşey kaçırmadın

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ya ben de konuyu gördüm, n'oluyo dedim. Bey mey. :biggrin:

Meğer tee 2009'daymış.

Bu arada o rengin adı Worm White değil, Warm White, sıcak beyaz yani emmi. :tongue:

Unutma ki, emmi'lerde hata yapar. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ya ben de konuyu gördüm, n'oluyo dedim. Bey mey. :biggrin:

Meğer tee 2009'daymış.

Bu arada o rengin adı Worm White değil, Warm White, sıcak beyaz yani emmi. :tongue:

Valla hediyelere karşın klavye hatalarını yakalamayacağıma söz vermiştim :D Ama belkide rengi solucan beyazı'dır, olamaz mı :sunny:

makarna süzgeçi gibiydi, birşey kaçırmadın

Heh, senin fiesta'ya taş çıkartırdı. 200cc ve 10hp farkıyla toz yuttururdu seninkine :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...