İçeriğe Yönlendir

Ayvalık, Sarımsaklı,Erdek' mi ?

Guest Serkan S?msek

Recommended Posts

Guest Serkan S?msek

ayvalık, sarımsaklı,erdek mi ????

arkadaslar tatılıme baslangıc olarak nereden baslamamı tavsıye edersınız dogası ve denızı acısından sımdıden tesekkurler....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben suan Altınovadayım yani sarımsaklı ayvalıkta, gezmek için ayvalıkolabilir, sarımsaklıda bişey yok güzel değil, önce Ayvalıkta takılın sonra Edremit Behramkale arasını gezin yani Çanakkale tarafına gidin (Ayvalık-Edremit yaklaşık 50km kadardır) Altınoluk tarafı güzel manzaralıdır denizi güzeldir Behramkale dahada güzeldir, dağ köylerine gider kahvaltı yapar süper manzaralar görürsünüz, yalnız dikkat edin kaz dağı tarafında uykunuz gelebilir oksijeni biraz fazlada :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

sarımsaklıda pansiyonlar oda kahvaltı iki kişilik klima tv vs.. 50 tl idi 1 ay kadar önce lakin herhangi bir hareket yok oralarda kafa dinleyeyim sakin geçireyim derseniz sarımsaklı iyidir. bir günde cunda felan yapılır 3-4 gün kadar kalınır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Süha beyde demiş Sarısaklıyı geçin sıkılırsınız Edremit-Altınoluk tarafına gidin güre tarafıda güzeldir.

Deniz güzelliği bakımından Behramkale tarafına gittikçe dahada güzelleşir, çok güzel koylar vardır hatta tenha koylarda var kafanıza göre takılabilirsiniz, deniz berrak temiz ve uygun bir ısıda şuan, akşamları kendimi atıyorum vallahi, Allaha şükür ne güzel yerler yaratmış ülkemizde.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Serkan S?msek

bızde ayvalıkta 3-4 gun kalıp cunda yapıp bıraz takıldıktan sonra ızmır tarafına gecmeyı dusunuyoruz ızmırden onra Allah kerım yol bızı nereye gotururse...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İyi tatiller ayvalık akşamları güzel oluyor, özellikle Cunda da balık yemeyi unutmayın :rolleyes: hadi iyi tatiller, dikkatli sürün haa yollar çok kalabalık, sabırsız sürücülerle dolu bu aralar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce şu hataları bi düzeltelim...

Soyadınızı Şimşek olarak düzelteceğim ve sizden noktalı harfleri kullanamnızı rica edeceğim...

i ç ğ ş ü ö gibi...

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
(düzenlendi)

Denize girmek istiyorsanız Sarımsaklıyı direkt geçin. Çünkü denizi çok soğuk. Sarımsaklıda geçen sene yarım pansiyon kişi başı 65TL idi. Balıktan sonra Taş Kahvede birde Türk Kahvesi için.

tarihinde Ali Ya?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Erdeğe gittim, sarımsaklıyada gittim, ayvalığada gittim. Hepsinden vazgectik.

7 yıldır ailecek gittiğimiz bir yer var. çok güzel ve severek isteyerek gidiyoruz.

İzmir'de kuşadasına yakın, Özdere diye biryer. İzmirliler bilir. Pansiyonlar 50 TL civarı(klima TV mutfak)

Özellikle denizi harika. Soğuk değil. Suyu okadar berrakki, balıklarla beraber yüzüyorsunuz.

Pahalı bir yer değil, esnafıda iyi.

Yorum bağlantısı
Guest Serkan ?im?ek

bize kişi başı bir yer uymaz 4-5 kişiyiz günlük biryer lazım olacak umarım buluruz.....

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Denize girmek istiyorsanız Sarımsaklıyı direkt geçin. Çünkü denizi çok soğuk. Sarımsaklıda geçen sene yarım pansiyon kişi başı 65TL idi. Balıktan sonra Taş Kahvede birde Türk Kahvesi için.

Evet denizi soğuk.

Yorum bağlantısı
Guest Serkan ?im?ek

ayhan bey bu dedıgınız yer ozdere kusadası tarafındamı ızmıre kac klm dır...????

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erdeğe gittim, sarımsaklıyada gittim, ayvalığada gittim. Hepsinden vazgectik.

7 yıldır ailecek gittiğimiz bir yer var. çok güzel ve severek isteyerek gidiyoruz.

İzmir'de kuşadasına yakın, Özdere diye biryer. İzmirliler bilir. Pansiyonlar 50 TL civarı(klima TV mutfak)

Özellikle denizi harika. Soğuk değil. Suyu okadar berrakki, balıklarla beraber yüzüyorsunuz.

Pahalı bir yer değil, esnafıda iyi.

Bilirim güzel yerdir, Seferihisar Ürkmez taraflarında 4-5 sene çalışmışlığım var hatta Kavakdere barajını yapmıştık, o bölge güzeldir, ama buraları daha çok seviyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Pansion oda 50 TL. 3 kişilik. İsterseniz 4 yatak olabiliyor. Ben bu pazar 7 yada 10 günlüğüne gitmeyi planlıyorum. Devamlı gittiğim pansiyon var. Bu yıl yine geliyormusunuz diye aradı. Ortak büyük bir mutfağı var, her aileye özel buzdolabı veriliyor. İster dışarıda yiyiyorsunuz isterseniz buzdolabınızdan veya aldıklarınızdan mutfakta pişirip yiyebiliyorsunuz.

Kuşadasına yakın sayılır. İzmirde. Bursa'dan yaklaşık 400 km. Kocaeli-Bursa arası 140 km olduğuna göre siz 550 km'yi gözden çıkartım.

Benim kaldığım Koç lion pansiyon. Listede mevcut. Denize 250 metre kadar uzak ama yürümeyi seviyorum.

http://www.ozdere.info/pansiyon-otel.html

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

ben dün sarımsaklıdaydım deniz çok sogukdu ayrıca akşamda cunda'daydık haydi abbas fasıl evine gittik sahibi degişmiş hiç begenmediki, masayı ölece bırakıp kalktık valla gittikden 20 dakika sonra...

Yorum bağlantısı
Guest Serkan ?im?ek

guzelmıs aradıgım gıbı ızmıre gelıcem, otarafa gelebılırım bılgıler ıcın tesekkur ederım ıyı tatıller

ızmırden ozdere dedıgın yer kac klm dır

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Şimdi arkadaşlar Tatil beldesinden beklentiler görecelidir. "Ay oranın suyu çok soğuk gitme sakın" gibi tavsiyeler bence yanlış.

Sarımsaklının kötü ayvalığın iyi olduğunu söyleyen arkadaşımız var. Siz sarımsaklı diye Badavuta gitmiş olmayasınız :)

Ayvalıkta gece hayatı nerde? Cunda 5 kişi balık yiyip 340TL hesap ödemenin neresi güzel ? Sarımsaklının sadece ve sadece kafa dinleme yeri olduğunu kim görmüş ve söylemiş. Ha siz çeşme, bodrum, kuşadası, antalya gibi eğlencenin gırla olduğu yerlere kıyasla söylüyosanız yanlış yapıyorsunuz. Soruya dikkat Ayvalık,sarımsaklı,erdek. Buralar nasıldır diye soran biri elbette hafiften sakinlik ve maliyeti düşürme çabasındadır. 5 yaşımdan beridir bodrum, fethiye, Köyceğiz(dalyan) marmaris, Kuşadası, didim, urla, dikili, Sarımsaklı gibi tatil yörelerinde hem işim, hemde ailevi sebeplerden dolayı en az'ı 3 ay olmak üzere konaklamışlığım vardır... Her bir yerin kendine has özelliği vardır.

15 yıldır sarımsaklıda yazlığımız var... Bence Türkiyedeki sayılı Plajından birine sahiptir. Kesintisiz km'lerce uzanır kumsalı. Denizi soğuktur(hiç sevmem soğuk denizi) Ama bir okadar da berraktır. Eğlence olarak; Gossip,tropicana, kaçamak vb. Disco-bar lar, Volkan, Mesut vb. Tosçuları (tostçu diyip geçmeyin piyasa yapmaya gidilir) vardır. mevcuttur. Senelerdir eksikliği duyulan; Denizin üstünde bir iskele cafesi sonunda bu sene açılmış. İncik boncuk çarşıları vardır, Aileyle akşam yürüyüşleri zevkli olur. 4-5 kişilik aileyle gidiliyorsa; Çok sayıda pansion evler var. Günlüğü 70-100Tl arası...

Özdereye gelince; Daha dün tekne turunda özderenin dibine kadar gittik. Sarımsaklıdan Sıcak sayılmaz denizi :p

Ha Sarımsaklının en büyük özelliği Şu zamana kadar; Hiç adam (çoluk-çocuk) kaçırma, Hırsızlık, Yol kesme vs. gibi olayları olmamıştır :D

Bütün bu anlattıklarıma rağmen sarımsaklıyı sevmiyorum. Ama Yine de gidilicek yerdir diyorum ;)

Sevmememin sebebi; Dönüş yolu zor geliyo pazar akşamları, Sıkıldım artık 15 senedir her yaz :) ve en önemli sebebi Soğuk olan denizi...

Not: Temmuzun 15ine kadar suyu çok soğuk değildir. Genelde ozman giderim bende :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

10 sene önce erdek le bandırma arasında tekel ve askeri bir kamp vardı onun orada yazlık kiralamıştık gayet güzeldi akşamları erdek sahiline iniyorduk çay bahçeleri cıvıl cıvıl dı tabi on sene önce 45 gün kalmıştık ailecek. hatta erdek te bir iskenderci vardı 45 günün en az 30 günü her öğlen oradan iskender yiyordum hala tadı damağımdadır :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
guzelmıs aradıgım gıbı ızmıre gelıcem, otarafa gelebılırım bılgıler ıcın tesekkur ederım ıyı tatıller

ızmırden ozdere dedıgın yer kac klm dır

Serkan Bey.. Alışkanlıkları kırmak zordur ama.. Bu forumda bunu yapmak zorundasınız..

Noktalı harfleri kullanın lütfen...

Yorum bağlantısı
Guest Serkan ?im?ek

yöneticim dediğiniz üzere alışkanlıkları kırmak zor ama uymaya dikkat edicem söz....

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tam 32 senedir gidiyorum, Balıkesir tarafına tatile, 3 yaşımdan beri.Çünkü 3 ayşına kadar orada oturdum. Eskiden Erdek'e giderdik orada aile pansiyonları vardı, ama Altınoluk'ta dedemler yazlık yaptırınca oraya gider olduk. Teyzemlerin de Ayvalık Sarımsaklı'ta yazlıkları var, oraya da 3-5 gün uğrarım. Abana kalırsa Altınoluk-Behramkale tarafı derim.

26 Temmuz günü Cunda'da idim, artık çok kalabalık, çocukluğumdaki ve gençliğimdeki Cunda değil. Sarımsaklı da eskisi gibi değil, değişik insanlar gelir olmuş, ben üniversitede okurken oralar süperdi. Altınoluk da küçük İstanbul olma yolunda, 1985'te yazlık yapıldığında ev sazlıklar arasındaydı Balkent'te ve en yakın ev 200 m uzaktaydı. Şimdi araba koyabilmek için yer kavgası yapıyorsun sokakta...Behramkale tarafı hala sakin, orası zaten biraz da tarihi yer olduğu için koruma altında...Ama yollarda evler dolmaya başlamış...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...