İçeriğe Yönlendir

Trafik cezaları işin içinden çıkamadım yardııım

Önder Ayvazoğlu

Recommended Posts

Önder Ayvazoğlu

focusumuzu alalı 2 ay olmadı 2 hafta önce bir kaza yapmıştı eşim focusla şu an serviste

arkadaşın hatırlatmasıyla borç var mı diye bir bakayım dedim ve şok oldum, bir sürü borç çıktı, işin içinden çıkamadım

garanti bankasından cezaları sorguladım, internet vergi dairesinden sorguladım ve yine garantiden vergi borcunu sorguladım hepsi birbirinden farklı

aracımı haziranda aldım temmuz vergisini ödedim fakat bu cezalar nerden çıktı anlayamadım,

sorum şu arkadaşlar

1-cezaların ne zaman kesildiğini nasıl öğrenebilirim, yani tarihlerini ve ne için kesildiğini

2- araç yeni, 49 tl lik cezaya 2 ay olmadan nasıl 94 tl gecikme zammı geliyor,

resim ekte , yardım ederseniz sevinirim.

tşk

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

zamanında banada çıkan bankaların trafik cezalarını çok ciddiye almayın. Çünkü zamanları belli değil. Arkadaşım 0 araba aldığında aynı sizin gibi borç çıktı bankadan baktığında oysaki cezalar bir önceki plaka sahibine aitmiş. Bence yapılması gereken malesef vergi dairelerine gidip kontrol edilmesi. BEnim 2004 senesinde yediğim 83.1 TL lik cezayı ödenmedi olarak gösteriyorlar oysaki ödedim dekontu elimde,

Yorum bağlantısı
Önder Ayvazoğlu

yani bu plaka benden önce başkasına ait olmuş olabilir mi?

eğer böyle birşey varsa o kişinin borcu beni bağlar mı?

son sorum internetten vergi dairesinde borcumu göremiyor muyum?

Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu
yani bu plaka benden önce başkasına ait olmuş olabilir mi?

eğer böyle birşey varsa o kişinin borcu beni bağlar mı?

son sorum internetten vergi dairesinde borcumu göremiyor muyum?

cevap veriyorum, bağlamaz. Aynı durum benim de başıma geldi eski aracıma çıkma plaka almıştım 2006 model aracın plakasına 2001de ceza kesilmiş gözüküyordu satmak için temiz kağıdı almaya vergi dairesine gittiğimde orda cezayı plakadan düştüler. Sen o plakayı aldığın tarihten itibaren sorumlusun öncesi yasal olarak hiçbir şekilde seni bağlamıyor ve zaten hemen düzeltiyorlar VD den

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Hemen hemen herkesin aynı sorunu var sanırım. Bende de eski borçlar gözüküyor. ben arabayı 2008'de aldım 2007'de trafik cezası çıkıyor ama bizi bağlamıyor. Trafik tescil tarihinden sonrakiler bize ait sanırım. Bankanın sayfasında borç çıkıyor, vergi dairesinin sayfasında yok. Eklediğiniz resimde ceza bilgileri diye bişey var oradan görebilirsiniz borcunuzu.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Benimde banka hesabında borçlu olduğum gözüküyor ama vergi dairesi yok öyle bir şey diyor.

Yorum bağlantısı

Aklıma şöyle bir soru işareti takıldı, Önder Bey vergi dairesi internet sayfasına girerken, kendi tc kimlik numarasını ve vergi kimlik numarasını giriyor ve resimde görünen sayfaya ulaşabiliyor. Bu cezayı kendisi yemedi ise nasıl kendi bilgileri doğrultusunda girdiği sayfada görünüyor onu anlaşmış değilim.

Yorum bağlantısı
Önder Ayvazoğlu

vergi dairesi internet sitesinde 2009 1.taksidi 314 , 2009 2.taksidi 137 gözüküyor ve bunların vade tarihleri 7.ayın 15 ile 7.ayın 31 i gözüküyor

fakat bende aracı alırken fordun ödediği 1.taksidin 314 ytl makbuz var ve 2.taksidi de ben internetten ödemiştim zaten

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...