İçeriğe Yönlendir

Motor suyunun havası nasıl alınır.

Mehmet Ezginler

Recommended Posts

Mehmet Ezginler

Varsayalım motor suyu yedek hazne kutusunun suyu bitmiş suyunu tamamladık ama hava var ise nasıl alacaz şahsen ben bilmiyorum ve bilmeyen ler için ögrenmekte fayda var cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

termostattan genleşme deposuna gelen hortumu depo tarafından çıkarıp aşagı sallıyacagız burdan su gelene kadar genleşme deposuna su dolduracagız hortumu yerine takınca işlem tamam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
termostattan genleşme deposuna gelen hortumu depo tarafından çıkarıp aşagı sallıyacagız burdan su gelene kadar genleşme deposuna su dolduracagız hortumu yerine takınca işlem tamam

Yaşar usta peki araç çalışır durumdamı olcak ve hava var ise fan düşük degerdemi açar ,(n) de açıyor ve koku geliyor

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

stop durumda olacak fanın erken açması fan müşüründen olur.koku muhtemelen eksoza yapışan bir şeyden gelir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
stop durumda olacak fanın erken açması fan müşüründen olur.koku muhtemelen eksoza yapışan bir şeyden gelir

Tamam buraya kadar anladım teşekkürler bir sorum daha var sizi bulmuşken benim araç fanı hep (m) nin üzerinde açardı otobanda yüksek hız yaptım yapmaz olaydım :D ne olduysa o zaman oldu fan düşükte açmaya başladı (n) üzerinde neden böyle oldu sebep leri nedir teşekkürler yaşar usta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
bir baglantı kuramadım. fan müşürü orjinalmi

Evet orjinal aracı alalı 1 sene oldu

bir baglantı kuramadım. fan müşürü orjinalmi

O zaman fan müşürünümü degişeyim kaçlık alalım yada neye dikkat edelim o zaman ,m ,de açarmı normale dönermi ben motor suyu hava yapmışta olabilir sanıyorum suyun seviyesi devamlı normal dolulukta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
göstergeyi kontrol ettirdinizmi

Yok yaşar usta arızalımı olabilir

Usta yüksek hız yapınca bu tip arıza olabilirmi yada alakası varmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Usta yüksek hız yapınca bu tip arıza olabilirmi yada alakası varmı?

Bir olasılıkta devir daim den yaparmı motor ısınınca erken fan açıyor?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Usta yüksek hız yapınca bu tip arıza olabilirmi yada alakası varmı

böyle bir şey duymadım

Bir olasılıkta devir daim den yaparmı motor ısınınca erken fan açıyor?

devirdaimden olmaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
böyle bir şey duymadım

devirdaimden olmaz

Usta geriye ne kaldı tek radyötör tıkandı diyecez artık?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Usta geriye ne kaldı tek radyötör tıkandı diyecez artık?

Fanın erken açması ile bu saydıklarınızın hiç birinin alakası yok..

Ya göstergeniz bozuk, ya müşürünüz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Teşekkürler yaşar usta bu gün sabah dediginiz gibi aynen yaptım sonuç süper fan artık ( m ) nın üzerinde açmaya başladı demekki motor suyu hava yapmış şüpelerim dogruymuş zaten en baştada aklıma gelmişti ama nasıl yapıldıgını bilmiyordum tecrübelerim beni yanıltmıyor.ama su bitmeden hava nasıl yaptı onu bulmak lazım?demekki ufakta olsa bir yerden hava emmiş olmalı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nurullah Demir

öncelikle değerli bilgileriniz için sonsuz tesekkürler..aynı uygulamayı karbüratörlü aracımda da uygulayabilir miyim? eğer oluyorsa bende aynı işlemi yapacağım.cünkğ sanırım konu başlığında zetec motorlar diye ibare konulmuş :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
öncelikle değerli bilgileriniz için sonsuz tesekkürler..aynı uygulamayı karbüratörlü aracımda da uygulayabilir miyim? eğer oluyorsa bende aynı işlemi yapacağım.cünkğ sanırım konu başlığında zetec motorlar diye ibare konulmuş :lol2:

sebep ney neden yapacaksınız merak ettim önce bir sorunu yazın arkadaşlar degerlendirsinler ona göre çözüme gidersiniz.

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir
sebep ney neden yapacaksınız merak ettim önce bir sorunu yazın arkadaşlar degerlendirsinler ona göre çözüme gidersiniz.

cunku kırmızı bölgeye yakın yerde fan açıyor..termostat,müşür,radyatör ve hortumları değişti hala aynı problem var en son çare o kaldı :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Peki bu aldıgınız degişen parçalar orjinalmi özellikle fan müşürü düşük hararette fan açanımı aldınız.? bazı müşürler yenide olsa sonuç aynı oluyor. önce termostat la müşürün düşük hararet te açan parçalar olduguna emin olun :zaten bu parçalar degişirken usta mutlaka motor suyunun havasını almış olmalı .?bunları bir gözden geçirin sonucu yazın hatta fanın kırmızıya yakın nerde açtıgını gösteren bir resim ekleyin derim durumun boyutu daha net gözükür.genelde normal yazısının ( M ) harfinde üzerinde açıyor gerçi L kadar normaldir diyorlar ama hararete çok yakın oldugundan kimse kabullenmek istemiyor.korkuyor. bende tedirgin olurdum .zetec motor yüksek ısıyı sevmez.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Kenan Gegin

yaşar abi kolay gelsin benim sıkıntım radyatörden kalorifer petekleri için alının  T hortum buz gibi su depo kapağını açtığımda hava çıkıyor tıkalı olabilirmi petek yeni değişti ve buz gibi üflüyor ve tüpe geçiyor çıkıyor benzinde tekleme yapıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...